Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja się zgodzę ze Swoop, że Cif w aucie jest tylko wtedy na miejscu, gdy jedzie z marketu do domu... :)

 

Nikt tych środków nie testuje pod kątem zachowania na elementach wykończeniowych samochodu, zaraz ktoś wyskoczy że cifem można podsufitowe czyścić a i może skórze nie zaszkodzi... Panowie to jest forum kosmetyki samochodowej czy gospodyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to kup sobie CIFa i szoruj nim auto,

Powiem tak, ja bym się tym plastików bał myć, chodzi oczywiście pewnie o Cif jakaś tam Orchidea, czy coś. Generalnie nie powinno się nic stać, ale po co ryzykować ? Dodam tylko znowu w drugą stronę, ze nie które profi APC typowo samochodowe, też potrafią zostawić jakiś tam nalot na plastikach w aucie, zależy od producenta i stężenia. Więc te dedykowane środki też nie są takie idealne. Ja osobiście do bieżącej pielęgnacji wolę zdecydowanie coś pokroju Interior Shampoo, bezpieczny i ładnie pachnie i odświeża :)

Kiedyś kupiłem w Biedronce dla jaj zupełnie jakieś All Purpose Cleaner 1,5l za 5zł chyba. I używałem do mycia bieżącego nadkoli i felg, ale mimo iż tanie, to nie ekonomiczne, bo słabe. Ale w miarę się pieniło i szkody nie robiło :)

Więc trzeba wyważyć potrzeby i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, w okresie wiosenno/letnim chce samochód utrzymać jak najdłużej w należytej czystości, auto będzie po korekcie. Wosk prawdopodobnie Collinite 915 szukam do tego quick detailera i zostały mi 2 propozycje :

 

Sonax BSD

AngelWax QED

 

Jest może coś lepszego w tej cenie ? Który wybrać ? Który dłużej utrzymie autko w należytej czystości? :)

 

 

Lakier to czarny UNI bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety Coś z gatunku Finish, mi się dobrze pracuje z Lusso Revitalizing z czarnym Urbanem :) Pad do wosku :? do sealant-a jeszcze jeszcze na DA można poszaleć ale wosk to słoneczko Megsa 8-)

 

Sebek96 BSD daje piękne ingi :kox: ale lakier jest totalnie tępy :? i to w moim odczuciu go eliminuje z użytku latem. Angela nie miałem więc trudno mi się wypowiedzieć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, w okresie wiosenno/letnim chce samochód utrzymać jak najdłużej w należytej czystości, auto będzie po korekcie. Wosk prawdopodobnie Collinite 915 szukam do tego quick detailera i zostały mi 2 propozycje :

 

Sonax BSD

AngelWax QED

 

Jest może coś lepszego w tej cenie ? Który wybrać ? Który dłużej utrzymie autko w należytej czystości? :)

 

Lakier to czarny UNI bmw.

 

Na czarny wybrałbym AF Finale lub PB S&G. Do końca lutego masz w - 15% w http://www.detailer.pl/ więc atrakcyjnie. W moim przekonaniu BSD owszem ładnie kropelkuje po spłukaniu, ale ze względu na brak śliskości brud tez dobrze trzyma.

Sprawdzone na dwóch czarnych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić środek do czyszczenia elementów z tworzywa we wnętrzu, najlepiej koncentrat. Stosowałem Kenotek Interior Cleaner, dosyć tani, przyjemny w zapachu i skuteczny. Niestety występuje tylko jako gotowy roztwór 1l. Dodatkowo chciałbym do środka czyszczącego dobrać coś dobrze współgrającego z nim do pielęgnacji/konserwacji elementów po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić środek do czyszczenia elementów z tworzywa we wnętrzu, najlepiej koncentrat. Stosowałem Kenotek Interior Cleaner, dosyć tani, przyjemny w zapachu i skuteczny. Niestety występuje tylko jako gotowy roztwór 1l. Dodatkowo chciałbym do środka czyszczącego dobrać coś dobrze współgrającego z nim do pielęgnacji/konserwacji elementów po czyszczeniu.

 

 

Wybierz jakieś APC.

Na forum jest dużo na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pastę wybrać do korekty przy użyciu DA?

O pytanie u mnie też na czasie :)

Scholl S17+

Sam myślałem nad S3 Gold na np flexi spider lub padzie z mikrofibry a potem S30 co sądzicie o takim połączeniu do pracy maszyną DA?

 

Jak S17+ to jakim padem działać na DA? (i jakich spodziewać się rezultatów na czarnym lakierze Audi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.