Skocz do zawartości

AutoBrite Wax Off


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na forum za wiele nie jest napisane o tym produkcie, postanowiłem co nie co napisać.

 

Sponsorem testu własny portfel i ciekawość, czy naprawdę to działa :-]

 

ce37c1e560d6e28d.jpg

 

Opis ze strony autofanatic.eu :

 

WAX OFF

 

Produkt zaprojektowany do usuwania wosków z karoserii. Radzi sobie nawet z najtwardszymi woskami dostępnymi na rynku.

 

Sposób użycia:

Przed użyciem środek powinien zostać rozcieńczony w proporcji 1:3 - 1:4. Aplikować na wcześniej umyte auto. Dokładnie i obficie spryskać powierzchnię, za pomocą gąbki lub rękawicy delikatnie przetrzeć i pozostawić produkt na 5min, po upływie tego czasu opłukać auto. Powtórzyć aplikację jeżeli jest taka konieczność.

 

Drażniący dla oczu i skóry. W razie kontaktu z oczami przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Używać rękawiczek i ochrony oczu.

 

Cena za pół litra około 52 zł, z czego po rozcieńczeniu otrzymujemy 2-2,5 litra gotowego produktu.

 

Kupując produkt AutoBrite Wax Off, otrzymujemy 0.5 litra koncentratu, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 / 1:4, z czego otrzymamy 2-2.5 litra gotowego produktu. Butelka w moim przypadku była mocno mleczna, ale widać ile wew znajduje się produktu. Bardzo dobrze leży w dłoni, co do atomizera, to nie jest on za bardzo ekonomiczny. W moim przypadku aplikowałem go, z innej butelki w rozcieńczeniu 1:3. Sam produkt jest rzadką, bezbarwną cieczą o mocno chemicznym, lecz niedrażniącym zapachu. Sama aplikacja nie jest zbyt skomplikowana, na czysty, umyty lakier, solidnie pryskamy, ja przetarłem to jeszcze bawełnianym padem, opłukujemy i włala :-]

 

Jako prezentacja powstał krótki film, który chyba dostatecznie pokazuje działanie testowanego produktu:

 

 

Jak widać, to rzeczywiście działa, i dało radę usunąć dobrze kropelkujący wosk :good:

 

W ten sposób pozbyłem się wosku z prawej części maski i błotnika, lewa strona i lewy błotnik, został potraktowany PB Professional Polish, zobaczmy jak długo poleży na nich CG Pete 53 ?

 

Dzięki za uwagę i czytanie moim wypocin :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na forum za wiele nie jest napisane o tym produkcie, postanowiłem co nie co napisać.

 

Sponsorem testu własny portfel i ciekawość, czy naprawdę to działa :-]

 

Obrazek

 

Opis ze strony autofanatic.eu :

 

WAX OFF

 

Produkt zaprojektowany do usuwania wosków z karoserii. Radzi sobie nawet z najtwardszymi woskami dostępnymi na rynku.

 

Sposób użycia:

Przed użyciem środek powinien zostać rozcieńczony w proporcji 1:3 - 1:4. Aplikować na wcześniej umyte auto. Dokładnie i obficie spryskać powierzchnię, za pomocą gąbki lub rękawicy delikatnie przetrzeć i pozostawić produkt na 5min, po upływie tego czasu opłukać auto. Powtórzyć aplikację jeżeli jest taka konieczność.

 

Drażniący dla oczu i skóry. W razie kontaktu z oczami przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie kontaktu ze skórą przemyć dużą ilością wody. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Używać rękawiczek i ochrony oczu.

 

Cena za pół litra około 52 zł, z czego po rozcieńczeniu otrzymujemy 2-2,5 litra gotowego produktu.

 

Kupując produkt AutoBrite Wax Off, otrzymujemy 0.5 litra koncentratu, który należy rozcieńczyć w stosunku 1:3 / 1:4, z czego otrzymamy 2-2.5 litra gotowego produktu. Butelka w moim przypadku była mocno mleczna, ale widać ile wew znajduje się produktu. Bardzo dobrze leży w dłoni, co do atomizera, to nie jest on za bardzo ekonomiczny. W moim przypadku aplikowałem go, z innej butelki w rozcieńczeniu 1:3. Sam produkt jest rzadką, bezbarwną cieczą o mocno chemicznym, lecz niedrażniącym zapachu. Sama aplikacja nie jest zbyt skomplikowana, na czysty, umyty lakier, solidnie pryskamy, ja przetarłem to jeszcze bawełnianym padem, opłukujemy i włala :-]

 

Jako prezentacja powstał krótki film, który chyba dostatecznie pokazuje działanie testowanego produktu:

 

 

W ten sposób pozbyłem się wosku z prawej części maski i błotnika, lewa strona i lewy błotnik, został potraktowany PB Professional Polish, zobaczmy jak długo poleży na nich CG Pete 53 ?

 

Dzięki za uwagę i czytanie moim wypocin :D

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki Tworek:):) szacun. :) Dojeżdża do nas nowa dostawa AutoBite, mają być samplerki nowych rzeczy, jak będziesz chciał zrobić testy to fajnie by było, Jeszcze raz wielki dzięki za recenzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, po nałożeniu preparatu należy umyć auto, dla przetestowania na jedną stronę maski i błotnik nałożyłem Pete 53, od razu po umyciu, na drugą zaś stronę i błotnik, został nałożony Pete 53, po uprzednim przejechaniu PB Profesional Polish. Zobaczymy która kombinacja będzie bardziej korzystna. Co do drugiego pytania, to może głupio to zabrzmi, ale nie miałem przyjemności mycia auta Ludwikiem :-]

 

[ Dodano: 5 Sierpień 2012, 18:43 ]

Karol z przyjemnością, jestem otwarty na nowe produkty jak i testy dla Ciebie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...

