Skocz do zawartości

Malowanie zacisków hamulowych


Radziu

Rekomendowane odpowiedzi

Wotassss

 

za 20-22zł dostępna jest mała puszka tj. 250ml hammerite'a

Jak jest z jego wydajnością :?:

Starczy na 2 zaciski i 2 bębny :?: Czy lepiej dołożyć parę złoty i kupić większą puchę :?:

 

Ciekawostka:

Byłem wczoraj w OBI i Castoramie

Ceny za 250ml hammerite'a: Castorama 22zł OBI 22zł

za 700ml hammerite'a: Castorama 31zł OBI 37zł w wielkiej Promocji

 

w skrócie OBI TAK TO ROBI :kox::lol::D [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wotassss

 

za 20-22zł dostępna jest mała puszka tj. 250ml hammerite'a

Jak jest z jego wydajnością :?:

Starczy na 2 zaciski i 2 bębny :?: Czy lepiej dołożyć parę złoty i kupić większą puchę :?:

 

Ciekawostka:

Byłem wczoraj w OBI i Castoramie

Ceny za 250ml hammerite'a: Castorama 22zł OBI 22zł

za 700ml hammerite'a: Castorama 31zł OBI 37zł w wielkiej Promocji

 

w skrócie OBI TAK TO ROBI :kox::lol::D [/code]

Wystarczy na kilkadziesiąt zacisków, więc don't worry about it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Juz zakupilem hammerrite mala puszke..Jakis popielaty kolor . Ale pytanie jest czy po czyszczeniu szczotka druciana recznie czy na wiertarce odtluszczacie to czyms czy nie?

Bo w sumie przed malowaniem powinno sie odtluszczac ale poniewaz hammerrite jest bezposrednio na rdze to moze niczym nie czyscic? Jak to robiliscie? Pytanie do tych raczej co malowali hammerritem i trzyma minimum rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że ten Hammerite to lipa, porównywalny - ale i tak mu sporo brakuje w jakości z tymi najtańszymi farbami "na rdze". To jest zwykłe b. wysokie wypozycjonowanie marki, ot taki majstersztyk marketingowy. Jakość strasznie poleciała kilka lat wstecz w momencie przeniesienia produkcji z UK do PL. Jak robiono porównanie oryginalnego (tego z UK) jakość była x2 niższa niż produktów obecnych na rynku od iluś tam lat z PL fabryk.

Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie coś na rdzę. Osobiście polecam coś epoksydowego, a na to coś nawierzchniowego. Oczywiście optymalny jest proszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tam po 3 latach odpryśnie

 

no chyba, że tak jak u mnie w Maździe mechaniki wyjmowali jarzmo i tak je otłukli, że odprysków było co nie miara. Samo malowanie też do najłatwiejszych nie należy. Jak chcesz to zrobić samemu, dobrze i szybko, to tylko spray (o proszku nie wspominam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić, odtłuścić, kupić jakiś zwykły spray za 12 zł, kolorów mamy do wyboru mnóstwo, psiknąć, cieszyć się ładnym zaciskiem.

 

hammeritem to można sobie brame pomalować :D Malując to pędzlem robimy zacieki, hammerite jest gęsty, ciężko o równomierną warstwę.

 

Dyskusja powinna bardziej iść w stronę nacisku na poprawne przyłożenie się do roboty czyli demontaż zacisku, wszystkich gumek, blaszek, nasmarowanie, wyczyszczenie (a nie jak wielu robi - maluje zacisk nie demontując niczego prócz koła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo tematu:

 

" Przekopując kiedyś tematy o układzie hamulcowym , wyczytałem że pomalowane zaciski które seryjnie ,,są niepomalowane" - malując je powodujemy zatkanie ,,porów" metalu co daje nam słabsze oddawanie ciepła , utrudniając chłodzenie klocków hamulcowych i przyczyniając się do ich szybszego zużycia i przegrzewania.

za przykład podam skórę człowieka : skóra człowieka oddycha , podczas wysiłku poci się , a teraz wyobraź sobie że masz plecy pomalowane farbą "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę polecić czerwony hammerite malowałem i na początku bałem się, że będzie widać brzydką fakturę :| ale z minuty na minute wszystko ładnie się wyrównywało nawet przy użyciu pędzelka. A pistoletem to już pewnie całkiem ładnie wychodzi :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.