Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ARTBRABUS, masz chłopie za dobrze ;) Ja mam na podwórku 2 4letnie kompakty segmentu C i 1go 11latka segmentu C i usłyszałem od sąsiadów, że moge asfalt położyć na ulicy, bo mam pieniądze :shock:

 

Swoją drogą z sąsiadami walczyliśmy o drogę i położyli nam 900 metrów nowej drogi wkoło domów z polbruku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek całe życie się uczy.

I to jest piękne że na forum o detailingu można pogadać i o samochodach i o psach, tylko nie schodźmy na tematy alkoholu i cygar bo nas wywalą z tego wątku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie schodźmy na tematy alkoholu i cygar bo nas wywalą z tego wątku:)

 

Nie ma takiej opcji!

Napisz:

"Przechadzając się między swoimi Brabusami (tutaj wrzuć jakiekolwiek foto z Mercem...) postanowiłem się napić i zapalić. Nie wiem którym autem jechać do sklepu (znów foto Brabusa)... A mam smaka na puszkowego Harnasia i Popularne bez filtra! Będę freakiem! A Wy co pijecie i palicie grzebiąc przy furaczach?"

 

Gwarantuję Ci, że nikt takiego posta stąd nie wywali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie schodźmy na tematy alkoholu i cygar bo nas wywalą z tego wątku:)

 

Nie ma takiej opcji!

Napisz:

"Przechadzając się między swoimi Brabusami (tutaj wrzuć jakiekolwiek foto z Mercem...) postanowiłem się napić i zapalić. Nie wiem którym autem jechać do sklepu (znów foto Brabusa)... A mam smaka na puszkowego Harnasia i Popularne bez filtra! Będę freakiem! A Wy co pijecie i palicie grzebiąc przy furaczach?"

 

Gwarantuję Ci, że nikt takiego posta stąd nie wywali ;)

Zasmarkałem telefon, a żona myślała że schodzę z tego świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale każdy chyba na forum siedzi i czeka na nowy post, może fotkę :mrgreen:

Teraz kolega będzie męczony przez najbliższy tydzień o każdy szczegół, a ile to, a ile tam to :-]

Za dużo zdjęć naraz wrzuciłeś, teraz nawet nie wiadomo o co pytać :D

A tak swoją drogą jaki chcesz otwierać "garaż" detailingowy, jak by to miało wyglądać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było,maq czekamy i na Twoje zdjęcia 8-) To w takim razie takie pytanie do kolegi, gdybyś musiał zostawić tylko jeden samochód/ewentualnie dwa to które by to były i dlaczego? :song:

 

Chyba to co napiszę będzie szokiem dla części z was.

Jeśli jeden miał bym wybrać to MB GL , bardzo mocny, silny i jazda po naszych drogach jest świetna, zarazem szybki jak na nasze warunki 270km/h starczy jak na suv-a.

Jeśli dwa auta to Viano, komfort naprawdę wysoki, silnik V6 daje radę i cała rodzina wchodzi oraz psy, stolik, lodówka i takie tam...( ale naprawdę full opcja)

Ale to mówię jako ojciec i odpowiedzialny facet.

Jeśli natomiast coś do szpanu...... hm Bentley, S-klasa, nie piszę o małych samochodach bo w nie nie wchodzę:)

Piszę na warunki polskie bo drogi każdy wie jakie mamy i kulturę naszych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić ale każdy chyba na forum siedzi i czeka na nowy post, może fotkę :mrgreen:

Teraz kolega będzie męczony przez najbliższy tydzień o każdy szczegół, a ile to, a ile tam to :-]

Za dużo zdjęć naraz wrzuciłeś, teraz nawet nie wiadomo o co pytać :D

A tak swoją drogą jaki chcesz otwierać "garaż" detailingowy, jak by to miało wyglądać? ;)

W pierwszym zamyśle chciałem myć tylko swoje auta, bo w mej mieścinie nie ma myjni z prawdziwego zdarzenia.

Posiadamy w swej flocie koło 30-40 samochodów więc jest co robić przy nich samych.

Kiedy powiedziałem o takim pomyśle swym bliskim zaraz zrodził się w ich głowach pomysł, że też chcą się do tego podłączyć + kilku kolegów, wszyscy same dobre samochody, więc i poziom musi być wysoki.

Byliśmy na kilku szkoleniach z detailingu , uzupełniliśmy swą wiedzę w części której mieliśmy obawy i za chwilę otworzymy coś w rodzaju prywatnego garażu detailingowego.

Zamkniętego dla ludzi z zewnątrz lecz wiem że to chyba długo nie potrwa bo tel do mnie w tej sprawie dzień w dzień się urywają, że każdy chce się podłączyć na detailing samochodu:)

Garaż będzie niewielki ( 200m2 )więc i środki przerobowe będą małe 3 może 4 ludzi będzie to robiło.

