Skocz do zawartości

Zakup używanego auta


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jest HR-V ale co to jest to nie wiem, CR-V II gen też godny polecenia. Ogólnie bardziej podchodzą mi SUVy z Japonii niż z Korei.

 

jeszcze przeglądając internety natknąłem się na Mazdę Tribute. miał ktoś z tym styczność?

wygląda całkiem ciekawie ale jednak są już trochę stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

[ref]-patrick-[/ref], Mazda jest odpowiednikiem Forda Escape/Maverick. Nie były zbyt popularne w Europie i dostęp do części jest delikatnie utrudniony. To samo tyczy się np. Hondy CR-V I/II generacji sporo części nie ma w u nas w kraju i trzeba czekać na przesyłki z zagranicy, a jeśli są u nas zamienniki to naprawdę kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak silnik i blacha? bagażnik ma duży?

mocno gnije?

niezawodnością może stać obok koleżanek pokroju 626 albo 323f ? ;)

 

skoro miałem 3 sztuki, to sie domyślam, że nie kupowałeś ich z przymusu tylko jednak coś w sobie miały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem 8-)

 

Ojca były. Naprawiane po różnych przygodach i takie tam. Ale nie o tym ;)

 

Silnik zależy jaki chcesz. U nas przewinęło się 2.0 i 2x 2.3. Typowe silniki Mazdy. Wraz z bolączkami (potrafią brać olej, potrafią zapiec się pierścienie) Manual spoko. Automat przymulony - jak to 4 biegowy automat z tamtych lat. Bardzo uczciwe spalanie. 9-12 ltr LPG. Mieliśmy i 2WD i 4WD. Oczywiście 4WD przyjemniejsze w jeździe.

Bagażnik nieduży.

Wszystkie Mazdy jakie miałem pod ręką rdzewiały bardziej. Tribute pod tym względem jest względnie okej. Nie bez skazy (nadwozie) ale elementy nośne i ogólnie podwozie w naprawdę uczciwym stanie w każdej było.

O niezawodności za dużo nie powiem bo wszystkie nie wiem czy zrobiły z 20 000km. U nas było okej. Raz rozrusznik się zawiesił chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam autka dla żony i dziecka (w drodze :) ) myślałem o Merivie A czy to dobry wybór ktoś miał? Wgl bedzie to pierwszy bobas i nie mam pojecia jak bedzie duzo pakowac do autazeby wszystko pomiescic. Najgorzej to z wozkiem. Z waszego doswiadczenia to wozki wchodza do sedanow czy hb w wiekszosci z segmentu C? Wydaje mi sie ze Meriva bedzie ok, z tylu duzo miejsca z odsuwanymi fotelami, no ale kosztem bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... nie kupuj wózka 3in1 to raz :D... nie zwróci się a spacerówki są do kilogramów które polskie dzieci osiągają w 4 miesiące a nie 2 lata :D ... jeśli chcesz składaka a tak podejrzewam sądząc po aucie to kup żonie byle sedana,combi, Moja jeździ E46 touring a wcześniej E39... E39 było za wielkie jak określiła natomiast E46 pakowne, mieści 2 foteliki i zakupy można wrzucić przez szybę w klapie co wbrew pozorom jest sporym ułatwieniem a kosztuje mniej więcej garść kasztanów ;)

 

Meriva jak każdy opel... fajna puki się nie zepsuje, kontrolkami nie należy się przejmować puki auto jedzie normalnie, serwis odpuść bo 90% to piekarze a nie mechanicy z wykształcenia, miałem zafirę B... super auto nie licząc ograniczenia widoczności przez słupki w merivie tylko siedziałem ale jest podobnie. Jeśli chcesz auto do którego wrzuci wózek na stojąco to van, jeśli ma być łatwo "parkowalne" i rodzinne przy okazji to van.

