Skocz do zawartości

Wybór myjki ciśnieniowej


jarusiek

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=17544]Dreamer42[/mention] No i od strony myjki przewód pasuje, natomiast od strony pistoletu już nie. Nie wiem dlaczego opisują ten wąż jako pasujący do m. in. Parkside skoro nie pasuje. W starszych modelach tych myjek jest tak jak w mojej więc nie wiem na czym się wzorowali :/.
Piszą prawdę. Tak jak Ci napisałem, wąż ma z jednej strony M14 a z drugiej M22 i pasuje do mniejszych myjek, które mają przy myjące M22. Model 150 ma z dwóch stron M14, dlatego napisałem Ci o tej przejściówce, skoro kupiłeś z Techkaru. Ja sprawdziłem i tak jak pisałem, od strony M22 rozwiercilem na 15mm z 14mm i wszystko działało. Wtedy laczysz wąż orí za pomocą nypla do M22 a mniejsza końcówka do pistoletu.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Nilfisk c135. Podzielę się swoją opinią.

Wykonanie/materiały:

Jeżeli chodzi o wykonanie to jestem mile zaskoczony. Plastik ciężki, wydaje się mocny. Nawet wydaje się lepszy niż w k7. Mocowanie dysz moim zdaniem lepiej rozwiązane niż w karcherze. Bezproblemowo zapinają się wszystkie (w zestawie dwie) dysze i pianownica. Przycisk pistoletu raczej niewygodny. Po ok. 20 min już ręką boli. Fajne rozwiązanie z miejscami na lance, dysze, pianownice.

Ciśnienie:

Co do ciśnienia to przepaść między K7, którym pracowałem. Karcher to z nadkola umiało zerwać brud a ten Nilfisk to taka zabaweczka. Ale na co liczyć za 600-800 zł.

Akcesoria:

Kupiłem c135 z bębnem który zwija wąż ale tylko jak jest odpięty zarówno od myjki jak i od lancy. Możliwe że nie umiem dobrze go nawinąć ale liczyłem że wąż będzie podpięty do myjki, zakręcę bębnem i wąż się zwinie. Lance wsadzę w swoje miejsce i posprzątane. A tu nie ma tak.

Co do pianownicy to wiadomo. Słabo daje ta oryginalna. Gorsza piana niż z k7 na oryginalnej pianownicy. Ale już zamawiam z kartecha. Nie liczyłem na dobrą pianownicy z Nilfiska.

Dysza standartowo jak już ktoś wspomniał daje mgiełkę na boki co mnie irytuje bo lubię umyć pod ciśnieniem wnęki i liczyłem na dokładny strumień. 

Dyszarotacyjna fajna sprawa. Nawet do auta tylko z większej odległości. Opony pięknie domywa.

Wąż - słaby. Z tego co zauważyłem jest inny niż w lepszych myjkach Nilfiska. Ten sam się zwija. Odkręciłem go a za chwilę znowu zwinięty. Długość ok. Dłuższy byłby wygodniejszy. W przyszłości zmienię go.

Duży plus za dostępność i cenę akcesoriów. Dokupienie jakiejś dyszy, szczoty, filtra jest możliwe np. Leroy Merlin czy jakoś tak. Filtr który dokupiłem kosztował 20 zł. Ten sam do karcherze 50-60.

Ogólnie poleceń ale du.y nie urywa. Warta swojej ceny.

Może ktoś wie: jest do dokupienia dysza precyzyjna do tej myjki? Żeby dawała idealny strumień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson daj znac jak z ta dysza, czy jest lepsze cisnienie do mycia auta, bo were mam kilometr od siebie, u nich kupilem swoja myjke e130 i ciekawi mnie czy ta dysza cos pomoze. Jesli bedziesz mial dobre odczucia to musze ich odwiedzic na miejscu :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, paperson napisał:

@Zdroja0 to ja pisałem o tej mgiełce na boki :oops: Dziś zamówiłem dyszę auto Nilfiska z allegro nr aukcji 7282201099 (ponoć ma płaski strumień o kącie 80 stopni) i od razu kątową do mycia podwozia (nr aukcji 6722063322) :)

Daj znać jak te dysze bo też jestem zaintwresowany

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebujesz tej gorącej wody i jaka cena jest dla ciebie rozsądna?

