Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

byłem w KÄRCHER CENTER ŁÓDŹ i najtańsza K5 1400pln :/ (nowy Design i 400pln droższe) dowiedziałem się również, że pompy w K5 są aluminiowo kompozytowe... podjechałem do OBI i tam K5 w promocji jest po 996pln, zakupiłem :D

 

LnGHLki.jpg

 

AdM6Nfa.jpg

 

 

sprawdzona na autku i ciśnienie jest zadowalające, oby długo służyła ;)

 

 

teraz jeszcze pianownicę muszę dokupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, myjka spalinowa podgrzewa wode, ale czy można podawać chemie na wysokie ciśnienie tak jak na stacjonarnych myjniach samoobsługowych?

Nie słuchaj że ciśnienie i ciepła wods załatwia sprawe na myjni. Mój karcher daje 25 bar i sama wodą nic nie zejdzie do czysta. Na myjniach z reguły maja mocną chemię co zjada wszystko a na koniec psikną woskiem w płynie i się świeci. Na automatycznych sprawę załatwia mikroproszek.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :]

czytam i czytam i wychodzi że Nilfisk 130 :] ale jest spora różnica w cenie :P

może jednak http://www.anteks.com.pl/pl_PL/p/MYJKA-CISNIENIOWA-160BAR-2500W-LAVOR-STM160-SZAMPON-I-SRODEK-DO-MYCIA-WYSYLKA-GRATIS/3173?ceneo ? czy to nie ma sensu i lepiej Nilfisk ?

jeśli nilfisk to juz chyba niestety model niżej ewentualnie polować :] co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może mi podpowiedz jakie wnioski twoim zdaniem powinienem wyciągnąć ?

Są 4 najważniejsze rzeczy:

mechaniczne

- silnik

- pompa

"wydajnościowo"

- ciśnienie

- przepływ m3/h

 

Piszesz, że wychodzi w okolicach Twojej półki cenowej Nilfisk c130.

Słusznie: pompa aluminiowa a nie kompozytowa, silnik indukcyjny a nie szczotkowy.

Znośne ciśnienie, znośnie przepływy. Brawo.

Ale dalej piszesz, że weźmiesz chyba niższy model Nilfisk czyli:

pompa kompozytowa, silnik szczotkowy, niższe ciśnienie robocze, niższe przepływy.

No to jak kolega stawek pisze - nie wyciągnąłeś wniosków.

Równocześnie wklejasz Lavora, jakie ma parametry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]benybco[/ref], kupuj Nilfiska c130.2 i nie kombinuj, chyba że za tydzień chcesz umieścić lavor-a w dziale sprzedam. Sam pytałem o te myjki w tym temacie przed kupnem Nilfiska i powinno Ci się kilka postów w oczy rzucić, że lepiej kupić c130.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o właśnie takie wybicie z głowy głupich pomysłów mi chodziło ;) nie znam się na myjkach kompletnie nie wiem czy taki przepływ wody i takie ciśnienie wystarcza. No to teraz poszukam odpowiedniej oferty , zamówię pianownice i będzie na cieplejsze dni jak znalazł :) dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym c130 jest silnik indukcyjny :o gdzieś zestawienie widziałem ale teraz nie mogę znaleźć. chyba dopiero w 140 ?

mam c130.2-8 i zwykły szczotkowy jest

 

W c130.1-6 UK napewno jest indukcyjny:

https://consumer.nilfisk.co.uk/en/produ ... ?fid=16304

"The cleaner is as standard equipped with a reliable and robust induction motor for a long working life"

 

Czy wersja UE różni się od UK jeśli chodzi o silnik to trzeba rzeczowyście wyjaśnić.

 

EDIT:

Zarówno C130.1-6 PAD XTRA EU i C130.1-6 XTRA UK mają indukcyjny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]benybco[/ref], ja kupowałem we wrześniu w LM. W tym czasie u nich najlepiej cenowo wychodził "golas". Na dzień dzisiejszy już ich chyba nie mają w swojej ofercie tzn. internetowo nie widzę, ale może zostały ostatnie sztuki na sklepach, jak masz możliwość to przejdź się i może coś utrafisz. Jeśli szukasz myjki tylko do auta to i tak nie szukaj jakiś "większych" zestawów bo w takich pieniądzach fabryczne akcesoria nie są najlepszej jakości. Sama "mlekownica" bo tak należało by ją nazwać dołączona do zestawu do niczego się nie nadaje ,weź od razu zapas na 130zł na zakup pianownicy PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem właśnie coś o pianownicach PA. Na allegro tez juz patrzyłem ale jeszcze zerkne na forum o pianownicach. Juz nawet zakupiłem 3 aktywne piany ;) tzn dwie a jedną dostałem gratis wiec juz nie ma wyjścia trzeba kupić myjke i koniec. Nie wiecie może jak jest z cenami tego typu sprzętów ? Chodzi mi o ceny przed świętami a ceny po nowym roku tak jak to jest z rtv. Tu niby super ceny przed świętami a po nowym roku idzie kupić taniej. Tu tez tak jest czy raczej lepiej teraz kupować póki zima i zimno ? Bo nigdy nie obserwowałem różnic w cenach tego typu urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam Aurotec WP102 łapie jakieś lewe powietrze czy coś ale ładnie płucze itd. Lance uszkodziłem najeżdżając samochodem i dokupiłem byle jaką.

teraz muszę kupić nową razem z pianownicą i będzie git. Budżetowa (120zł nowa na tzw. giełdzie) ale jest dobra i ze 4 lata spokojnie już ma :mrgreen:

 

I w sumie to niewiem czy lepiej kupić nową lancę z tym, czy jednak kupic pianownicę z EPOCA ręczną i będzie lepsza ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przewałkowałem ten temat i już mi puchnie głowa. Szukałem myjki do 700zł i myślałem O Nilfisk C 130.2. Zacząłem przeglądać inne tematy, statystyki, porównania. I okazuje sie że jednak karcher ma więcej pozytywnych opinii i jest bardziej polecany. Dodam że zacząłem się zastanawiać nad wydaniem 1000zł i tutaj już nie mam pojęcia. Karcher k5.55 czy lavor czy inny nilfisk? myjki używam 2 razy w tygodniu do mycia aut z pianownicą. raz w roku do mycia powierzchni typu polbruk itp. Poradzicie?

 

Doczytałem ze karcher k4 i k5 mają mniejsze wydajność od nilfiska 130. Zatem karcher ceni sobie za markę? Czym się różni tak naprawdę Nilfisk 130.2 powergrip za 660zł od 130.2-8 x-tra za 980.

 

LAVOR PRIME 165 też ciekawa maszyna za 800zł. z turbo lancą spore ciśnienie i wieksza wydajnosc wody. pytanie tylko dlaczego wielu jednak nie poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAVOR PRIME 165 też ciekawa maszyna za 800zł. z turbo lancą spore ciśnienie i wieksza wydajnosc wody. pytanie tylko dlaczego wielu jednak nie poleca.

 

Witam.

Podejrzewam, że głównym powodem jest to z jakich materiałów zbudowano silnik (pompę) tam jest plastik, aluminium.

 

Zauważyłem że w Jula jest promocja na wersję myjki NILFISK C130.2-8 PAD.

Która posiada jest tam za 690 zł. Gdzie gołą wersję normalnie można kupić za ok 600 zł.

U mnie w okolicy niestety niema tego marketu a właśnie szukam tej wersji (przyda się mi ten zestaw dodatkowych narzędzi).

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.