 

A prawda jest taka że woziłem i gondolę w Golfie III razem z fotelikiem i dawałem radę tak ja jak i żona... wszystko kwestia budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... nie kupuj wózka 3in1 to raz :D... nie zwróci się a spacerówki są do kilogramów które polskie dzieci osiągają w 4 miesiące a nie 2 lata :D ... jeśli chcesz składaka a tak podejrzewam sądząc po aucie to kup żonie byle sedana,combi, Moja jeździ E46 touring a wcześniej E39... E39 było za wielkie jak określiła natomiast E46 pakowne, mieści 2 foteliki i zakupy można wrzucić przez szybę w klapie co wbrew pozorom jest sporym ułatwieniem a kosztuje mniej więcej garść kasztanów ;)

 

Nie wiem, dlaczego 3w1 to pomyłka, ja przerabiałem Concord neo i Mutsy 4runner czy 4rider.

Gondola jest do 6 - 9 miesięcy, dzieciak leżeć później i tak nie będzie, spacerówka chyba do 15 kg (sprawdzę), więc chciałbym zobaczyć półroczne dziecko o tej masie; opcja wpięcia fotelika grupy 0+ na stelaż - bardzo wygodna, gdy np. lecisz na szczepienie, bo nie musisz dzieciaka z pasów wyciągać na zewnątrz.

 

Ja bym się za Modusem / Note rozglądał.

 

Dodane po 9 minutach 3 sekundach:

Najgorzej to z wozkiem. Z waszego doswiadczenia to wozki wchodza do sedanow czy hb w wiekszosci z segmentu C?

 

Meriva to segment C?

Bliźniaczy wózek wchodzi do Megane II 3dr. Na miasto nie trzeba nic więcej, niż miejsce na wózek i małe zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej to z wozkiem. Z waszego doswiadczenia to wozki wchodza do sedanow czy hb w wiekszosci z segmentu C?

 

Meriva to segment C?

Bliźniaczy wózek wchodzi do Megane II 3dr. Na miasto nie trzeba nic więcej, niż miejsce na wózek i małe zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]sredniaq[/ref], Touran to typowy dostawczak z dołożonymi fotelami, czyli caddy, beznadziejne,rysujące się plastiki na drzwiach,progach i fotelach, jakoś zupełnie mi to auto nie przypadło do gustu,silnik wiadomo 1.9 bestia nie do zajechania, w maździe z tego rocznika uważaj na rdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva jest na płycie corsy wąska w środku i mała, jak już to zafira,scenic(to tylko przykłady

) praktycznie każda marka jakiegoś Van-a posiada w swojej ofercie to tylko kwestia Twoich upodobań,określ jakiś budżet i coś się wymyśli ew kombi

A co do wózka 3w1(nawet ma do sprzedania)to moim zdaniem jest to fajne rozwiazanie do podwozia montujesz te el.które w danym momencie są potrzebne i nie raz było tak że braliśmy tylko dół(jadac na zakupy czy np do lekarza)i właśnie nosidełko które do pewnego momentu służy jako fotelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przejeździłem sporo golfem V, przerobiłem też dłuższą trasę Turanem. Plastiki prawie takie same, może lekko na minus vana. Turan ma właściwości jezdne i aero szafy trzydrzwiowej. Silnik 1.9 105PS dostawał zadyszki przy 140 - 150, nie jechał powyżej 160. Mazdą niestety nie jeździłem, nie mam porównania.

Rozważałeś Focusa C-Max'a, Scenika, C4 Picasso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: Caddy w wersji osobowej jest "osobowym dostawczakiem". Ale Touran to jest na bazie golfa a nie dostawczaka. To klasyczny minivan. To Caddy ma wnętrze Tourana a nie odwrotnie. Sharan to juz zdecydowanie większy van (choć w ostatniej generacji różnica Touran/Sharan się powoli zaciera).

