Skocz do zawartości

Lampy HQI


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

bmwsrc poproszę Cię o aktualny cennik Twoich lamp.

 

Może być PW.

 

Pozdrawiam.

 

Cześć,

 

Poszło PW.

 

Cena za zestaw HQI 150W ze statywem to 288 zł przy przedpłacie na konto lub 300 zł za pobraniem. Lampa sama w sobie jest gotowa do działania. Dodatkowo potrzebujesz 2 śruby 17 z nakrętkami + 4 podkładki do połączenia lampy ze statywem (nie mam śrub w ofercie).

 

Ps. Od 5 lutego - 10 lutego jestem na urlopie i poza zasięgiem bo na Ukrainie ;)

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie żarniki polecacie do tych lamp HQI? Dostałem dwa komplety od Łukasza, bardzo jestem z towaru zadowolony, ale od nowości obie lampy dają wyraźnie inną barwę światła, co jest nieco denerwujące, kiedy postawi się oba źródła obok siebie :/ A przyszły z żarnikami Osram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie żarniki polecacie do tych lamp HQI? Dostałem dwa komplety od Łukasza, bardzo jestem z towaru zadowolony, ale od nowości obie lampy dają wyraźnie inną barwę światła, co jest nieco denerwujące, kiedy postawi się oba źródła obok siebie :/ A przyszły z żarnikami Osram...

 

hmmm... poszło PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem.ciekaw jakie żarniki preferujecie. Ja używam obecnie OSRAM POWERSTAR EXELENCE czy jakoś tak.. Bo piszę z pamięci. Barwa ok.5000-5500K. Czysto biała. Nie zmienia barw. Myślę nad próbą jakiś nieco cieplejszych (ok. 4500K) by w garazu było przytulniej :-D bo cały garaż jest biały stąd takie odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawach, które sprzedaję jest żarówka POWERSTAR HQI-TS EXCELLENCE 150 W/NDL.

 

Podstawowe dane fotometryczne:

Znamionowy strumień świetlny 12500 lm

Ogólny wskaźnik oddawania barw Ra 80

Temperatura barwowa 4200 K

Barwa światła 842

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Zamówiłem lampę w poniedziałek a w środę miałem ją już u siebie - dostawa rewelacyjnie szybka.

 

A teraz minusy :

-jakaś mała śróbka była w środku lampy - musiałem ją rozkręcić i wyjąć - szukałem skąd ona mogła wypaśc/wykręcić się ale nieznalazłem.

-uchwyt który mocuje się do statywu i dzięki niemu przekręca się lampę góra/dół jest na jedną stronę skrzywiony - tak że przy przekręcaniu uchwyt zachacza o obudowę lampy i napewno po kilku takich przekręceniach zejdzie lakier z obudowy i uchwytu - jeśli tak ma być to nie było tematu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zamówiłem lampę w poniedziałek a w środę miałem ją już u siebie - dostawa rewelacyjnie szybka.

 

A teraz minusy :

-jakaś mała śróbka była w środku lampy - musiałem ją rozkręcić i wyjąć - szukałem skąd ona mogła wypaśc/wykręcić się ale nieznalazłem.

-uchwyt który mocuje się do statywu i dzięki niemu przekręca się lampę góra/dół jest na jedną stronę skrzywiony - tak że przy przekręcaniu uchwyt zachacza o obudowę lampy i napewno po kilku takich przekręceniach zejdzie lakier z obudowy i uchwytu - jeśli tak ma być to nie było tematu.

 

Pozdrawiam.

 

Cześć,

Czasami zdarza się, że zmieniam jakieś części i może coś tam faktycznie zostało.

Jeśli chodzi o uchwyt - przepraszam nie zauważyłem. Jeśli chcesz to odeślij go a ja wymienię na nowy.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię poprawię - nie chodzi o barwę samego palnika, bo to jest raczej niemierzalne, przynajmniej nie kontekście filmu czy fotografii. Na politechnice pewnie wszystko zmierzą. Chodzi o temperaturą ciała doskonale czarnego (wiem, że śmieszne), które wysyła promieniowanie o tej samej barwie o której rozmawiamy. W skrócie temperatura barwowa. Rozciąga się ona od niebieskiego do czerwonego. Łatwo zaobserwować zmianę temperatury barwowej podłączając halogen do akumulatora żelowego, który w sposób naturalny będzie się rozładowywał, mniej prądu dotrze do drucika w żarówce i będzie świeciła coraz słabszym i coraz bardziej zbliżonym do czerwonego światłem, bo temperatura drucika będzie spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ze względu na zmianę dostawcy, cena zestawu HQI została nieznacznie podniesiona. Jakość lamp jest lepsza. Lepiej się uruchamiają i lepiej są wykonane, szczególnie w środku. W związku z tym cena za komplet (oprawa, żarówka, sznur przyłączeniowy i statyw) to 300 zł brutto. Pobranie + 15 zł.

 

Do zestawu trzeba sobie dokupić 2 śruby, 2 nakrętki i 4 podkładki do połączenia lampy ze statywem - nie mam tego w swojej ofercie. Koszt nie powinien przekroczyć 10 zł brutto.

 

CENY BĘDĄ OBOWIĄZYWAĆ OD 1 MARCA.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu lampy w ciemnym garażu biała ściana nie jest biała, tylko z domieszką żółto- zielonego, z przewagą na delikatny zielony. Za jakieś dwa tygodnie skończę wszystkie projekty, nad którymi siedzę obecnie 16-18 godzin na dobę i zejdę do garażu z jakąś inną lampą o barwie dziennej i zrobię zdjęcie. W tym samym garażu używałem dwa razy lamp Kinoflo KIT-4804B i ściany były właściwe. Ale nie są to lampy do zabaw garażowych :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.