Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szybkie pytanko w sobotę zrobiłem małe odświeżanie mojego 406 menzerną 400,2500,4000 i tutaj mam pytanie chciałbym nałożyć wosk tylkoco pod niego. Posiadam SRP i Megsa Polish a wosk to Megs Ultimate i #16 mam jeszcze coli ale to na zimę. Która opcja po małej korekcie będzie najlepsza? co najlepiej położyć pod np. #16 bo właśnie ten wosk kupiłem na wiosnę na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko w sobotę zrobiłem małe odświeżanie mojego 406 menzerną 400,2500,4000 i tutaj mam pytanie chciałbym nałożyć wosk tylkoco pod niego. Posiadam SRP i Megsa Polish a wosk to Megs Ultimate i #16 mam jeszcze coli ale to na zimę. Która opcja po małej korekcie będzie najlepsza? co najlepiej położyć pod np. #16 bo właśnie ten wosk kupiłem na wiosnę na próbę.

 

Jeśli chcesz nieco odżywić lakier to Meg UP i #16. Efekt bardzo dobry zwłaszcza na ciemnych lakierach.

SRP można zostawić na kolejne - standardowe podejście (cleaner + wosk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, jestem już po korekcie lakieru tylko chodzi mi o podłoże pod wosk #16 czy lepsze będzie użycie SRP pod #16 czy Megs UP. SRP używałem przed nałożeniem coli na zimę i wiem że to właściwe najlepsze połączenie. Czyli rozumiem Megs Polish będzie dobrym podkładem pod #16 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jaki najlepszy quick detailer, ewentualnie wosk w plynie badz odswierzacz do wosku collinite 476. Poprosze o 4 badz 5 propozycji. Poczytam i wybiore najlepsza. Z gory dzieki za odp.
ponawiam pytanie.

1. Sonax

2. Sonax

3. Sonax

4. Sonax

5. Sonax

Wybierz dowolny z tych pięciu, a będzie pan zadowolony :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafo1, sfera czytania ze zrozumieniem to chyba dla Ciebie ziemia nieodkryta. Ale pomogę Ci ją zeksplorować. Zadając pytanie "jaki najlepszy" uzyskałeś propozycję Sonaxa. Należy oczekiwać, że po zadaniu takiego pytania dostanie się propozycje produktu, który pomaga a nie szkodzi. Dodatkowo odpowiedziała Ci osoba, która ma praktyczne doświadczenie a nie szpenio, który umie czytać, coś tam kojarzy i doradza innym na zasadzie profesjonalnych porad udzielanych przez amatora czytacza. Parafrazując klasyka kina "Je$łem Ci to Ci je$łem nie drąż".

 

Nie znam Cię prywatnie, nic do Ciebie nie mam ale trochę robi się już słabo merytorycznie przez taką biegunkę trywailnych pytań i drążenie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafo1, sfera czytania ze zrozumieniem to chyba dla Ciebie ziemia nieodkryta. Ale pomogę Ci ją zeksplorować. Zadając pytanie "jaki najlepszy" uzyskałeś propozycję Sonaxa. Należy oczekiwać, że po zadaniu takiego pytania dostanie się propozycje produktu, który pomaga a nie szkodzi. Dodatkowo odpowiedziała Ci osoba, która ma praktyczne doświadczenie a nie szpenio, który umie czytać, coś tam kojarzy i doradza innym na zasadzie profesjonalnych porad udzielanych przez amatora czytacza. Parafrazując klasyka kina "Je$łem Ci to Ci je$łem nie drąż".

 

Nie znam Cię prywatnie, nic do Ciebie nie mam ale trochę robi się już słabo merytorycznie przez taką biegunkę trywailnych pytań i drążenie bez sensu.

 

Nie ja pytałem jaki najlepszy, więc czepiając się mnie spójrz na siebie. Jeżeli Ci przeszkadzają moje pytania, to nie odpowiadaj.

 

Nie wiem, bądź chcę usłyszeć od kogoś kto się zna lepiej niż ja, to pytam. Proste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie apc kupic nielsen cyclone czy apc lime od shine garage?

 

G202

 

rafo1, Jak zależy Ci na odrzucie i kropelkach, to możesz używać Sonaxa BSD nawet bez tego COLLI. Co mycie, podczas osuszania finałowego, czyli po wytarciu ręcznikiem. Akcja z BSD na mokro osłabia jego trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie apc kupic nielsen cyclone czy apc lime od shine garage?

 

G202

 

rafo1, Jak zależy Ci na odrzucie i kropelkach, to możesz używać Sonaxa BSD nawet bez tego Colli.

 

Dzięki. Czytam forum intensywnie i chciałem się tylko dowiedzieć, czy BSD nie poprawi połysku kosztem wytrzymałości Collinite. Ale już wiem, jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafo1, przepraszam za to, że w adresta 1-szego pytania ubrałem Ciebie. Jednocześnie podtrzymuję moją całą poprzednią wypowiedź w stosunku do Twojego pytania.

 

Twoje pytanie mi przeszkadza dlatego, że śmiecisz - dlatego zwróciłem Ci uwagę. Dział jest od zadawania pytań ale po co zadawać pytanie jak padło na nie odpowiedź kilka linijek wyżej?

 

Odnośnie tego czy coś jest proste czy nie to zachowaj takie zwroty dla interlokutorów nadających na tych samych falach intelektualnych wynurzeń, które prezentujesz. Na tym forum jest wielu takich więc powinienieś się z kimś dogadać czy BSD nie osłabi Ci takiego wrażliwca jak Collinite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czytam forum intensywnie i chciałem się tylko dowiedzieć, czy BSD nie poprawi połysku kosztem wytrzymałości Collinite. Ale już wiem, jeszcze raz dzięki.

 

IMHO, można pokusić się o stwierdzenie, że zrobi wręcz odwrotnie. Popróbuj sobie, poeksperymentuj - znajdź swoja metodę. Innej drogi nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO, można pokusić się o stwierdzenie, że zrobi wręcz odwrotnie. Popróbuj sobie, poeksperymentuj - znajdź swoja metodę. Innej drogi nie ma...

 

A propos eksperymentów i BSD, oraz wspomnianego wcześniej CG V7 - eksperymentowano już z połączeniem tych dwóch środków, przede wszystkim po to, aby pozbyć się tej słynnej "szorstkości" lakieru po zastosowaniu BSD. O tej krzyżówce (i nie tylko tej) można poczytać tutaj:

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=339793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa B - kolor granatowy metalic. Dzisiaj oddałem do polerowania lakieru, ma być gotowa na wieczór. Zastanawiam się czy przed wosk (FK1000p) położyć politurę/glaze np. Meguiars Ultimate Compound? Musiałbym kupić, sklep pod domem (60 zł). Czy efekt będzie na tyle widoczny, że warto? Co sądzicie? Przepraszam za trywialne pytanie, ale brak doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.