Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie miałem myjke Karcher k5.55 jubilie ale niestety padła w serwisie wycenili naprawe na ok 700zl.. dlatego tez chce kupić nową jakąś myśle o jakiejś k4, cena tak do ok 750zł, ma posłużyć do mycia auta, kostki brukowej przed domem i do napędzenia pianownicy ;) z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli wszystko to samo. Różnią się tylko wyposażeniem. Mi potrzeba tylko do mycia aut więc ta najprostsza styknie, musze tylko dokupić odpowiednie złączki żeby ją dostosować do Nilfiska.

 

Wysłane z SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli tak lożysko zataczające, wraz z talerzykiem, do tego nowy wlacznik ten plastikowy bo nyl zlamany, silnik niby sie wylaczal po minucie pracowania i stwierdzili ze pompa bije slabe cisnienie czyli cos tam z pierscieniami.. chyba ze macie kogos ze slaska kto w miare tanio naprawia ew jaką mam kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadliwa Kranzle 1050 TST aktualizacja-

Oddałem do serwisu swoją 1050 w związku z tym zacinaniem sie. Po tygodniu odebrałem. Serwisant powiedział mi, że kontaktowali się z KRANZLE i za ich sugestią skrócili sprężynę sterująca (czy jakoś tak) i przesmarowali tłoki, tak mi powiedział. Po, w sumie, trzech użyciach myjki zacięła się tylko jeden raz i to dosłownie na dwadzieścia sekund. I to można powiedzieć, że sukces. jednak pojawił się kolejny problem, mianowicie myjka n ie chce teraz współpracować z pianownicą PA, którą zakupiłem specjalnie do niej, a z którą działała normalnie przed naprawą serwisową. Po jej podłączeniu i naciśnięciu spustu pistoletu myjka załącza się i wyłącza z częstotliwością 2-3 razy na sekundę niezależnie od tego jak ustawię dyszę na pianownicy. Normalnie kur$# cycki opadają. Chyba sprzedam ten złom po pieniądzach i kupię sobie jakąś K2 czy coś i nawet jak padnie to nie będzie szkoda.. Masakra z tym 1050:\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twoich postach jednak się cieszę ze nie kupiłem jej :)

 

Bardzo Ci współczuje :( Nie ma nic gorszego jak wywalenie pieniędzy na coś klasy niby Premium i nie możność korzystania z tego i cieszenia się z zakupu.

 

Ja puki co ze swojego Nilfiska P150 jestem zadowolony. A jeszcze bardziej jestem zadowolony bo kupiłem jeszcze po starej cenie :)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadliwa Kranzle 1050 TST aktualizacja-

Oddałem do serwisu swoją 1050 w związku z tym zacinaniem sie. Po tygodniu odebrałem. Serwisant powiedział mi, że kontaktowali się z KRANZLE i za ich sugestią skrócili sprężynę sterująca (czy jakoś tak) i przesmarowali tłoki, tak mi powiedział. Po, w sumie, trzech użyciach myjki zacięła się tylko jeden raz i to dosłownie na dwadzieścia sekund. I to można powiedzieć, że sukces. jednak pojawił się kolejny problem, mianowicie myjka n ie chce teraz współpracować z pianownicą PA, którą zakupiłem specjalnie do niej, a z którą działała normalnie przed naprawą serwisową. Po jej podłączeniu i naciśnięciu spustu pistoletu myjka załącza się i wyłącza z częstotliwością 2-3 razy na sekundę niezależnie od tego jak ustawię dyszę na pianownicy. Normalnie kur$# cycki opadają. Chyba sprzedam ten złom po pieniądzach i kupię sobie jakąś K2 czy coś i nawet jak padnie to nie będzie szkoda.. Masakra z tym 1050:\

Masz rwaną pracę PA i myjka tak jakby "dobijała" ciśnienie?

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego dzieje się po podpięciu pianownicy ??

 

?

