Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemasz.

 

Drodzy forumowicze, mam do was pytanie.

 

Macie może jakiś pomysł na usunięcie kleju typu superglue z kokpitu samochodu ? : )

 

Tar and glue remover od diamondbrite, co prawda ja usuwałem z lakieru więc nie wiem czy nie zrobi czegoś złego na kokpicie. Może spróbuj na jakimś niewidocznym kawałku.

 

A i klej jeszcze kiedyś ekstrakcyjną męczyłem i zszedł. Ale JW czyli na lakierze. Także nie bierz do serca tego co powiedziałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

krz_p, dawałem bardzo malutko 2-3 malutkie ziarenka na pad mimo to słaba przyjemność pracowanie z hdc jak dla mnie :dontknow:

 

Chyba kwestia przyzwyczajenia :-]

 

Ok. I jeszcze 1 pytanie. Mienowicie, Czy przed tymi wszystkimi czynnościami tj, glinkowanie korekta itp, muszę usunąć nakładany wcześniej wosk koloryzujący sonaxa? jeżeli tak to czym?

 

Glinka powinna ściągnąć wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę w euro rtv agd i mają karchera se 4001 i se 5100. Jedyne co mnie przekonuje coś u nich kupić to dogodne raty. Choć ciągnie mnie do kupna znanego wszystkim Dżordża u Łukasza z ktrade, tylko przerażają mnie raty w Żaglu. Brał ktoś z was u nich na raty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy na rotacji jak określacie czy temperatura lakieru jest już za wysoka (żeby uniknąć przypalenia lakieru)? Wystarczy przyłożyć rękę do lakieru żeby to sprawdzić?

 

Czy ryzyko przypalenia jest duże jeśli nie stosuje się futra a jedynie pady 80/150 mm z pastami menzerny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek Co prawda z HDC nie miałem przyjemności pracować, ale Lusso revit. na rotacji nic mi nie zasychał i nie pylił, nakładałem może 2 ziarnka na pad na obszar 50x50cm i nigdy nie miałem problemów większych, no może poza dachem na mercedesie ostatnio, ale i tak tam było nieźle w porównaniu z PF2500...

 

 

Pytanie:

Wiecie co może być powodem takiego zachowania się pasty Menzerna PF2500:

IMG_5410.JPG, szybko schła i robiła się bardzo ciężka do pracy, pad chciał uciekać, ciężko się prowadził bardzo.

Ogólnie powierzchnia dobrze oczyszczona moim zdaniem (glinka do pełnej śliskości), wymyte dobrze, kombinowałem z:

- doczyszczeniem IPĄ FG500tki,

- samym przepolerowaniem MF poprzedniej pasty,

- użyciem małej ilości pasty,

- zmianą pada na niebieski 3M (zamiast pomarańczowego flexi) - tutaj było ciut lepiej ale nie wiele,

- mieszanką PF2500 i FF4000 na polishing od flexi

I w sumie zawsze to samo, lakier dość mocno na dachu zmęczony był, i poprawiony zaprawkami z pędzelka (które po :ad: się usuneły :song: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mess, Przechodziłem przez taki sam problem: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 781#345781

Ostatecznie okazało się, że problemem był sam lakier. Musisz wypróbować wielu kombinacji past i padów, aż znajdziesz tę najlepszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mess, podobnie ostatnio działo mi się to w S6 `02 też na dachu i na jednym słupku. Po futrze i białym flexi z 400 i 500 nie było problemów. Na średnim i finishu z 2500 było tak. Zrobiłem kilka kombinacji na różnych padach i pastach. Wreszcie zrobiłem trzeci krok z 3000 na niebieskim LC (bardzo miękki) i poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rickson Myslałem o QD i w sumie olałem next time przetestuje,

Przy FG500 i futrze było ok.

 

Auto to Mercedes W124 94' Blue-Black

 

cubstone Miałem taką samą sytuacje jak teraz, na swoim BMW e46 01' też dach, ale tam zbiesiła mi sie FF4000 z Finishowym flexi :P Ale nie miałem wtedy innego pada pod ręką, i ostatecznie olałem i poleciałem Lusso Revitalizing na czarnym urbanie.

Widzę że na takie przypadki muszę sobie dokupić 3M żółtego i będzie można lepiej skakać między pastami :)

Mercedes-a już skończyłem :)Wszelkie komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik Niestety tylko 3step Menzerny,

Chociaż ręcznie jak poprawiałem przy listwach oksydacje, megsowym UC na germanie problemów nie było.

Się tak zastanawiam na ile lakier zaprawkowy, który ewidentnie ściąłem miejscami na dachu (a było ich kilka) mógł mieć wpływ na takie zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i paru innych osób z forum Dionysus na uszczelkach zewnętrznych utrzymywał do pierwszego deszczu, pozostawiając później brzydkie plamy. Nie wiem, może u kolegów, którzy Ci go polecają było inaczej :idea:

A wytarłeś może nadmiar po kilkudziesięciu minutach fibrą?

To dużo daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś z was pistolet do podłączenia za pośrednictwem węża ogrodowego wody z sieci do płukania autka? Bo ten co mam strasznie bije na liczniku wody :D a z pistoletu było by pewnie o wiele oszczędniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś z was pistolet do podłączenia za pośrednictwem węża ogrodowego wody z sieci do płukania autka? Bo ten co mam strasznie bije na liczniku wody :D a z pistoletu było by pewnie o wiele oszczędniej.

 

Mam taki (kliknij na obrazek):

 

pistolet-zraszajacy-gardena-8106.jpg

 

Cztery różne strumienie, regulacja przepływu wody, blokada spustu! Naprawdę jestem zadowolony, a parę pistoletów już przerabiałem ;) Dostępny chyba w Castoramie i innych tego typu sklepach. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad niewidzialną wycieraczką ale nie wiem która wybrać ( jest może test na forum ? nie zauwazyłem w dziale testy ) widzialem na allegro kilka K2 ale jakoś nie przekonują mnie te produkty , i zastanawiam się nad RainX czy jest jakaś alternatywa lepsza/gorsza do 25 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.