Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, daniel2 napisał:

@Fredi88 to się trochę pochwalę jesli mogę, ja mam 7x6 w trakcie remontu i zastanawiam się nad powiekszeniem czesci, tylko samemu to strasznie żmudna robota :roll:, narazie trochę wstyd wstawiać zdjęcia.

Wrzuć fotę ;) porównamy przed i po ;)

Ja miałem fajny garaż w PL u rodziców jak dom kupili. Z kanałem. Zrobiłem prąd w każdym jego zakątku, oświetlenie łacznie 6 podwójnych lamp, położyłem nowy dach, wstawiłem piec, porobiłem półki, blaty robocze... zostało tylko odmalować ściany i płytki położyć. Ale wyjechałem a po wyjeździe rodzice zrobili magazyn i szpilki nie włożysz tam :/ także teraz nawet jak jadę w odwiedziny to zostaje tylko działanie na dworze. Słabo :thumbdown:

Także wrzucać swoje to chociaż oko nacieszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam blaszaka i na ziemi mam położony pozbruk, strasznie od niego ciągnie zimno. Czy jest jakaś opcja aby trochę sobie z tym poradzić? Od razu piszę, że QuickFlor i jego podobne są za drogie, myślałem o jakiejś wykładzinie pcv lub gumie na posadzę. Jest sens bawić się w takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfa47 wszystko zależy od tego jakie materiały będą użyte. Ja mam stanowisko do mycia w garażu (na razie tynk), farby "hydrofobowe" na bazie żywicy z firmy PW  podłoga plus ściany do mnie około 1600pln ZASTANAWIAM SE, fibro beton na posadzkę 230pln kubik, zrobione. Jeśli robisz opływ liniowy w środku raczej głębokie korytka, płytkie słabo odprowadzają pre-wash, założyłem PŁYTKIE :wallbash:, myślę że głębsze będą lepsze ale mogę się mylić. Odpływ z odwodnienia na środku lub zamontować więcej punktów. instalacja elektryczna w zależności od metrażu, ja mam włączniki schodowe ip44 do oświetlenia po obu stronach, mam 6 osobnych obwodów oświetlenia, zajęte 3 obwody na każdym po 2 lamy rastrowe na suficie ale chyba zmienię rozkład. Osobny obwód gniazdka ip44. Wymiana bramy. Nie wiem ile roboczogodzin wyszło ale żona wyliczyła mi jakieś 5 miechów. Wszystko pisze z doświadczenia 

Jeżeli chciałbym napisać co jeszcze chce zrobić to wole powielić to co @Fredi88 napisałeś będzie szybciej :mrgreen:, ja idę w drugą stronę, najpierw był składzik:song:

3 godziny temu, Fredi88 napisał:

Wrzuć fotę ;) porównamy przed i po ;)

Ja miałem fajny garaż w PL u rodziców jak dom kupili. Z kanałem. Zrobiłem prąd w każdym jego zakątku, oświetlenie łacznie 6 podwójnych lamp, położyłem nowy dach, wstawiłem piec, porobiłem półki, blaty robocze... zostało tylko odmalować ściany i płytki położyć. Ale wyjechałem a po wyjeździe rodzice zrobili magazyn i szpilki nie włożysz tam :/ także teraz nawet jak jadę w odwiedziny to zostaje tylko działanie na dworze. Słabo :thumbdown:

Także wrzucać swoje to chociaż oko nacieszę :)   

Powoli ogarniam zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, coco napisał:

Klimatyczne są takie "szopy" jeśli mogę to tak nazwać. Lubię takie klimaty :P miło się pracuje w takich warunkach.

Tylko nie "szopy" (odrobinę się uniosłem przepraszam :oops:) proszę nie oceniać mojego prywatnego """""""studia""""""" po drzwiach garażowych:D, w temacie cisza oprócz wymiany spalonej żarówki:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilk30 napisał:

@daniel2 pod ten odplyw liniowy to robiłeś spadek z wylewki czy wylewka jest równo położona

Spadek mam 1,5-2% w stronę korytek, odwodnienie liniowe położone w poziomie na całej szerokości podłączone do studzienki rewizyjnej z boku garażu, teraz odpływ zrobiłbym bardziej w stronę środka i może spróbował zrobić spad na korytkach chociaż ciężko to widzę bo mają 6,5m długości, z powodu wypoziomowania korytek nie cały syf odpływa do studzienki i czasami trzeba mu pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ja tez się przymierzam w niedalekiej przyszłości do zrobienia odpływu i tak się zastanawiam czy nie pochylić tych korytek tylko jakby to wyglądało ew. zrobić spadek korytek po obu stron w stronę środka ku odpływowi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilk30 Chyba jedynie w stronę środka, po bokach na lico i coraz niżej, pamiętaj o zabezpieczeniu kratek jakaś folią i zrobieniem szalunku jeśli wybierzesz taką opcję, rozumiem że podłogę też będziesz robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2018 o 22:32, Treys napisał:

 ja jeśli bym miał teraz robić podłogę to płytek bym już jednak nie kład a posadzkę przemysłową :)

zastanów się nad płytkami, ja wyszlifuje beton a może kiedyś w przyszłości przyjdzie farba a teraz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, evolution1 napisał:

Pochwale się że też coś tworzę własnymi rękami ale na razie czekam aż skończy się zima?

 

Bardzo ładnie się prezentuje twoja dziupla jest potencjał, jakie świetlówki masz na ścianie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 watt, 4000K 8 sztuk. Na razie są takie bo były w dobrej cenie, jak skoncze wykonczenia w środku to coś będę szukał ciekawszego dodatkowo. Na suficie jesze dwie żarówy LED 1500lm więc coś widać.

Dzięki za dobre słowo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I ja się pochwalę, nic wielkiego ale zawsze swoje :-). Najpierw był niezły bajzel. a46da014c8253ef99aa9e5ee3c16d21c.jpgb46343fc59854b1489ad0c7f81f6c364.jpg0cc0b37e8e50d3da493158880c88adba.jpg

Ale po ogarnięciu jest całkiem przyzwoicie.

39caa4d58d52637573e25a792cb8f9a4.jpgf93b35e82cca3ed8b85683975f422f48.jpg

Samochód się mieści I można swobodnie przejść :-).

72e03e2d0c392c59a6189da5764b5166.jpgacc861262186c9ba06dee00d229c314c.jpga47156eaed6f68d7224d7bd174472344.jpg9f6b86c5808c0c74f92bba0270187f0b.jpg8c6dbc0bb43f846b00583aaeef66c1e7.jpge8f6f50d38155f091fef8d6288d8e8cf.jpg

Na koniec przybliżone wymiary pomieszczenia.

d0c4291b68dc239f392bb0eb44865e57.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza jeszcze dużo do zrobienia. Następne w planie oświetlenie i malowanie, ale to jak budżet się zgromadzi, na razie obeszło się bez inwestowania PLN, bo wszystko z odzysku, a już można swobodnie działać :)

W pomieszczeniu jest wydajna wentylacja, te rury po bokach przy posadzce i zastanawiam się czy tego nie zlikwidować bo zajmuje trochę miejsca i zrobić mniejszy wyciąg z kratki nad szafkami. Kiedyś był tam nawiew ciepłego powierza, ale już dawno jest zlikwidowany. Okna też do zmniejszenia. Posadzkę i drzwi też można poprawić ale to jeszcze odległe plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.