Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

piotr13, możesz kupić i klej dekarski, tylko jak coś, to nie rozkleisz już tej lampy ;) ale dobry sylikon da radę. Ja natomiast dwa razy rozklejałem lampy w dwóch różnych autach i zawsze sklejałem na ten sam klej, w sensie ten z lampy. Po rozgrzaniu wciskasz go w ten "rowek" i u mnie nie było problemów z parowaniem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: jak oceniacie twardość lakieru na lexusie gs z 2006r (kolor czarny)?

Uni czy z ziarnem? Jak uni to idź na pielgrzymkę do Częstochowy przed wyprowadzaniem.

 

szczerez, to jutro dopiero przyprowadzam auto i będę wiedział dokładnie.

Co jest nie tak z tym UNI (rozimiem, że to lakier niemetalizowany)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie :

 

Pacjet : czarny Passat B6

 

Opcja I :

-glinkowanie

-cleaner

-politura megsa

-wosk FK 1000p

 

Opcja II :

-glinkowanie

-cleaner

-Poorboys BH -tez w zasadzie robi robote cleanera :o

-wosk FK 1000p

 

Ktora droga bedzie lepsza? :o

 

Dlugo trzyma sie wosk na PBH ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stepniak.p - BH raczej nie spełnia roli cleanera, gdyż jest to glaze, a nie AIO. FK to sealant, więc potrzebuje jałowej powierzchni, aby był trwałym zabezpieczeniem. Na BH szybko spłynie - co najmniej tak szybko, jak sama "czarna dziura". Tak samo długo nie pożyje na politurze Megs'a. Jeżeli jednak musi być jedna z tych dwóch opcji - ze względu na nieco większą trwałość wybrałbym nr 1, a ze względu na lepsze przyciemnienie lakieru - opcję nr 2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worx to jedna z tych maszynek właśnie.

 

A co sądzicie o pielęgnacji chromowanych metalowych elementów autosolem do metalu? Czy do chromu lepiej użyć czegoś innego np na jakimś polisz padzie -3M wydaje się fajny do poliszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stepniak.p - niestety, generalnie wygląd i trwałość niespecjalnie idą w parze. Po ostatnich odkryciach "nowych" produktów możesz spróbować cleanera Duragloss 601, a na niego Soft99 Fusso. Powinieneś być zadowolony i z wyglądu i z trwałości :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stepniak.p - niestety, generalnie wygląd i trwałość niespecjalnie idą w parze. Po ostatnich odkryciach "nowych" produktów możesz spróbować cleanera Duragloss 601, a na niego Soft99 Fusso. Powinieneś być zadowolony i z wyglądu i z trwałości :good:

 

 

to może inaczej....

zawsze myślałem że glaza i politura są nietrwałe i trzeba na nie kłaść wosk.... prawda czy trzeba wyciągnąć mnie z błędu ?

 

jak przejade glinką -> cleanerem -> PBH to utrzyma się to jakiś czas bez wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stepniak.p - politura (glaze) to preparat, który ma za zadanie przede wszystkim zamaskować delikatne uszkodzenia lakieru (np. swirle) i nadać lakierowi dodatkowej głębi. Na politurę trzeba kłaść wosk, gdyż nie posiada ona praktycznie żadnych substancji zabezpieczających lakier. Nie jest to trwała warstwa, dlatego na politurę należy położyć wosk - jednak z politurą lepiej "współpracują" woski naturalne. Sealanty - jak Ci już napisałem - leżą dłużej na jałowym lakierze. Podsumowując - politura (glaze) to dodatkowych parę procent do wyglądu lakieru, kilkanaście procent na minus do trwałości wosku, a praktycznie zero procent do zabezpieczenia lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis dobry quick detailer do wnetrza ? Potrzebuje czegos jak na zewnatrz, w sytuacji gdy mamy czyste zawoskowane auto, a pokrywa sie kurzem i mozna sobie ladnie przetrzez fibra z QD, tak samo chcialbym z plastikai wewnetrznymi jak dressing jeszcze mocno siedzi i chce tylko z kurzu przetrzec :)

 

megs ma np taki interior qd, nada sie to ? :idea:

moze cos od SG ? :idea:

No i jesli zmienia wykonczenie w jakis spobo, to wolalbym raczej w ta matowa strone anizeli swiecaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis dobry quick detailer do wnetrza ? Potrzebuje czegos jak na zewnatrz, w sytuacji gdy mamy czyste zawoskowane auto, a pokrywa sie kurzem i mozna sobie ladnie przetrzez fibra z QD, tak samo chcialbym z plastikai wewnetrznymi jak dressing jeszcze mocno siedzi i chce tylko z kurzu przetrzec :)

 

megs ma np taki interior qd, nada sie to ? :idea:

moze cos od SG ? :idea:

No i jesli zmienia wykonczenie w jakis spobo, to wolalbym raczej w ta matowa strone anizeli swiecaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.