Skocz do zawartości

Wrażenia z jazd testowych, FB, YT, zmiany :D


Geno

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 663
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

longu

Nie ma mercedesów w longu. Są w lang-u

Z niemieckiego.

 

I w przypadku busów używa się określenia "przedłużony" (raz lub dwa).

ee z przyzwyczajenia napisane. Oba auta zakupione i eksploatowane za zachodnią granicą, także tam słowo "przedłużony" brzmi obco, raczej używamy określenia "max"

Ale dzięki za czujność, tyle busów sie przewinęło, a człowiek nie wiedział jak to nazywać, aż do teraz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trafiła się możliwość polatać nocą 640xd to w sumie czemu nie :kox:

 

Nigdy nie prowadziłem żadnego sportkjupej typu CLS czy 6stka, a ciekaw byłem czy to taki códmjut. Przekonałem się :mrgreen:

 

Z zewnątrz konfig bardzo fajny. Biały - od razu widać że bogatszy cygan sobie sunie z rewiru, do tego czarna felga że sportowy, mpak bo wiadomo że żadne bmw nie wygląda na szybkie bez niego, czarna szyba coby chronić prywatność i w sumie mamy auto gotowe z zewnątrz.

 

IMG_0489.jpg

 

IMG_0492.jpg

 

Nadal razi mnie ten przód. Ciągle kojarzy mi się z wyciągniętym nosem rekina, który ma lekkiego zeza. Nie wiem, 5tka, 7mka wyglądają fajnie, dostojnie, a tutaj jakieś to takie inne. Linia boczna :good::good::good: Tył moim zdaniem wygląda rewelacyjnie, w mpaku idealnie. Nie podobają mi się tylko te emblematy iksdrajw, em nie em, jakieś oznaczenia. Po co to komu, samo śmigło i siema ;)

 

Starczy oglądania, trzeba usiąść tutaj :

 

IMG_0496.jpg

 

Myślałem kurde. 640 z napędem na cztery koła, 313 koni plus momentu jak dwa pasiorki po mocnym czipsie, to musi dawać radę. Hmmmmm. Okej, przyspiesza bardzo żwawo, napęd jest rewelacyjny jeśli chodzi o pewność prowadzenia na mokrym. Nie ma żadnej zwłoki w dystrybucji momentu na koła. Do tego skrzynia - rewelacja, 8 biegowy automat u mnie nadal ma 1 miejsce. Napęd i skrzynia świetnie ze sobą współgrały, co do tego nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń. Gdybym kupował jednak takie auto to zdecydowanie nie z dieslem. Podczas wożenia się po pustych drogach wychodziło średnio 9-10 litrów, jak trochę szybciej 14-16, jak mocniej mocniej ze startami spod świateł - od razu 20+ i to na kilkunastu kilometrach. Do tego ten dźwięk... Nie wiem, z reguły nie lubię diesli, ale do takiego sport kjupej to już zupełnie mi nie pasuje. Na parkingu podziemnym strach wciskać gaz, a do tego jeszcze te klapki, nie Gruby ? :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Mocna fałka w benzynie do tego i byłbym mega zadowolony :good: Samo zawieszenie było adaptacyjne, dość mocno czuć przestawiania z comfortu na sport czy sport+. Nawet na sporcie nie sposób oszukać fizyki, jest twardo, ale każdy mocniejszy zakręt czy szybka zmiana pasa prowadzi do mocnych wychyłów. Nie mogłem się też przekonać do nowej kiery mpakowej w środku i do tego jak reaguje, chyba odrobinę za nerwowo. Mimo kapitanów w środku nie mogłem znaleźć dobrej pozycji. Niby obszerne, niby mają super trzymanie boczne, ale jakoś tak się siedziało nijak. Nisko, bo taka pozycja w tym aucie jest wymuszona, ale znów z kolanami pod brodą, bo kokpit jest daleko, a pedały blisko. Dziwne. Wyciszenie zdecydowanie baaaaardzo dobre, przy 1,4-1,8 nie słychać żadnych szumów, mimo że drzwi nie mają ramek, a samo auto do małych nie należy.

 

IMG_0504.jpg

 

Na koniec zostawiłem sobie wymiary. Jazda tym autem po mieście to serio dość mocne wyzwanie. Polecieliśmy kontrolnie na Mazowiecką, przeciskania było dużo, gdyby nie czujniki na około plus kamery powiem szczerze że takiej pewności w manewrowaniu tym klocem bym nie miał. Nie mówiąc o tym, że w tym czasie towarzystwo opuszczające kluby umiało odróżnić betę od reszty taksówek czy innych normalnych autek okrzykami : paaaaa ojciec dauuu banany jeb6ne się wożo po nocach :lol: Stres podwójny :kox:

 

Cyknąłem też fotkę, coby nie było że mi się w głowie centymetry poprzestawiały :

 

IMG_0505.jpg

 

IMG_0506.jpg

 

Dobrze, że nie mam takich dylematów czy kupić takie auto, czy nie. Ten egzemplarz wart był mocno ponad pół bańki i patrząc na niego z mojej perspektywy gówniarza nigdy bym takich pieniędzy za to auto nie wyłożył. Trochę tego jeździ po ulicach, więc pewnie się mylę :kox: Moim zdaniem to auto męczy się w mieście. Dla niego, jak sama nazwa wskazuje, są autostrady i komfortowe połykanie setek kilometrów za jego kierownicą. Wtedy na plus będzie wyciszenie, pewnie niskie spalanie w jednostajnej trasie i ogólny komfort podróżowania. Na miasto jest za duży, za mało zwrotny i ogólnie ciężki, a wręcz męczący w jeździe :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gdzie?

Co?

Jak?

Wsiadam i jadę

W 2016 mmiała być premiera.

 

już widzę coś.

http://www.autocar.co.uk/car-news/new-c ... e-pictures

 

Czyli jednak AWD :evil:

 

http://www.topgear.com.pl/tak-wyglada-n ... 5348#fp=tg

 

Jak dla mnie stylistycznie wieje trochę nudą, nie jest brzydki ale za grzeczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.