Skocz do zawartości

APC - jaki, jeśli nie Meg's?


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Do bieżącego używałbym 1:20 - 1:25.

Jak na razie to do bieżącego utrzymania używam zakupionego, zanim Diobeł się pojawił, Lime APC od SG. RD to takie moje ciężkie działo. Tutaj robię w zależności od potrzeb nawet 1:20. Jak przygotowywałem uszczelki w samochodzie na zimę (chyba pierwszy raz ktokolwiek to robił w moim wozie) to zdemontowałem te, które się dało i pędzelkowałem je Lime APC w stężeniu 1:4. Teściu się później burzył, że czarne ślady na kostce zostały po syfie z uszczelek :P Uszczelki czyściutkie nasmalcowąłem gliceryną i są jak nówki (12 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak chwalicie diabła to może i ja bym się skusił cały poprzedni sezon męczyłem nielsena i spróbował bym czegoś innego świeżego.

 

Rozumiem że jest on mocny i do wnętrza się nada tylko trzeba dać odpowiednie stężenie (jakie?)

 

Jak on wygląda na tle nielsena ?

 

Jakimi stężeniami w przybliżeniu robicie wnętrze, detale na karoseri, komore silnika, felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
g.pajak, Moim zdaniem nie ma podejścia do Red Devila.

Moim zdaniem za to Predator nie ma sobie równych w kategorii: bezpieczeństwo/moc.

 

Red Devil wcale nie jest bezpieczny, mimo iż jest dobry i mocny. Spróbuj przesadzić ze stężeniem i polecieć po niektórych deskach rozdzielczych :evil:

 

A to że mocowo Predator przegrywa to akurat jest zrozumiałe. ;)

 

[ Dodano: 21 Marzec 2014, 20:33 ]

PS> a do czego tego potrzebujesz konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego ;)

Red Devil wcale nie jest bezpieczny, mimo iż jest dobry i mocny. Spróbuj przesadzić ze stężeniem i polecieć po niektórych deskach rozdzielczych :evil:

Dla ludzi z głową jest bezpieczny. Przelałem 13 litrów SG RD i żadnego kuku, a i deski rozdzielcze były grane, skóra, materiał. Testowałem na wielu powierzchniach.

 

Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, przy stosowaniu z głową, w zasadzie wszystko jest bezpieczne, więc został bym przy Red Devil'u.

 

Ja używam ostatnio SNB APC Gul Javel i na tej samej zasadzie co tobie, nigdy kuku nie zrobił. ;) Zaczynam drugi 5L baniaczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie "diabła" co do stężeń:

 

1:10 - czyszczenie sinika, pędzelkowanie zakamarków z zewnątrz, znaczków itd

1:25 - plastiki wewnętrzne

 

Będzie ok czy inne stężenia zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory posiadałem Nielsena i wewnątrz jechałem 1:10 ( plastiki / kokpit itd )

Rozumiem że z świeżo zakupionym Red Devilem nie powinienem podchodzić z takim stężeniem do plastików wewnątrz.

Kolega Seba już pytał o to - ale wolę się jeszcze upewnić, w takim razie do wewnątrz bezpiecznie ale i "myjąco" będzie 1:20 ?

Do silnika spróbuję na początek 1:10 i ew. potem zjadę trochę w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj czyściłem deskę w e46C po lifcie Red Devil w stężeniu 1:10 - dał rade. Na to Zymol VC i jest :good: Jednak jak zabrałem się za czyszczenie zacieków na tapicerce drzwi kierowcy u góry przy lusterku tam gdzie styka się z deską (częsta przypadłość tego modelu) stężenie 1:4 nie poradziło sobie z tym brudem. Mniejszych proporcji już nie ryzykowałem. Macie może jakieś pomysły czym ruszyć stare zacieki? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Vinyl?

 

deskę boczki i panel przedni

 

Masz jakieś zdjęcie?

 

fotki zrobię jutro i wrzucę popołudniu

 

U mnie ten tańszy się strasznie błyszczy

 

mam wersję bezzapachową nakładałem aplikatorem piankowym (bez wcześniejszego podgrzewania) chwilę odczekałem przetarłem fibrą i jest kozak. Nic się nie świeci wyszedł "dostojny" mat :good:

 

Może masz niedoczyszczone plastiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam APC Nielsen'a i sobię chwalę. Zapach cytrusów, bardzo przyjemny. Oczywiście nie można przesadzić z rozcieńczeniem bo wtedy może okazać się za mocny, ale rozcieńczenie 1:8-1:10 powinny na wnętrze wystarczyć. Stosunkowo niedrogi i dobry w czyszczeniu. Po APC nie zapomnij o dressingu dobrym, których jest cała masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.