Jesteśmy w trakcie zbierania całego sprzętu i środków - sprzętu do pracy, na koniec miesiąca będzie otwarcie jak coś się nie sypnie:)

Ot cały garaż detailingowy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę na wielu forach i ARTBRABUS lepiej się przed nikim nie tlumaczyc i nie mowic i nie udowadniac, bo bedzie jak na forum Porsche, koles pojechal na wakacje, przez pol roku sie udzielal, a jak wrocil to nic nie zastał... ani aut ani majatku... :-]

 

a dla niedowiarkow to jest tu paru takich co maja podobne auta, ale sie nie bede udzielac i pokazywac, bo dla innych userow bedzie to gwiazdorzenie, dla garski nuda, a dla innych pajacowanie, albo zagladanie do portfela... jak sie ktos dziwi to za łopate i do pracy, czasem wiecej sie tym osiagnie niz picie browara do monitora i madrosci klepanie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze pare osob spielo sie ze wzgledu na flote aut ARTBRABUS. Moim zdaniem jestesmy tutaj by jak najlepiej dbac o swoje(nie koniecznie swoje) autko. Praca i efekty maja dawac nam spelnienie nie istotne czy to bedzie maluszek czy luksusowa limuzyna. Praca i efekty a nie "material". ;) ot takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na Twoje fotki w dziale "Twój arsenał" :D Duża różnica w kulturze pracy między v8 (63), a v12 (65)?

 

Jeśli mówimy o samym silniku nie o danym modelu to wolę silnik v8 lecz 63 to już nie 63 tylko 5500cm3 inny zupełnie silnik niż dawne 63

Więc jak miałbym kupić coś to z v8 ze starym 63

 

Każdy model samochodu teraz ma inne silniki, kiedyś GL miał np. 450 CDI V8, teraz jest to V6 3000cm3 i to już nie to samo wyższych silników nie ma, to samo z Viano kiedyś byłoV6 3000cm3 teraz jest 2200cm3 i dupa to nie idzie panie!

 

CL63 a 65 to prawie to samo lecz przerobione np w brabusie czy mec desing, albo Lorinser to już zupełnie inne auto, choćby zmiana wizualna auta, ale już inne auto....

Nie sam silnik się liczy lecz całość jak dla mnie ...

 

O nasunął mi się dobry przykład.

Strasznie lubię i podoba mi się MB E klasa 63 i wolałbym go niż np. słabą S klasę czy byle jakiego ML czy Gl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTBRABUS, fajnie że tyle rzeczy możesz w życiu wypróbować :good:

 

Ostatnio trochę więcej czasu więc zrobiłem dobre mycie mojego zardzewiałka :D

 

Piana aktywna Angelwax> dwa wiadra>szmponik Lusso>osuszanie> Zymol FieldGlaze> na lakierze częściowo SV Shield i Zymol Glasur, opony Gyeon Tire.

 

W środku odkurzanie i stripper scent :-]

 

IMGP4611-Kopia_zps049b4b0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę na wielu forach i ARTBRABUS lepiej się przed nikim nie tlumaczyc i nie mowic i nie udowadniac, bo bedzie jak na forum Porsche, koles pojechal na wakacje, przez pol roku sie udzielal, a jak wrocil to nic nie zastał... ani aut ani majatku... :-]

 

a dla niedowiarkow to jest tu paru takich co maja podobne auta, ale sie nie bede udzielac i pokazywac, bo dla innych userow bedzie to gwiazdorzenie, dla garski nuda, a dla innych pajacowanie, albo zagladanie do portfela... jak sie ktos dziwi to za łopate i do pracy, czasem wiecej sie tym osiagnie niz picie browara do monitora i madrosci klepanie... ;)

 

Samo życie.

Wszystko ubezpieczone, samochód to samochód.

Przeszedłem tyle w życiu że mam inne wartości np. zdrowie.

Byłem swego czasu bardzo chory nikt nie dawał mi szans na normalne życie, a stało się tak że jest lepiej niż ktoś zakładał( lekarze)

Życie trzeba brać takie jakie jest ( w ostatnich 2 miesiącach miałem w rodzinie i u znajomych 6 pogrzebów) nie znasz dnia i godziny.

Samochód to nie wszystko.

Tak jak tu ktoś napisał: liczy się materiał na którym pracujecie i efekt , dla mnie dodatkowo liczy się jeszcze wygląd mojego samochodu, bo to on świadczy o mnie w oczach mych wrogów i przyjaciół ( tak mówią , to nie moja opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo życie.

Wszystko ubezpieczone, samochód to samochód.

Przeszedłem tyle w życiu że mam inne wartości np. zdrowie.

Byłem swego czasu bardzo chory nikt nie dawał mi szans na normalne życie, a stało się tak że jest lepiej niż ktoś zakładał( lekarze)

Życie trzeba brać takie jakie jest ( w ostatnich 2 miesiącach miałem w rodzinie i u znajomych 6 pogrzebów) nie znasz dnia i godziny.

Samochód to nie wszystko.

Tak jak tu ktoś napisał: liczy się materiał na którym pracujecie i efekt , dla mnie dodatkowo liczy się jeszcze wygląd mojego samochodu, bo to on świadczy o mnie w oczach mych wrogów i przyjaciół ( tak mówią , to nie moja opinia)

 

a to gratuluje zimnej krwi i prawidłowego podejścia, a przede wszystkim zdrowia :) bo ja odnosze wrazenie na swoim przykladzie, im masz lepiej, im wiekszy garaz, tym wiecej wrogow... :-]

z ubezpieczeniem racja, ale czasem pozostaje cos w srodku... jakis sentyment, czy sprawy zwiazane z naprawa czy tuningiem gdzie w auto wsadzasz 80% wartosci... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.