Złota łopata goes to.... myself :mrgreen:

 

Fajna rzecz. Właśnie zakupiłem. To może być świetna sprawa dla takich jak ja - bez podwórka i garażu walczących dzielnie na okolicznych bezdotykach. Jak mam robić dekontaminację, myś, kłaść ręcznie cleaner i potem wosk to mniej więcej na etapie połowy auta w niedotartym cleanerze mi się odechciewa. To może być remedium na moje męki. Tylko ja akurat nie korzystam z cleanera żeby podbijać look. Od tego jest wosk. Więc dla mnie to może być świetne rozwiązanie.

 

Dodam tylko że producent twierdzi że wystarczy rozcieńczenie 1:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Dzięki @Strus za próbeczkę.

Bardzo fajny produkt.

Zapach nijaki i robi to co ma robić.

Odparowuje około 3 minut.

Nie mniej jednak trzeba się przyłożyć, że efekt był 100%. Mi za pierwszym razem po zrobieniu 50/50 wychodziły charakterystyczne miejsca gdzie coś jeszcze jakby siedziało.

Ogólnie dla osób, które lubią często smarować i zmieniać LSP - produkt godny polecenia. Ja na pewno muszę zakupić pełną butlę bo będzie mi potrzebny do kolejnych testów.

Tą próbkę rozrobiłem w stosunku 1:3. Jest niesamowicie wydajny. Zużyłem może 5ml.

@Strus nie wiem czy już testowałeś ale powinieneś być zadowolony.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozprowadź go i daj mu jakeś 5 minut poleżeć. Tak przyjamniej twierdzi producent.

 

Nie testowałem bo za zimno na mycie :)  Ale wiedziałem że na Ciebie nie będzie trzeba długo czekać.

 

Tak jak myślałem - produkt idealny dla mnie. Odpada zabawa z cleanerami. I na butelce jest świetny opis - "This product i designed to strip car wax (...) regardless of the price of the wax" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Domel napisał:

Zapach nijaki i robi to co ma robić.

Odparowuje około 3 minut.

Nie mniej jednak trzeba się przyłożyć, że efekt był 100%. Mi za pierwszym razem po zrobieniu 50/50 wychodziły charakterystyczne miejsca gdzie coś jeszcze jakby siedziało.

Ogólnie dla osób, które lubią często smarować i zmieniać LSP - produkt godny polecenia. Ja na pewno muszę zakupić pełną butlę bo będzie mi potrzebny do kolejnych testów.

Tą próbkę rozrobiłem w stosunku 1:3. Jest niesamowicie wydajny. Zużyłem może 5ml.

Wygląda, że zaszalałeś ze stężeniem i czasem,

oficjalna strona AD wspomina o rekomendowanym rozcieńczeniu 1:10 i wytarciu po 30 sekundach.

Cytat

Wax Off is a very simple products to use. It removes wax and oil layers from the paint surface. Simply dilute this product to suit. It is ideal to dilute 1 part of Wax off - 10 parts of water for the effective removal of the wax layer. make sure the surface is clean and free from dirt & grime. Apply Wax Off to the surface by spraying liberally. Leave to penetrate approx 30 seconds and wipe away the residue with a clean dry microfibre towel. Test with water to see if your wax layer protection has gone. Repeat again if needed. DO NOT USE THIS PRODUCT ON DEFECTIVE PAINTWORK - ALWAYS CHECK A INCONSPICUOUS AREA BEFORE YOU USE IT

Cenowo powinien wyjść taniej niż gotowe produkty jak np Cleanser-Fluid. Troche się zastanawiam czy Wipe Out zadziałałby podobnie do Wax Offa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, ghost napisał:

oficjalna strona AD wspomina o rekomendowanym rozcieńczeniu 1:10 i wytarciu po 30 sekundach.

a rzeczywiście masz rację https://www.autobritedirect.co.uk/index.php/wax-off-wax-coating-removal.html

 

Test robiłem na podstawie: https://www.samochodowekosmetyki.pl/produkt/1661/autobrite-wax-off-zmywacz-woskow

Cytat

Przed użyciem środek powinien zostać rozcieńczony w proporcji 1:3 - 1:4. Aplikować na wcześniej umyte auto. Dokładnie i obficie spryskać powierzchnię, za pomocą gąbki lub rękawicy delikatnie przetrzeć i pozostawić produkt na 5min, po upływie tego czasu opłukać auto. Powtórzyć aplikację jeżeli jest taka konieczność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie jest napisane że ma leżeć 5 minut. Zalecane stężenie to od 1:4 do 1:10

 

Napisałem do AB z prośbą o wyjaśnienie czasu i stężeń

 

 

 

Wipe Out'a mam więc jak się zbiorę i temperatura będzie sprzyjająca to mogę sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Strus napisał:

Tak jak myślałem - produkt idealny dla mnie. Odpada zabawa z cleanerami. I na butelce jest świetny opis - "This product i designed to strip car wax (...) regardless of the price of the wax" :mrgreen:

Damn it! A ja niedawno kupiłem cleaner'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ciekawi mnie kwestia konieczności spłukiwania karoserii po zastosowaniu tego produktu. O ile dobrze doczytałem to spłukanie ma służyć jedynie sprawdzeniu czy wosk został usunięty. Według mnie to ważna kwestia porównując produkt do Cleanser fluid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.