 

U mnie w K2 zaczęło się tak robić pod koniec kwietnia, o ile w przypadku lancy wystarczyło zmniejszyć ciśnienie i zaczynała pracować normalnie to przy ostatnim myciu zaczęła robić to samo po podpięciu PA. Oddałem do serwisu - diagnoza - awaria głowicy, naprawa nieopłacalna, sugestia do sklepu o zwrot kasy lub wymianę na nową. Właśnie czekam na zwrot kasy i tym razem kupię Nilfiska bo jak widać szajs z kompozytu wytrzymał ledwie ponad rok, mycia 2 samochodów raz na 2-3 tyg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 4lata Karchera 5.55 i wszystko pięknie działało aż w piękne letnie popołudnie po umycia auta pękła pompa,wycena w servisie 550zł.części plus robocizna.Postanowiłem kupić nową,znajomy z serwisu odradził mi kupowanie myjki Karcher i polecił mi Sthil-a.

I posłuchałem kolegi i kupiłem Stihl RE 129 Plus i drugi miesiąc używam i na ta chwilę mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wadliwa Kranzle 1050 TST aktualizacja-

Oddałem do serwisu swoją 1050 w związku z tym zacinaniem sie. Po tygodniu odebrałem. Serwisant powiedział mi, że kontaktowali się z KRANZLE i za ich sugestią skrócili sprężynę sterująca (czy jakoś tak) i przesmarowali tłoki, tak mi powiedział. Po, w sumie, trzech użyciach myjki zacięła się tylko jeden raz i to dosłownie na dwadzieścia sekund. I to można powiedzieć, że sukces. jednak pojawił się kolejny problem, mianowicie myjka n ie chce teraz współpracować z pianownicą PA, którą zakupiłem specjalnie do niej, a z którą działała normalnie przed naprawą serwisową. Po jej podłączeniu i naciśnięciu spustu pistoletu myjka załącza się i wyłącza z częstotliwością 2-3 razy na sekundę niezależnie od tego jak ustawię dyszę na pianownicy. Normalnie kur$# cycki opadają. Chyba sprzedam ten złom po pieniądzach i kupię sobie jakąś K2 czy coś i nawet jak padnie to nie będzie szkoda.. Masakra z tym 1050:\

 

Skopiuję swoją odpowiedź z elektrody żeby i tu była aktualizacja ode mnie:

 

Moja jeszcze nie trafiła do serwisu.

Używam średnio raz na tydzień, myję samochód, czasem ogrodzenie, spłukuję brud z podjazdu i póki co jakoś działa, ale zawsze odpowietrzam po podłączeniu lub dłuższej przerwie w pracy.

Z pianownicą PA rzeczywiście i u mnie działa gorzej, tzn. częściej pojawia się te przeciągłe buczenie po puszczeniu spustu, ale jeszcza ani razu się nie zblokowała (fakt, że jak słyszę ten dźwięk to mam już odruch ponownego wciśnięcia i puszczenia spustu co skutecznie uniemożliwia zablokowanie pompy).

 

Wygląda na to, że ten model po prostu się Niemcom nie udał i sami nie wiedzą co z tym teraz zrobić, działają po omacku i jeszcze jednoznacznie nie określili co jest przyczyną takiego zachowania myjki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze odpowietrzam po podłączeniu

Rozumiem, że po prostu puszczasz wodę, aby myjka wypluła całe powietrze i woda bez przerywania leciała wężem?

 

A czy da się coś zrobić żeby przy pierwszym uruchomieniu myjka nie musiała dobijać wody tzn. po przełączeniu przełącznika na power myjka uruchamia się dosłownie na chwilę. Czy po prostu tak musi być? Czy w swoich myjkach też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze odpowietrzam po podłączeniu

 

Rozumiem, że po prostu puszczasz wodę, aby myjka wypluła całe powietrze i woda bez przerywania leciała wężem?