W dniu 6.05.2018 o 20:23, adam66688 napisał:

Witam. Jaką myjkę warto kupić żeby była ona jak najbardziej profesjonalną maszyną? Powiedzmy tak do max 5tys zł.

Warto inwestować aż 5 tysięcy czy wystarczy mniejsza kwota żeby użytkująca osoba była zadowolona?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

A co  i jak często użytkująca osoba zamierza myć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mkr napisał:

Do czego potrzebujesz tej gorącej wody i jaka cena jest dla ciebie rozsądna?

A co  i jak często użytkująca osoba zamierza myć?

Nie pisałem nic o ciepłej wodzie, jest to w sumie nie do końca potrzebne ale jak by było to by było miło nie powiem. Importer samochodów, przychodzą nowe trzeba myć. Dużo tego targamy i naprawdę sporo mycia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Koko9652 napisał:

Co Do ,,Gorocej wody" chodziło mi o spotęgowanie chemii gdyż w mojej okolicy często przyjeżdżają auto po Off-reoad i czasami bardzo ciężko domyć takie autka 

Rzeczywiście, to tego typu zabrudzeń wystarczy zimna woda.

Gorąca przydaje się w przypadkach zabrudzeń tłustych, czyli smarnych i olejowych.

23 godziny temu, adam66688 napisał:

Nie pisałem nic o ciepłej wodzie, jest to w sumie nie do końca potrzebne ale jak by było to by było miło nie powiem. Importer samochodów, przychodzą nowe trzeba myć. Dużo tego targamy i naprawdę sporo mycia jest.

Do 5 tys. znajdziesz już coś przyzwoitego.

Ciśnienia nie potrzebujesz super wysokiego wystarczy max 140/150 bar rzeczywistego.

Większe znaczenie powinien mieć dla ciebie wydatek wody im wyższy tym lepiej.

Minimum 650/700  l/h.

Moje typy odnośnie producentów:

Kranzle

Nilfisk

Karcher

Jak wybierzesz konkretne modele, 

możemy spróbować je porównać.

 

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdroja0 @naver @nacho85 @RafKS24 dysze Nilfiska doszły. Dla rozwiania Waszych wątpliwości nakręciłem dwa filmiki z porównania tych dysz :)

Dysza standardowa, regulowana, dołączona do zestawu:

Dysza opcjonalna, samochodowa dokupiona oddzielnie. Ma ok. 3x szerszy strumień wody i wydaje się nieco delikatniejsza dla lakieru :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 10:12, adam66688 napisał:

Wszystkie, które podałeś chodzą na 400 V.

To zaleta, ale jeśli zależy ci na zasilaniu na 230 V rzuć okiem na te:

https://www.sklepkranzle.pl/sklep/myjki_wysokocisnieniowe_na_wode_zimna/k_2160_tst

https://www.isprzet.pl/szukaj/myjka-cisnieniowa-zimnowodna-nilfisk-mc-4m-160620-xt.html

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj w Castoramie karcher k5 za 899zl. Nie wiem czy to dobra cena ale akurat rzucił się w oczy. Z aluminiowa pompa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


dobra cena. brać !
ja za swojego K5 dzisiaj zapłaciłem 1178 z patio cleaner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 18:37, paperson napisał:

@Zdroja0 @naver @nacho85 @RafKS24 dysze Nilfiska doszły. Dla rozwiania Waszych wątpliwości nakręciłem dwa filmiki z porównania tych dysz :)

Dysza standardowa, regulowana, dołączona do zestawu:

Dysza opcjonalna, samochodowa dokupiona oddzielnie. Ma ok. 3x szerszy strumień wody i wydaje się nieco delikatniejsza dla lakieru :)

 

Myles ta dysza wnęki? Nie pryska dookoła? Warta zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdroja0 nie myłem wnęk. Do nich moim zdaniem bardziej nadaje się dysza standardowa. Ta dedykowana ma dużo szerszy strumień, więc nie nadaje się do tego typu prac. Szczerze? Zważając te 70 zł, to moim zdaniem zrobiłem średni zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.