Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


Rekomendowane odpowiedzi

No i wróciłem ze sklepu z k5 :) nie testowałem jej jeszcze dzisiaj ale trafiłem akurat na stoisko karchera pod sklepem także mogłem obejrzeć obie myjki w akcji i jednak wybór padł na zwykłą k5. Przedstawiciel również potwierdził że full control różni się tylko obudową i tym bajeranckim pistoletem, ale jak ktoś nie lubi gadżetów to jest on zbędny. Niby ma możliwość poboru wody z beczki itp stosujecie do tego jakieś specjalne weżę albo filtry? Zakupiłem filtr na wąż przed wejściem do myjki to wystarczy czy dać jakiś na końcu węża też?

 

Też niedawno kupiłem nowego karchera i mają one niby w środku wbudowany filtr,ale moim zdaniem dodatkowy filtr który zamontujesz między myjką,a wężem (Ja kupiłem filtr Karchera) być musi.Widać ile się tam syfu zbiera,a jeszcze możesz go raz na jakiś czas rozkręcić i przepłukać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja myjka z Lidla właśnie skończyła swój żywot (może to i dobrze, bo była bardzo głośna no i ciśnienie średnie). Co bardziej markowego i z lepszą kulturą pracy byście mogli polecić do ok 600zł? Aha, fajnie jakby jej wąż nie był tak sztywny jak w/w Lidlowym Parkside.

 

Dużą popularnością na allegro wyróżnia się LAVOR PRIME 165. Ktoś coś o niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem ze sklepu z k5 :) nie testowałem jej jeszcze dzisiaj ale trafiłem akurat na stoisko karchera pod sklepem także mogłem obejrzeć obie myjki w akcji i jednak wybór padł na zwykłą k5. Przedstawiciel również potwierdził że full control różni się tylko obudową i tym bajeranckim pistoletem, ale jak ktoś nie lubi gadżetów to jest on zbędny. Niby ma możliwość poboru wody z beczki itp stosujecie do tego jakieś specjalne weżę albo filtry? Zakupiłem filtr na wąż przed wejściem do myjki to wystarczy czy dać jakiś na końcu węża też?

 

Też niedawno kupiłem nowego karchera i mają one niby w środku wbudowany filtr,ale moim zdaniem dodatkowy filtr który zamontujesz między myjką,a wężem (Ja kupiłem filtr Karchera) być musi.Widać ile się tam syfu zbiera,a jeszcze możesz go raz na jakiś czas rozkręcić i przepłukać :good:

 

Ten filtr zewnętrzny karchera też kupiłem i zamontowałem go na wejściu do myjki, ale chodzi mi o to czy przy zaciąganiu wody ze zbiorników używacie jakiś specjalnych węży z zaworem zwrotnym i filtrem na końcu który leży w wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myślałem, ale wg dwóch niezależnych opinii sypia sie na potegę te używane HDS

 

Nie napisałeś do czego i jak często będziesz jej używał.

Być może lepszym rozwiązaniem rzeczywiście będzie sprzęt używany po rzetelnym przeglądzie.

Nowe Karchery rewelacyjne niestety nie są.

Zerknij na masę tej nowej myjki.

Więcej ważą dobre zimnowodne maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem ze sklepu z k5 :) nie testowałem jej jeszcze dzisiaj ale trafiłem akurat na stoisko karchera pod sklepem także mogłem obejrzeć obie myjki w akcji i jednak wybór padł na zwykłą k5. Przedstawiciel również potwierdził że full control różni się tylko obudową i tym bajeranckim pistoletem, ale jak ktoś nie lubi gadżetów to jest on zbędny. Niby ma możliwość poboru wody z beczki itp stosujecie do tego jakieś specjalne weżę albo filtry? Zakupiłem filtr na wąż przed wejściem do myjki to wystarczy czy dać jakiś na końcu węża też?

 

Też niedawno kupiłem nowego karchera i mają one niby w środku wbudowany filtr,ale moim zdaniem dodatkowy filtr który zamontujesz między myjką,a wężem (Ja kupiłem filtr Karchera) być musi.Widać ile się tam syfu zbiera,a jeszcze możesz go raz na jakiś czas rozkręcić i przepłukać :good:

 

Ten filtr zewnętrzny karchera też kupiłem i zamontowałem go na wejściu do myjki, ale chodzi mi o to czy przy zaciąganiu wody ze zbiorników używacie jakiś specjalnych węży z zaworem zwrotnym i filtrem na końcu który leży w wodzie?

 

Przepraszam za nieuwagę ;)

Moim zdaniem w dużej mierze zależy to od czystości zbiornika jak i wody.Nawet gdyby było czysto zastosowałbym najprostszy filtr taki jak ten przy wejściu do myjki.Jak jest ogólnie syfna woda to bym sobie odpuścił jej pobieranie :?

