Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam takie pytanie. Czy tą szczotką da się uprać tapicerkę?

 

http://allegro.pl/ssawka-do-tapicerki-3 ... 15093.html

 

Wiem że nie jest to super szczotka :/ Odkurzacz jaki mam to karcher 3200( wiem że też średni) ale mam do odkurzacza tylko wąską szczotkę a taką szerszą to byłoby chyba szybciej?

 

Kupowanie takiej szczotki mija się z celem u mnie bo i tak nie mam odkurzacza typowo piorącego :)

 

http://allegro.pl/karcher-ssawka-do-tap ... 26049.html

 

Mam tą ssawkę, do odkurzania kanapy czy fotela w domu ok., ale do prania moim zdaniem się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kupiłem sobie polerkę K2Pro i dzisiaj przy odrobinie czasu wypróbowałem ją do zabawy z cleanerem. Posiada ona niby stabilizację obrotów więc postanowiłem to sprawdzić. Pracowałem na elemencie z prędkością 2 tj.900 obr. z lekkim dociskiem oraz bez docisku-sama waga maszyny. Przy zmniejszaniu docisku słyszę jakby ta prędkość się lekko zwiększała a po całkowitym odstawieniu od elementu to wyraźnie słyszę i widzę, że przyspiesza. Czy może z nią być coś nie tak, jak można pozbyć się tych wątpliwości? Macie może jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ przyznam Ci rację. To jak pracować tymi maszynami przy pracy na elemencie przy żądanej prędkości i ją utrzymywać? Przykładowo - wymagana jest prędkość 1500 obr. zastosuje lekki docisk a obroty spadają np. do 1200 co w takim przypadku robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ przyznam Ci rację. To jak pracować tymi maszynami przy pracy na elemencie przy żądanej prędkości i ją utrzymywać? Przykładowo - wymagana jest prędkość 1500 obr. zastosuje lekki docisk a obroty spadają np. do 1200 co w takim przypadku robić?

 

W tym wypadku wyjście jest tyko jedno, zmienić maszynę np. na Flexa, nie zwalnia, mimo docisku utrzymuje takie same obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ Przykładowo - wymagana jest prędkość 1500 obr. zastosuje lekki docisk a obroty spadają np. do 1200 co w takim przypadku robić?

 

Pytanie na padach jakiej wielkości pracujesz. Zmienić BP na 75mm i pady 80mm , mniejszy opór , dłuższa praca ale dokładniejsza. Mi graphitem ciężko się pracuje BP 125mm , tez zwalnia , skacze. Zdecydowanie lepiej po przesiadce na 75.

Wrocę do mojego pytania bez odpowiedzi.

Jaka jest minimalna grubość w mikronach by móc bezpiecznie pracować bez obawy o przebicie się. Wszyscy pokazują prace z miernikiem ale nigdzie nikt nie pisze o minimach na jakich można pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagana jest prędkość 1500 obr. zastosuje lekki docisk a obroty spadają np. do 1200 co w takim przypadku robić?

 

Na jakich padach pracujesz? Na 135mm 1500obrotów K2 powinno utrzymywać całkiem dobrze. Może masz za duże pady. Możesz zmienić na mniejsze albo zmienić polerkę ale w tym drugim przypadku musisz mieć świadomość, że taka która stabilnie Ci te obroty utrzyma będzie pewnie miała cenę 4 cyfrową ;)

 

[ Dodano: 30 Czerwiec 2013, 12:20 ]

Jaka jest minimalna grubość w mikronach by móc bezpiecznie pracować bez obawy o przebicie się. Wszyscy pokazują prace z miernikiem ale nigdzie nikt nie pisze o minimach na jakich można pracować.

 

Tutaj o tym wspominają:

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/pol ... ing-world/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat taka maszyna to raczej dla profesjonalisty a nie dla amatora ( i ta cena )

pardi polerkę testowałem na 3M 150mm do cleanera więc miałem do 1000 obr. Generalnie mnie uspokoiłeś tj. że Twoja maszynka również zwalnia przy pracy - po prostu te typy z tej półki cenowej tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie odnośnie past menzerna, pracowałem już z nimi, ale wraz z nabytą wiedzą torchę się już pogubiłem ;)

Z tego co wiem w tych pastach w raz z wypracowaniem następuje rozpad cząsteczek ściernych czyli na początku pasta zbiera więcej na koniec mniej. Czy w związku z tym nadal należy stosować metodę zenitu? Czy mogę stopniowo zwiększać obroty i nie schodzić już na mniejsze ponownie?

Niestety przeoczyłem jedną butelkę i przezimowała w garażu :roll: nadaje się już tylko na śmietnik?

Jest tutaj tak ogromna baza wiedzy że zaczynam się gubić już w prostych czynnościach :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym nadal należy stosować metodę zenitu? Czy mogę stopniowo zwiększać obroty i nie schodzić już na mniejsze ponownie?

 

To zależy na jakim etapie korekty jesteś. Nie widzę sensu w schodzeniu obrotami przy pracy na FG400/500, później i tak będzie szedł PF2500. Na finishu to już delikatnie z obrotami jadę i dociskiem.

 

Jeżeli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wiem czy to możliwe aby FG500 dała wypracować się tak idealnie, ale jadąc średnim padem metodą zenitu SF4000 nie miała już co robić. Przy tym miałem ogromne problemy żeby wypracować tą pastę do końca, nie wiem co robiłem nie tak ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje firmy z Woj. Podlaskiego która ogarnie mi trochę auto. Stan lakieru oceniam na dobry, są delikatne ryski a chce się ich pozbyć w 99%. Dawca to Lexus IS 350 jak na foto. Kogo możecie polecić? Im bliżej Łomży tym lepiej

 

dsc0276t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat wielokrotnie poruszany na forum , ale człowiek zabiegany i ma masę rzeczy na głowie przed wyjazdem :D

Mianowicie , który z płynów do mycia szyb lepiej zakupić?

- Meguiar's Perfect Clarity Glass Cleaner

- Angelwax VISION Superior Automotive Glass Cleaner

- Dodo Juice Clearly Menthol Glass Cleaner Spray

- AutoGlym Fast Glass

- SmartWax Smart Glass

- Auto Finesse Crystal Glass Cleaner

:D:D Sory pany , jak powielam pytanie , ale latam jak powalony załatwiam wszystkie sprawy na wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.