Skocz do zawartości

Malowanie zacisków hamulowych


Radziu

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje pomalować tradycyjną metodą czyli natryskowo(tak jak się maluje samochody.Podkład,kolor bazowy i bezbarwny na koniec)

Trzeba się troszke pobawić(najlepiej ściągnąć całe zaciski) ale efekt końcowy powala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pomalować tradycyjną metodą czyli natryskowo(tak jak się maluje samochody.Podkład,kolor bazowy i bezbarwny na koniec)

Trzeba się troszke pobawić(najlepiej ściągnąć całe zaciski) ale efekt końcowy powala

 

ja tak wlasnie mam i jestem 1 raz w zyciu zadowolony z efektu i koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pomalować tradycyjną metodą czyli natryskowo(tak jak się maluje samochody.Podkład,kolor bazowy i bezbarwny na koniec)

Trzeba się troszke pobawić(najlepiej ściągnąć całe zaciski) ale efekt końcowy powala

 

ja tak wlasnie mam i jestem 1 raz w zyciu zadowolony z efektu i koloru :)

 

Można się wtedy pobawić i pomalować w taki sam kolor jak nadwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy ma jakikolwiek sens malować na tylnej ośce bębny sprayem? Po porządnym oczyszczeniu jest jakaś szansa, że farba posiedzi przez sensowny okres czasu? Gdzieś mi się wala puszka, więc chciałem wykorzystać 8-)

 

Malowałem kiedyś bębny z tyłu zwykłym sprayem i dwa sezony normalnej jazdy wytrzymało bez odłażenia. Kwestia odpowiedniego przygotowania. No i oczywiście jeśli nie będziesz ich grzał do czerwoności.

 

ja też poleciałem sprayem i jak na razie jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone miałem i nawet fajnie pasowały, ale musiałbym je odświeżyć bo wyglądają okropnie. Jedną stronę przemalowałą na czarno i praktycznie nie widać zacisków :x

Dlatego zastanawiałem się nad żółtym. Może rzeczywiście miedziany :idea:

 

Jakiej firmy polecacie szpreje :D do malowania zacisków? Znalazłem coś u Nowickiego, ale nie ma "miedzianki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupie pytanie, ale nie mogę się zdecydować :P

 

Jaki kolor zacisków do takiego kolor tigry? Zastanawiam się nad czerwonym lub żółtym. Jak myślicie? :dontknow:

żaden czerwony, żaden żółty, bo będzie pasować, jak świni siodło ;) maźnij w miedziany jak ktoś pisał ;)

 

ja swoje w zeszłym roku pomalowałam Hammeritem, super wyszło i nic się z tym nie dzieje :) koniecznie dwie warstwy ;)

kupiłam malutką puszeczkę pod pędzel, jest tak wydajna, że można by kilka kompletów zacisków malnąć :mrgreen:

poprzednio malowałam jakimś szprajem do zacisków i stwierdzam, ze Hammerite jest trwalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Samochód oddałem do mechanika żeby wymienił przednie klocki na ATE, (od dawna się tego domagały) i przy okazji postanowiłem odnowić zaciski. Chciałem żeby było zrobione porządnie więc zamiast bawić się papierem ściernym, dałem je do piaskowania. Za cały komplet zapłaciłem 50 zł. Za puszkę farby w sprayu (typowo do zacisków) ok. 30 zł. Mechanikowi za odpowietrzenie układu hamulcowego zapłaciłem 60 zł. Więc nie jest to bardzo droga zabawa, a różnica spora.

 

Co prawda nie chciałem czerwonych tylko niebieskie ale to był jedyny kolor, który udało mi się dostać od ręki. Nie polecam malowania na gazetach, lepsze będzie jakieś tworzywo sztuczne jako podkład, gazety mają tendencję do przyklejania się, co nie wygląda potem ładnie. Ale na szczęście nie widać ;)

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.