Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

obcy1234, spróbuj meguiar's supreme shine protectant

 

zamówione :D, dzieki.

 

czy po cleanerze trzeba przecierać lakier IPA ? Bo gdzieś tak wyczytałem na forum,że niby trzeba, ale zgubiłem temat, ale jak to, jak cleaner wypełnia, to po przetarciu IPA zejdzie z lakieru to chyba taka praca na nic? Czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po cleanerze trzeba przecierać lakier IPA ? Bo gdzieś tak wyczytałem na forum,że niby trzeba, ale zgubiłem temat, ale jak to, jak cleaner wypełnia, to po przetarciu IPA zejdzie z lakieru to chyba taka praca na nic? Czy sie myle?

 

Użycie IPA po cleanerze zalecane jest przez wiele osób do sealantów, które lubią lakier "jałowy". Do wosków naturalnych stosuje się cleaner bezpośrednio przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaaaa, mam takie chyba nietypowe pytanie... ;p

chodzi o twarde woski, które w zależności od typu stosuje się na różne lakiery, np. DJ Blue Velvet stosuje się do ciemnych lakierów, DJ Diamond White to jasnych, DJ Banana do żółtych, pomarańczowych, czerwonych itp. itd. W związku z tym mam pytanie...co się stanie jeśli zastosuję np Blue Velvet do srebrnego lakieru lub Diamond do czarnego? ;p Robił ktoś kiedyś coś takiego? Ciekawe czy skład tych wosków w znaczący sposób się różni od siebie, czy ten nazwy i rodzaje są tylko dla bajery marketingowej aby "zwiększyć" asortyment? Ciekawe jaki byłby efekt zastosowania danego wosku do innego koloru niż zalecany przez producenta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;) już się wczytuję ;D

 

[ Dodano: 28 Maj 2014, 19:51 ]

Jaką aktywną pianę wybrać Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral czy Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam? Chodzi zarówno o wydajność SG 5 litrów, a VP 1L (oba w tej samej cenie), jak i o skuteczność działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po cleanerze trzeba przecierać lakier IPA ? Bo gdzieś tak wyczytałem na forum,że niby trzeba, ale zgubiłem temat, ale jak to, jak cleaner wypełnia, to po przetarciu IPA zejdzie z lakieru to chyba taka praca na nic? Czy sie myle?

 

Użycie IPA po cleanerze zalecane jest przez wiele osób do sealantów, które lubią lakier "jałowy". Do wosków naturalnych stosuje się cleaner bezpośrednio przed woskiem.

 

dzieki za odpowiedz, tylko ostatnio miałem taki problem z cleanerem przy nakładaniu maszynowo, (Achilles) że rozpryskiwał mi sie po całym samochodzie zanim zdążyłem dobrze wyprowadzić. Dużo też go nie dawałem, a gąbki nie zwilżałem niczym.

Na jakich obrotach cleaner rozpracowujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, z porównaniem 5l (SG) vs 1l (VP) chodziło o to, że SG ma zalecane rozcieńczanie 1:5, a VP 1:30, a obie piany kosztują około 65zł czyli niby po zrobieniu roztworu obu produktów jego ilość wynosi praktycznie tyle samo i w związku z tym chciałem się dowiedzieć jak to jest z tą wydajnością i który z nich jest skuteczniejszy. Czy np z VP z 1 litra jak zrobię 31 litrów roztworu to czy jego skuteczność będzie zadowalająca czy proporcje 1:30 mogę wsadzić sobie między bajki, bo żeby piana była OK to trzeba robić roztwór np. 1:10 ;) Mam nadzieję, że trochę rozwiałem wątpliwości odnośnie mojego pytania;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.