Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kiedyś coś podobnego u znajomego na podłodze w garażu. W sumie to zbytnio nie służyło to myciu auta w garażu ale coś tam ułatwiało w zimę np. gdy pod autem był lub i opadł łatwiej było to usunąć mimo to i tak troszkę na łączeniach przeciekało to podłogi ale nie wiele... z tym ze u niego inaczej wyglądał ten system mocowań elementów i miał większe płaty. Zależy w jakim celu to chcesz. Jeśli jako tylko ładna "wykładzina" to całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegos budzetowego rozwiazania przy zagospodarowaniu miejsca w garazu.

Chodzi glownie o jakies wiszace polki albo szafki. Kazdy centymetr podlogi jest na wage zlota ;)

Problem polega glownie na tym, ze garaz jest wynajety i nie chce w niego za wiele inwestowac.

Wszystkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej dać bloczki betonowe, cegła w wilgoci kruszeje (chyba że dasz przepal) a pustaki będą mocno chłonąc wilgoć. Szerokość, ja mam 1m i to troszkę za mało, 1,2m było by max, wtedy masz dobry dostęp przy naprawach do obu stron. Głębokość - najlepiej twojego wzrostu lub 10cm głębszy, palete zawsze można podstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka jako budulec daj bloczki betonowe. Jeśli chodzi o wymiary to nie przesadź z szerokością, max 115cm, trzeba brać pod uwagę jeszcze ramkę na deski, czyli +10cm i robi się szeroko co przy małym aucie jest "na styk". Głębokość to już dopasowana do w zrostu z uwzględnieniem tego, czy się do wody nie dokopiesz. Długość to tak pewnie 3,5m z tym że, weź pod uwagę przesunięcie, tak aby dało się wejść pod auto.

Co do wzmocnień, ja mam bloczek położony na wysoki kant, ale na środku muru są filary (oczywiście wysunięte na zewnątrz) Tylko dwie dolne warstwy mam położone na płasko. Te dwie warstwy dodatkowo tworzą mi w kanale taki gzyms, w razie potrzeby kładziesz deskę i jesteś wyżej.

Można pomyśleć nad jakimś oświetleniem (tu nie doradzę, jeszcze sam myślę co i jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym u siebie w garażu zrobić kanał jakie wymiary najlepiej zrobić? Garaż ma długość 5m, z czego wykonać, z pustaków? Jakieś wzmocnienie itp?

 

Na Twoim miejscu zwróciłbym się z tym pytaniem do uprawnionego konstruktora-projektanta.

Spróbuj sobie wyobrazić jak potężna jest siła z którą grunt działa na ściany kanału i czym grozi niedostateczne zabezpieczenie przestrzeni w której będziesz przebywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parcie gruntu, w którym kanał jest wykonany :evil:

Jak fundamenty robisz to szalujesz wykop przed wykonaniem ław i ścian.

Tak na szybko dodam że ściana wylewana albo z betonu gr. 20-25 cm, lub murowana z bloczków betonowych gr. 25 cm, konieczna izolacja przeciwwilgociowa pionowa.

Niech ogarnie Ci to jakaś osoba z uprawnieniami, żebyś nie żałował później.

W ścianach bocznych warto zrobić wnęki na montaż oświetlenia (świetlówki) i jednocześnie podręczne półki na odkładanie narzędzi.

Głębokość kanału to ok. 150 cm, zależnie jaki masz wzrost.

W posadzce/płycie kanału warto zrobić miejsce na mały separator ropopochodny/kratka, często wkłada się w wykonaną dziurę małe wiaderko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.