 

Dodane po 48 sekundach:

No i wróciłem ze sklepu z k5 :) nie testowałem jej jeszcze dzisiaj ale trafiłem akurat na stoisko karchera pod sklepem także mogłem obejrzeć obie myjki w akcji i jednak wybór padł na zwykłą k5. Przedstawiciel również potwierdził że full control różni się tylko obudową i tym bajeranckim pistoletem, ale jak ktoś nie lubi gadżetów to jest on zbędny. Niby ma możliwość poboru wody z beczki itp stosujecie do tego jakieś specjalne weżę albo filtry? Zakupiłem filtr na wąż przed wejściem do myjki to wystarczy czy dać jakiś na końcu węża też?

 

Też niedawno kupiłem nowego karchera i mają one niby w środku wbudowany filtr,ale moim zdaniem dodatkowy filtr który zamontujesz między myjką,a wężem (Ja kupiłem filtr Karchera) być musi.Widać ile się tam syfu zbiera,a jeszcze możesz go raz na jakiś czas rozkręcić i przepłukać :good:

 

Ten filtr zewnętrzny karchera też kupiłem i zamontowałem go na wejściu do myjki, ale chodzi mi o to czy przy zaciąganiu wody ze zbiorników używacie jakiś specjalnych węży z zaworem zwrotnym i filtrem na końcu który leży w wodzie?

 

Przepraszam za nieuwagę ;)

Moim zdaniem w dużej mierze zależy to od czystości zbiornika jak i wody.Nawet gdyby było czysto zastosowałbym najprostszy filtr taki jak ten przy wejściu do myjki.Jak jest ogólnie syfna woda to bym sobie odpuścił jej pobieranie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od dawna noszę się z zamiarem kupna myjki, a od niedawna jak zanabyłem drugi samochód postanowiłem kupuje myjkę.

Do tej pory myślałem, że jak myjka to Karcher, a później stwierdziłem, że na ch.. mi Karcher i zacząłem szukać po myjkach budżetowych.

Wybór padł na Bosch AQT 33-11 Car Set za 376zł.

 

Dane techniczne:

Rodzaj zasilania: elektryczne

Moc: 1300 W

Ciśnienie robocze max: 110 bar

Max wydajność: 330 l/h

Max temperatura wody: 40 °C

Podgrzewacz wody: nie

Masa: 3,8 kg

 

Wyposażenie podstawowe:

Dysza 90°

Dysza obrotowa

Lanca

Przezroczysty filtr wody

Stała dysza Jet-Fan

Wysokociśnieniowa dysza do detergentów

Wąż wysokociśnieniowy 5m

Ściereczka

 

I jak już prawie byłem zdecydowany znalazłem wczoraj to piękne forum :-]

Troszkę poczytałem ten temat i zakup wstrzymany, leci ten post zapytaniowy do fachowców...

 

Czego oczekuje od myjki? Powiedzmy raz na tydzień umyć 2 samochody osobowe. Wnerwia mnie już jazda po myjniach i czekanie z godzine w kolejce albo latanie z wiadrem i gąbką i mycie samemu. Myjka ma zrobić taka robotę jak myjnia samochodowa czyli nałożyć aktywna pianę, spłukać i narzucić wosk o ile się wogóle tak da. Suszyć auta juz nie musi :)

 

Z racji, że nie mam jeszcze kranu na zewnątrz a jest stara nieczynna studnia, zawsze pełna na full (do poziomu gruntu) w miarę czystą wodą to dobrze jakby taka myjka zaciągała wodę z tej studni...

 

Co sądzicie o tej myjce albo przekonajcie mnie do innej myjki.. najlepiej jakbym tych 500zł nie przekroczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBB - przejrzyj parę ostatnich stron: Nilfisk C120, a jak szczęście dopisze, to znów jakaś promocja na to wskoczy (regularna cena to 399, promo 299). Jedynie musiałbyś poszukać jak wygląda temat zasysania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBB - przejrzyj parę ostatnich stron: Nilfisk C120, a jak szczęście dopisze, to znów jakaś promocja na to wskoczy (regularna cena to 399, promo 299). Jedynie musiałbyś poszukać jak wygląda temat zasysania wody.

 

Czytałem od początku kilkanaście stron i kilka od końca i własnie wszędzie ten Nilfisk się przewija i spodziewałem się, że do niego mnie przekonywac będziecie :) Musze wtakim razie też go oblookać. Tylko różne modele się przewijały i gdzieś tam był filmik jak mu cieknie z przyłacza....

 

Dodane po 1 minucie 29 sekundach:

tak na szybko cena w castoramie 448zł

 

Dodane po 1 minucie 59 sekundach:

to zasysanie musi być albo ze studni albo z jakiegos wiadra. Wąż przez okno z łazienki nie bardzo wchodzi w grę. Zresztą do takich kranów łazienkowych nie przyłącze węża

 

Dodane po 1 minucie 18 sekundach:

w Jula 399zł... coraz lepiej :)

 

Dodane po 1 godzinie 2 minutach 28 sekundach:

Nie wiem czy można wklejać linki z allegro więc nie wkleje..

MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK C 120.6 X-tra ALUMINIUM 399,99zł

MYJKA CIŚNIENIOWA NILFISK C120.6-6X 1400W 120 bar 388zł.

 

Czy te myjki się czymś różnia?

Czekam tylko co sprzedawcy odpiszą na pytanie o możliwość zasysania wody nie z kranu...

I poważnie taka myjka będzie lepsza od znanej firmy Bosch? Wy bralibyście Nilfiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dupa....

"Myjka nie posiada funkcji zasysania wody. Do pełni sprawnego działania musi zostać podłączona woda z węża pod ciśnieniem, najłatwiej zastosować hydrofor bądź pompę do urządzenie które będzie pobierać wodę ze zbiornika."

 

A taki hydrofor 300-1000zł

 

Więc wraca temat boschki aqt 33-11? Czy co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron temu też pytałem o zasysanie wody w Nilfisk 120.6. Nikt nie odpowiedział więc odgrzebałem instrukcję i tam jest napisane, że ta myjka zasysa wodę.

Ograniczenia:

- myjka nie może stać wyżej niż 50 cm nad powierzchnią wody,

- wąż nie może być dłuższy niż 3 m.

W moim przypadku gdy chcę podłączyć myjkę do beczki, która stoi wyżej niż myjka i woda płynie pod jakimś minimalnym ciśnieniem (nie trzeba jej zasysać) nie powinno być problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron temu też pytałem o zasysanie wody w Nilfisk 120.6. Nikt nie odpowiedział więc odgrzebałem instrukcję i tam jest napisane, że ta myjka zasysa wodę.

Ograniczenia:

- myjka nie może stać wyżej niż 50 cm nad powierzchnią wody,

- wąż nie może być dłuższy niż 3 m.

W moim przypadku gdy chcę podłączyć myjkę do beczki, która stoi wyżej niż myjka i woda płynie pod jakimś minimalnym ciśnieniem (nie trzeba jej zasysać) nie powinno być problemu :)

 

No rzeczywiście tak tam pisze :)

I te ograniczenia były by do zrealizowania u mnie...

Tylko coś o dodatkowej filtracji wspominają albo oryginalnym wężu do zasysania Nilfiska..

 

To zapytam jeszcze inaczej żebyście mnie wyleczyli z tego Boscha... w czym jest lepszy ten Nilfisk 120.6 od Boscha AQT 33-11 Car Set i jak bardzo mi się to przyda?

 

Dodane po 1 minucie 32 sekundach:

Drugi sprzedawca odpisał tak:

"Teoretycznie nie ma takiej możliwości, ale jeżeli doprowadzimy wodę która będzie spływać do myjki umieszczonej poniżej lustra wody grawitacyjnie â myjka powinna działać bez zarzutu.

 

Musimy jedynie zadbać aby woda dopływała cały czas."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cisza w moim temacie a ja coraz bardziej mysle o Boschu aqr 33-11...

 

Powiedzcie mi jeszcze... czy tym Boschem

 

uzyskam taka piane?

 

Bo z tego co widze piany sa inne... Czy to zalezy od tego zbiornika na piane? Mozna sobie podpiac inny niz jest w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym filmiku z boschem użyta jest pianownica z zestawu, która zwykle nadaje się zupełnie do niczego, na drugim filmiku z nilfiskiem użyto pianownicy profesjonalnej PA

 

jak chcesz tego Boscha (nie wiem czemu, wygląda na zabawkę do mycia rowerków 3kołowych) to musisz do niego dokupić taką pianownicę PA za około 100pln z odpowiednim złączem, wpisz na allegro "pianownica bosch" i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym filmiku z boschem użyta jest pianownica z zestawu, która zwykle nadaje się zupełnie do niczego, na drugim filmiku z nilfiskiem użyto pianownicy profesjonalnej PA

 

jak chcesz tego Boscha (nie wiem czemu, wygląda na zabawkę do mycia rowerków 3kołowych) to musisz do niego dokupić taką pianownicę PA za około 100pln z odpowiednim złączem, wpisz na allegro "pianownica bosch" i gotowe :)

 

A ten Nilfisk 120.6 ma taka konkretna pianownice w zestawie czy tez dodatkowo trzeba dokupic?

 

Byla by u mnie opcja podlaczyc waz do kraniku jaki jest do pralki i puszczenie weza przez okno na czas mycia... Czy taki pomysl wypali z tym kranem do pralki? Moze jakis rozdzielacz na 2 przylacza do takiego kranu bym znalazl...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.