Owszem, Mazda 5 byłaby ciekawszą propozycją gdyby nie naprawdę potężne problemy z korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... nie kupuj wózka 3in1 to raz :D... nie zwróci się a spacerówki są do kilogramów które polskie dzieci osiągają w 4 miesiące a nie 2 lata :D ... jeśli chcesz składaka a tak podejrzewam sądząc po aucie to kup żonie byle sedana,combi, Moja jeździ E46 touring a wcześniej E39... E39 było za wielkie jak określiła natomiast E46 pakowne, mieści 2 foteliki i zakupy można wrzucić przez szybę w klapie co wbrew pozorom jest sporym ułatwieniem a kosztuje mniej więcej garść kasztanów ;)

 

Nie wiem, dlaczego 3w1 to pomyłka, ja przerabiałem Concord neo i Mutsy 4runner czy 4rider.

Gondola jest do 6 - 9 miesięcy, dzieciak leżeć później i tak nie będzie, spacerówka chyba do 15 kg (sprawdzę), więc chciałbym zobaczyć półroczne dziecko o tej masie; opcja wpięcia fotelika grupy 0+ na stelaż - bardzo wygodna, gdy np. lecisz na szczepienie, bo nie musisz dzieciaka z pasów wyciągać na zewnątrz.

 

Ja bym się za Modusem / Note rozglądał.

 

Dodane po 9 minutach 3 sekundach:

Najgorzej to z wozkiem. Z waszego doswiadczenia to wozki wchodza do sedanow czy hb w wiekszosci z segmentu C?

 

Meriva to segment C?

Bliźniaczy wózek wchodzi do Megane II 3dr. Na miasto nie trzeba nic więcej, niż miejsce na wózek i małe zakupy.

 

 

Może po prostu mam złe wspomnienia,o ile opcja z wpinanym fotelikiem rzeczywiście mnie też urzekła ale skończyło się na przepinaniu z auta do auta (bo niestety jest ich więcej) więc zwyczajnie kupiłem drugi fotelik na stałe i ta opcja bardziej mimo wszystko mi się podobała, spacerówka to był jakiś dramat, jedyne co mi się podobało to opcja wpięcia jak mi się podoba tak gondoli jak innych elementów. A mówię że pomyłka bo gondola tak naprawdę to tak jak pisałeś 6-9 miesięcy a później praktycznie wystarcza "parasolka"" i mój brzdąc zaczął łazikować mając 11 miesięcy więc i tak długo się nie najeździł. Koszt gondoli i później parasolki zwyczajnie jest mniejszy niż 3in1. Tak czy siak...cieszę się że mamy to za sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z segmentem C chodziło mi że moja chciała autko tego segmentu pierw, golf5,astra3,307/8, no ale jak zobaczyła bagażnik no to sama stwierdziła że raczej nie ma szans się szybko zapakować a znów na auta wielkosci zafiry nie moze sie przekonać bo mowi ze bedzie miala problemy z parkowaniem itd wiec merive zaproponowalem. A co do wozka to musze do sklepu pojsc i je poogladac jak sie skladaja itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Domel[/ref], co prawda nie 2012 tylko 2008 i nie benzyna tylko diesel, ale buda ta sama ( 2012 lift) , żadnych oznak korozji, zupełnie nic a nic, cholernie sztywny i twardy (nie mylić z przyrodzeniem), bagażnik tylko na zakupy, żeby było śmieszniej fotele nadają się na długie trasy, kilka razy leciałem 940 km z jednym stopem na wizytę lekarską i powrót, ale głośne autko, w mieście tego nie odczujesz, jest bardzo przyjemnie, ale poza miastem przy prędkościach powyżej stówki słychać powietrze, części jak np tylne amory komplet niecałe 400PLN, klocki bosch 80PLN, więc wszystko jest ok, parkowanie nim to czysta przyjemność, wszędzie wlezie, żadnych kłopotów poza tym że mój jest cały poobijany nie mam. Ale mój dieselek niewiele ponad 4 poza miastem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.