Skocz do zawartości

Jak stosować papier wodny ?


Rekomendowane odpowiedzi

escimo, Tak, ale jak przygotowuje pod klar? Papier nie tylko do korekty stosuje ;) Zacieki mi wtedy niepotrzebne ;) Jeszcze muszę kiedyś spróbować z Prestą Lubri Suds. Z tego co kojarzę nawet napisane jest na opakowaniu żeby jej dodawać do matowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Indasa to z pewnością nie jest jakaś wysoka półka, natomiast są to solidne papierki, warto mimo wszystko kupić coś lepszego - natomiast, porównując ww indase do jakiegoś shitu, który nabyłem w castoramie ostatnio pod nazwą fisher (czy jakoś tak) to są to Himalaje ;) te drugie po kilku ruchach, rozwalało się w dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matador jest nieporównywalnie lepszy od Indasa.. ale będę musiał zamówić SIA lub Mirka.. bo napewno się przydadzą na dniach.. cały tydzień mam zabawy przy niemcach.. (gol IV, folf VI, merc B-class'a) będzie ciężko.. a zajechane są.. uff chyba szczotką drucianą myte :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papiery ścierne kupisz kolego w każdym sklepie lakierniczym.

 

Jak nie matujesz całego auta, to nie musisz biegac w obrębie 70km szukac bóg wie jakich firm, nazw tylko po to bo ktoś tam polecił :) Kup byle jaki, nawet najtańśzy 3000 czy 2500 i usuń rysę :)

 

I nie to żebym "hejtował" ale jak można płacic 8,50 za 10 kawałeczków papieru ściernego wyciętego w kółka jak arkusz kosztuje 1,5 - 3zł ? :kox: to niedorzeczne dla mnie :)

 

Co do używania - papier wodny mówi samo za siebie, moczysz i jedziesz, wody nigdy nie za dużo , możesz i zatopic element w wodzie i robic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się używa wiem.. miałem do czynienia tylko z Matador i Indasa.. i Matador nieporównywalnie lepszy.. tym bardziej jak robisz kilka rys to lepiej dopłacić.. bo gradacja typu 2500 lepiej ściąga niż 2000 z Indasa.. a wiadome że 2500 łatwiej wyprowadzić. Dlatego ciekaw jestem jak inne.. jeszcze lepsze. Dlatego chętnie się w nie zaopatrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa jest następująca: mam rysę (chyba) do podkładu przez całą długość drzwi. Jest w każdym razie wyczuwalna pod palcem.

 

Z racji braku maszyny chciałbym ją zniwelować stosując koreczek i papiery wodne, zaś po całym procesie wypracować lakier ręcznie UC Megsa i aplikatorem 3-kolorowym.

 

Czy jest to w ogóle do zrobienia i ma sens czy mam sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

wszędzie kupisz. normalnie z wodą matowisz lampę, ja to robię papierem 1000 żeby usunąć rysy i zmatowienie, później 1500, później 2000, na końcu jakaś pasta polerska i polerujesz najlepiej polerką albo ręcznie. pamiętaj że papiery z wodą a pasta polerska najlepiej na sucho (to tylko mój sposób też mogę robić coś źle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy w jakim stanie sa lampy. Jak są dość mocno poobijane kamieniami to czasem i od papieru 600 trzeba zacząć. Potem (jeśli nie masz presji czasu na ogarnięcie lamp) papiery 1000 - 1500 - 2000 (można do tego dorzucić jeszcze 2500 to pasta będzie miała mniej roboty) i po papierach pasty. Ja używam Menzerny - FG400 i potem FF3000. Na koniec jakiś środek zabezpieczający (ja akurat używam Headlight Protectant od Meg'sa) - może być np jakiś wosk syntetyczny (z reguły mają w sobie jakieś filtry UV).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Co do lamp to najlepiej stosowac papier na miekkim klocku i matowic krzyzowo, tzn np 1000 pionowo 1500 poziomo zebysmy wiedzieli kiedy przechodzic na mniej scierny papier. Starac sie trzec ruchem poprzez cala dlugosc lampy zeby nie porobic falowanej powierzchni co sie uwidoczni po polerowaniu pastą...

 

Dodane po 4 minutach 38 sekundach:

Do usunięcia morki i ładnego wyprowadzenia lakieru wystarczą papiery 2000 i 2500 od 3M ? Czy próbować 1500 ?

 

próbuj od 2000 i zobacz czy daje rade, jesli nie zejdź niżej gradacją. Jesli to "oryginalna" morka to uwazam ze 2000 spokojnie da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.