Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator
Moje pytanka:

1 Czy można ręcznie użyć pada/gąbki maszynowej z rzepem do przetarcia VP Achillesa ? (z czasem przyda się do polerki rotacyjnej)

2 Czy można zrobić pierwsze podejście Achillesem gąbką polishing (dla lepszego "zebrania") i drugie gąbką finishing ? (np. obiema stronami Tri Colora)

3 Mam zielony aplikator Sonax z mikrofibry...może on wystarczy do Achillesa ?

 

1. Przetarcia czy nalozenia? Jak to drugie to w zasadzie nie widze przeszkod.

2. Bez sensu raczej, lec ta twardsza jak chcesz troche lepiej wpracowac. Ale obserwuj efekty, jak lakier miekki zeby nie narobic malej biedy :P

3. Jak jest delikatny to da rade, kiepskiej jakosci apliktatory z mf rysuja lakiery, zwlaszcza te mieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kompletnym lainkiem więc prosze o wyrozumiałość

Pacjent to Fiat Panda z 2004r.

Jeśli kiedyś będzie ciepło zamierzam zająć się Misiem

Budżet mam ograniczony:/

Po dokładnym umyciu auta chciałbym zastosować:

http://moto.allegro.pl/glinka-do-lakier ... 92313.html

 

następnie:

 

http://moto.allegro.pl/wosk-pelna-ochro ... 66140.html

 

Co o tym sądzicie? Moge wydać na pielęgnację lakieru max 100zł - poprostu na więcej mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
auto finesse rejuvenate? Mianowicie chodzi mi o to czy można go kłaść na rotacji?

 

Mozna.

 

Zastanawiam się jeszcze nad cleanerem Muc off :o

Bardzo fajny produkt, dziala jak nalezy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś takie dwa preparaty:

1. http://allegro.pl/piana-aktywna-do-felg ... 94805.html

2. http://allegro.pl/amor-do-plastikow-i-p ... 92632.html

 

Może to głupie, że dopiero teraz pytam po kupnie ale jednak: co o nich sądzicie ogółem?

 

-W jakim stężeniu rozrabiać nr. 1 ? Będe używał do felg alu lakierowanych w samochodzie i motocyklu. Czy moge tez spsikać nim plastikowe kołpaki w innym samochodzie? Czy moge spsikać nim zderzak po trasie żeby owady lepiej zeszły? -W jakim stęzeniu używac nr. 2 do przecierania plastików? Sprzedawca powiedział, że mogę użyć tez tego preparatu do wyczyszczenia skóry (potem muszę nałożyć mleczko - tez kupiłem już). Prawda czy może lepiej skórę potraktować czym innym? Aaa i jeszcze ciekawi mnie czym może skutkować kontakt tego preparatu z plastikami w aucie w za dużym stęzeniu?

 

Dzięki :)

 

Ps. Linki już poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, Nikt nie wie w jakim stanie są Twoje felgi/kołpaki. Nie znając środka zaczynałbym od jak najmniejszych stężeń, sugerowanych przez producenta, a nawet mniejszych i jeżeli nie daje rady to zwiększam. Na plastikach może zostawić plamy, odbarwienia, osad... Czy nada się do skóry nie wiem...ja osobiście staram się nie stosować półśrodków, a kupować dedykowane kosmetyki do czyszczonej powierzchni/elementu itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co się może stać jak rozrobie go w za dużym stężeniu np. 1:1? A znasz może odpowiedź na resztę pytań? Czy nada się to do czyszczenia skóry? :)

 

Zbyt duże stężenie preparatu do felg może spowodować łuszczenie się lakieru na felgach. Czy kupiony preparat nada się do czyszczenia skóry? Przetestuj to chętnie przeczytamy Twoją opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gęstością piany.

 

pianownica PA i Karcher K5.2012

 

piana około 130ml VP neutral snow foam i około 850 ml letniej wody.

 

piana leci słaba i szybko spływa.

 

Co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krd...

1 Chodzi o nałożenie z wypracowaniem.

2 To dlaczego zalecają np. czarnego Urbana a piszesz,że lecieć twardszą ? hmm

3 Mam mf z tesco i wiem,że jest do d..y ale ten krążek sonaxa powinien być delikatny.

 

Czyli rozumiem,że narazie Achilles + Tri color styknie do ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bival 3m nie widzę w małych opakowaniach. Tenzi Truck wezmę pod uwagę. Dobrze sobie radzi z ciężko zabrudzonymi silnikami?

 

W moim Ursusie, gdzie smar i olej wycieka z każdej szczeliny, Bival nie pozostawił nawet farby na silniku w odpowiednim stężeniu. Tenzi Truck jest podobnego działania

 

Dobrze, się zapowiada. Właśnie takiego "hardkorowca" szukam ;)

Bival jest w dużych opakowaniach więc odpada. Sprawdzę czy jeszcze mam wyżej wspomnianego DIMERa i nim podziałam ew. zamówię Tenzi Truck.

 

[ Dodano: 30 Marzec 2013, 14:05 ]

Jestem kompletnym lainkiem więc prosze o wyrozumiałość

Pacjent to Fiat Panda z 2004r.

Jeśli kiedyś będzie ciepło zamierzam zająć się Misiem

Budżet mam ograniczony:/

Po dokładnym umyciu auta chciałbym zastosować:

http://moto.allegro.pl/Glinka-do-lakier ... 92313.html

 

następnie:

 

http://moto.allegro.pl/wosk-pelna-ochro ... 66140.html

 

Co o tym sądzicie? Moge wydać na pielęgnację lakieru max 100zł - poprostu na więcej mnie nie stać.

 

Tak to proponuję rozplanować jak chcesz mocno ekonomiczną opcję:

szampon - nigrin

rękawica - na początek jakaś z frędzelkami z marketu chyba, że masz już lepszą

usuwanie smoły/asfaltu - nafta kosmetyczna

glinka - tutaj raczej nie znajdziesz tańszej alternatywy

wosk - zaoszczędzisz jak weźmiesz FK. Przed nałożeniem przetrzyj lakier IPĄ. Niestety tu jest mały problem - IPA nie wyczyści Ci lakieru tak jak jak cleaner a na kupno cleanera Twój budżet nie pozwala. Może lepiej więc będzie kupić AIO zamiast wosku :o

Zastąpi cleaner i też zapewni ochronę lakieru. Na dużo krótszy czas niż wosk ale wosk na lakierze nie wyczyszczonym cleanerem/AIO też może długo nie poleżeć.

 

Obserwuj dział "Sprzedam". Z ograniczonym budżetem warto pomyśleć o używkach jak się pojawią w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gęstością piany.

 

pianownica PA i Karcher K5.2012

 

piana około 130ml VP neutral snow foam i około 850 ml letniej wody.

 

piana leci słaba i szybko spływa.

 

Co może być przyczyną

 

Górne pokrętło maksymalnie na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.