Skocz do zawartości

APC - jaki, jeśli nie Meg's?


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do użytecznośći APC w domu.

Zastanawiam się nad SG Red Devil , głównie chodzi mi o to czy ręcznie przy użyciu tego APC można doprowadzić dywany do dobrego stanu?;>

Lepsze będą efekty w porównaniu do Vanisha i podobnych produktów? '?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanie co do użytecznośći APC w domu.

Zastanawiam się nad SG Red Devil , głównie chodzi mi o to czy ręcznie przy użyciu tego APC można doprowadzić dywany do dobrego stanu?;>

Lepsze będą efekty w porównaniu do Vanisha i podobnych produktów? '?

 

od vanisha raczej tak, bo nie zniszczy tak bardzo włókien. Oprócz tego, jeżeli chcesz korzystać z ekstraktora to uważaj na piane - będzie jej dużo.

 

osobiście polecam jednak chemie dedykowaną, np. Valet pro carpet cleaner hd. Używam z ekstrakcja i jest bardzo dobry. A jak nie masz odkurzacza do prania, mozesz samym prespayem całkiem nieźle sprzątnąć - po spryskaniu szczotkujesz, czekasz i szczotkujesz jeszcze raz. Podczas tego drugiego szczotkowania zobaczysz jak pieknie wychodzi związany brud. Wystarczy zwyklym odkurzaczem potem to zebrać.

 

a red devila zostawiłbym do sprzątania w kuchni, tylko potem dobrze go spłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Do deski rozdzielczej w Seacie Altea i Citroenie Berlingo użyłem SG Red Devil'a w rozcieńczeniu 1:15. Nic się nie stało, poza zdziwieniem ojca, że miał taka brudną deskę rozdzielczą. Dlatego uważam, że jest to najbardziej uniwersalny APC. Przy tym bardzo wydajny. No i polskiej produkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie APC megsa, to w moim odczuciu tzn w praktyce zwykły apc megsa ten zielony chyba jest lepszy od tego co mam aktualnie czyli różowy apc plus. Nie wiem czemu ale poprzedni rozcieńczałem w większej skali i efekt był a tutaj efektu brak. Chyba że jakiś przeterminowany dostałem czy coś.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z tego co wiem to APC od SG są troszkę łagodniejsze niż Nielsen Cyclone. Ale doskonałym rozwiązaniem jest RED Devil od SG. Jest bardzo mocny i skuteczny. W stężeniu 1:5 radzi sobie z utlenioną warstwą gumy :D. Na plastikach w swoich autach używałem roztworu 1:20 i działał bardzo dobrze i nie uszkadzał powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Nielsena Cyclone oraz Shiny Garage Red Devil. Nielsena mimo ładniejszego zapachu odłożyłem na bok. Red devil radzi sobie z brudem bajecznie, czy to deska czy to tapicerka :good: Nie pachnie zbyt ładnie ale podczas pracy ten zapach mi wcale nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni

Meguiar's All Purpose Cleaner zielony

Meguiar's All Purpose Cleaner Plus pomarańczowy

Meguiar's Super Degreaser różowy

Meguiar's All Purpose Cleaner i Meguiar's All Purpose Cleaner Plus to jest to samo tylko ten z plusem mniej się pieni.

A Degreaser to raczej od tłustych spraw, tak jakby mocniejsze meglio ;)

(sam nie korzystałem z żadnego, ale szukałem kiedyś informacji na ten temat i takie dane znalazłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku stężenie Red Devila:

-na zewnątrz 1:10 (uszczelki okien, wlew paliwa, znaczki itp),

-b. silne zabrudzenia na zewnątrz (np.:opony, brud wokół zawiasów) 1:5

-ostatnio pranie siedzeń w 308 i dywanu w domu 1:20 (gorący roztwór).

Do plastików mam inne APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jakiego APC używasz do plastików?

 

Chcę sobie powoli skompletować coś do porządnego ogarnięcia mojego Citroena C5. Postanowiłem zacząć w nim porządki od ogarnięcia pulpitu i reszty plastików... i zastanawiam się nad APC Blink. Cenowo nie wypada źle a chwali się go za przyjemny, wiśniowy zapach.

Z kolei nad Red Devilem myślę pod kątem czyszczenia napędu w rowerze. Smar drobinkami piachu i kurzu po leśnych eskapadach ciężko domyć skutecznie i na razie używam mocno stężonego Voigt Brudpur ale zastanawiam się czy nie zastąpić go Red Devilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH Surfex HD, u mnie w stężeniu 1:10 dał lepsze efety niż RD

 

Surfex to jest kosa. Ja w takim stężeniu myje komorę silnika :) Pomimo że ładnie domywa to jeszcze zapach nie jest duszący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście od początku przygody z detailingiem związany jestem z APC Shiny Garage zarówno lime jak i pink mnie te czyściciele odpowiadają a dodatkowo mają dobrą cenę

 

Ja dopiero kupiłem dziś .. w jakim stężeniu go używasz do usuwania kopniaków itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heniek1989, do ręcznego "prania" lepszy będzie ten bardziej pieniący się. Do ekstraktora oczywiście lepszym pomysłem będzie użycie mniej pieniącego się, by nie zabić maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.