 

A czy da się coś zrobić żeby przy pierwszym uruchomieniu myjka nie musiała dobijać wody tzn. po przełączeniu przełącznika na power myjka uruchamia się dosłownie na chwilę. Czy po prostu tak musi być? Czy w swoich myjkach też tak macie?

 

No właśnie to jest opisane w instrukcji, pierwsze włączenie myjki (czyli przełączenie włącznika z O na I) po podłączeniu powinno się odbywać z naciśniętym spustem pistoletu. W ten sposób odpowietrza się pompa i przewody i nie ma opisanego przez Ciebie efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest opisane w instrukcji, pierwsze włączenie myjki (czyli przełączenie włącznika z O na I) po podłączeniu powinno się odbywać z naciśniętym spustem pistoletu. W ten sposób odpowietrza się pompa i przewody i nie ma opisanego przez Ciebie efektu :)

MacGY, no więc tak. Zrobiłem tak jak napisałeś, czyli pierwsze uruchomienie myjki z wciśniętym spustem pistoletu. I niestety po tej czynności jak przełączę włącznik z I na O i z powrotem włączę z O na I to myjka i tak dobija sobie wodę, czyli uruchamia się dosłownie na sekundę.

Jeszcze z ciekawości przejrzałem instrukcję i znalazłem żeby uruchamiać z zablokowanym tym dzyndzlem blokującym spust pistoletu, ale to też wcale nic nie daje. Dodam że myjka nie robi tego podczas kolejnych przełączeń (I-O; O-I), tylko ten jeden raz podczas podłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

czegos chyba nie rozumiem.

Ja podłączam szlauch z woda do myjki i wciskam spust w myjce. Woda leci przez myjkę i lancę z ciśnieniem z sieci. I dopiero po tym przepłukaniu wciskam na myjce Power ON. i Potem spust w lancy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos chyba nie rozumiem.

Ja podłączam szlauch z woda do myjki i wciskam spust w myjce. Woda leci przez myjkę i lancę z ciśnieniem z sieci. I dopiero po tym przepłukaniu wciskam na myjce Power ON.

I w tym momencie myjka bez naciskania spustu na lancy załączy się na sekundę aby wytworzyć ciśnienie i się wyłączy po tej akcji myjka jest gotowa do pracy tak jest u mnie w Nilfisk-u C120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli ktoś szukał by porady odnośnie sprzętu Karchera (myjki ciśnieniowe hd hds K, odkurzacze wszystkich seriii inne). Proszę o kontakt postaram się pomóc oczywiście za darmo :) posiadam 4 letnie doświadczenie w serwisowaniu maszyn i dostęp do czesci zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosiłbym o pomoc w wyborze Myjki .

Przekopałem prawie cały temat ale im głębiej tym więcej pytań .

 

Sprecyzuję że chodzi mi o myjkę do kompleksowego umycia auta . Przydomowych prac takich jak: mycie fug w klinkierze , zmycie nalotu na słupkach z ogrodzenia, parę metrów kostki do umycia, wejście do domu wykonane z granitu itp itd. Zastosowań dość wiele.

 

Otóż na początek rodzi się pytanie: Karcher? czy jakaś inna firma za która nie zapłacę za markę a jakoś wykonania podobna . (chyba , że w świecie myjek jest tak jak samochodami, audi i VW niby to samo a tak na prawdę to przepaść między tymi samochodami)

 

Kolejne jeżeli juz to jakie? Karcher k5 jaki chodzi mi po głowie będzie odpowiedni? Jezeli tak to Jaki?? Z lanca dotykową czy ten starszy z tzw. X na obudowie? Jakie są różnice między nimi .

 

Następna sprawa to , czy pakować się w te akcesoria? Z tego co zauważyłem to to głownie kształtuję cenę. Myśląc dalej Po co mi tyle tych akcesorii jak w sumie wystarczą Dwie Dysze Rotacyjna i tamta VarioPower , filtr zewnętrzny do wody a pianownice i tak kupie sam PA do auta. Co innego mogło by okazać sie przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.