Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Do felg aluminowych Monello Non-Ferro Iron remover 500ml - mam 3 komplet kół 2 po 17", 1 18" - starczy mi taka pojemność na rok czasu?

 

Do opon Nielsen Brillance 500ml - zależy mi aby trzymał efekt do 2-3 tygodni nawet po deszczu, również na rok czasu?

 

Dobry wybór?

 

Jeszcze chciałem dokupić coś na smoły, klej ale głównie na owady, które przylepiają się do zderzaka :/ Czy wystarczy sam APC Nielsen Cyclone, który posiadam...

 

Dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co polecicie do usunięcia lekkich swirli z oplowskiego lakieru? Będę używał tricolora :oops:

 

A ja polecam kupić najtańsza maszynę i średni pad i UC. Wydasz 300 zł ale coś zrobisz :-]

 

Szczerze to boję się używać maszyny. Lakier mam w dobrym stanie a nie chcę go zniszczyć. Ot, taki strach amatora :roll:

 

Zastanawiałem się właśnie nad UC lub swirlx. Sam nie wiem, który będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu, monello raczej powinno Ci wystarczyć bo przecież nie będziesz nim myl felg za każdym razem, tylko profilaktycznie co jakiś czas, brillance wystarczy na dłużej, na początku się mocno błyszczy ale jak trochę wsiąknie w oponę to robi sie bardziej matowy a sam efekt się utrzymuje dość długo mimo deszczu czy mycia, na smołę tanie i dobre są Prickbort albo SG T&G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym byście zabezpieczyli swoje autko po korekcie ?

Myślałem nad Soft99 Fusso Coat ale nie idzie tego dostać do ciemnych lakierów(podobno nie ma wielkiej różnicy jeśli się kupi ten do jasnych...)

Natty's Red nie chce bo nie będę miał czasu przed zimą woskować jeszcze raz.

 

A może 4nano Lack Protect 3D ?

zestaw mini kosztuje mniej niż dobry wosk.

Jakieś inne ciekawe propozycje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie bawić się za często to chyba tylko Colli, albo Hi Temp
no właśnie za podobną kasę mam 4nano, tylko że woski to się jeszcze wykorzysta a to zużyje całe na auto...

chociaż ta powłoka do mnie bardziej przemawia... nigdy nie mam czasu ze swoim autem porobić bo ciągle przy czyimś siedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za odzew.

nie mam obu preparatów, tylko Achillesa.

też wydawało mi się, że oba podchodzą pod AIO.

czytałem właśnie o łatwości aplikacji cherry glaze'a i to mnie kusi :-]

nic to, trzeba będzie kupić i wypróbować :ad:

 

Cherry Glaze rzeczywiście jest łatwy w pracy, ale jeżeli chodzi o maskowanie rys to nie jest to najwyższa liga. :thumbdown: (przy pracy ręcznej oczywiście)

 

Moim faworytem w tej dziedzinie jest Tenzi PC1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hi temp powinieneś być zadowolony, jeśli interesuje cię bardziej trwałość niż wyglad, aczkolwiek lakier zrobi się mega szklisty :-) problem w tym że przyciąga sporo kurzu i nie ma przy natty startu w tej kwestii. Możesz też kupić coś od turtle wax, bo do trwałości niczego im nie brakuje, a cena jeszcze leeds niż fk. Ew. Armor all shield. Jeśli pod to położysz coś typu cherry glaze, albo choć prima amigo będzie to idealny kompromis w kwestii wygląd, a trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hi temp ... problem w tym że przyciąga sporo kurzu

 

fk. Ew. Armor all shield. Jeśli pod to położysz coś typu cherry glaze, albo choć prima amigo

 

Kolega poczyta, przepracuje trochę i potem zacznie radzić, ok??

 

HiTemp przyciąga kurz? Polecasz kłaść sealanta na AIO lub tlusty cleaner?

:wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przecież mówię o swoich doświadczeniach... Czy jeśli FK wytrzymuje (mi) co najmniej 3miesiące na Amigo z dobrym kropelkowaniem to aż tak mało? Natomiast jest spora różnica w looku niż na położeniu na goły lakier. Nie przyciąga kurzu? No sorry mój dojazd do pracy to droga piaskowa gdzie używając FK miałem tonę kurzu po jednym przejeździe, a teraz na natty'sie po tygodniu jeżdżenia tą samą drogą jest ani nie ćwierć tyle kurzu co na FK. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, co wybrać

 

1) PB Black Hole + Natty's Red

2) Prima Amigo + Natty's Red

3) a może coś z Chemical Guys, jakiś Glaze + wosk na to ? (w podobnych pieniądzach do 2 powyższych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, co wybrać

 

1) PB Black Hole + Natty's Red

2) Prima Amigo + Natty's Red

3) a może coś z Chemical Guys, jakiś Glaze + wosk na to ? (w podobnych pieniądzach do 2 powyższych)

 

Pamiętaj że przed pierwszą opcją musisz użyć jeszcze cleanera czyli w sumie trzy etapy. ......

Druga opcja lepsza bo masz i cleaner i glaze w jednym etapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.