Skocz do zawartości

APC - jaki, jeśli nie Meg's?


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jakie najlepiej zastosować dla G101 proporcje, chciałbym mieć ten produkt w dwóch różnych pojemnikach: jeden do wnętrz do elementów jak plastikowe elementy deski rozdzielczej, progi wewnątrz auta, ew. skórzana tapicerka itp. Drugą butelkę chciałbym mieć do nadkoli, kół, do czyszczenia pod maską oraz zawiasów drzwi.

 

Myślałem nad proporcjami (kolejno) 1:15, 1:5

 

Wiem, że mogę sprawdzić jakie działa określone stężenie sam ale jeśli macie doświadczenie w temacie będzie prościej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja używałem. Było to moje pierwsze APC, więc porównania do innych nie miałem. Pięciolitrowy baniak skończyłem właśnie tydzień temu i wystawiam mu pozytywną opinię. We wnętrzu stężenie 1:10-1:15 i wszystko dobrze domywało. Silne stężenie radzi sobie z mocnym brudem spod maski i z zawiasów, jednak smarów nie rusza. Zapach również mi się podoba, chociaż pachnie bardziej chemicznie. Ocena końcowa: 4-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przymierzam się do zakupu APC. W związku z tym mam pytanie. Chciałbym rozcieńczyć APC w butelce powiedzmy 250 ml i zostawić na dłuższy czas, żeby za każdym razem nie rozcieńczać na nowo. np do wnętrza, kokpitu czyli czyli roztwory o stosunkowo małym stężeniu powiedzmy 1-10. Będę kupował Bilt Hamaber Surfex Hd APC, chociaż to ma zapewne małe znaczenie... jakie buteleczki i atomizery będą odpowiednie? jakie butelki i atomizery wytrzymają takie stężenia? czy takie wytrzymają:

http://www.mrcleaner.pl/mrcleaner-20mm- ... p1858.html

http://www.mrcleaner.pl/mrcleaner-plast ... p1856.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat ;)

 

Mam APC Nielsena ale jeszcze go nie używałem, czekam na naprawdę ładną pogodę ;)

 

Czy cała deskę rozdzielczą i boczki drzwi najlepiej pryskać roztworem 1:10 ?

A co z plastikami na zewnątrz i elementami takie jak znaczki czy grill ? 1:4 ?

 

Powiedzcie mi jeszcze panowie i panie ... spryskuje deskę APC, rozprowadzam pędzelkiem i przecieram sucha MF czy wilgotną, a później suchą ? ;) Wiem wiem lamerskie pytanie ale jeszcze nie zacząłem nic skrobać przy aucie tylko zbieram wiedzę i produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cała deskę rozdzielczą i boczki drzwi najlepiej pryskać roztworem 1:10 ?

 

Ja bym nie ryzykował z tak dużym stężeniem tego APC do wnętrza. Sprawdź najpierw 1:40. Jeżeli okaże się niewystarczające to stopniowo zagęszczaj ale zawsze dobrze jest najpierw sprawdzić w niewidocznym miejscu czy nie dzieje się nic niepokojącego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z APC zawsze i wszędzie postępujesz tak samo. Najniższe ,skuteczne a zarazem bezpieczne stężenie.

MF sucha.

 

Czyli nie ma jakiś sprawdzonych uniwersalnych rozcieńczeń które są bezpieczne dla wszystkich aut ? Coś w rodzaju tabelki gdzie i w jakim rozcieńczeniu używać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, całkiem niedawno był wątek o tym, że APC Nielsena w rozcieńczeniu 1:10 "poszarzało" komuś plastiki. Ostrożności nigdy za wiele.

 

był również wątek, że ktoś nierozcieńczony APC megsa wylał na fotel aby sprawdzić jakie będą tego skutki i... nic się złego nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.