Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ?


Rekomendowane odpowiedzi

A mi wczoraj po 7 godzinach orania na oplowskim tylnim błotniku FC+ po papierze 2500 wziął i się radośnie przytopił transformator od polerki... :x

I kolejny przestój w karierze :roll:

 

7h błotnik ??? :shock::shock::shock:

 

Co to za polerka ? Napisz żeby inni jej unikali :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Makita 9227CB. Z tym że to nie kwestia polerki. Ogólnie sprzęt dobry, gdyby nie to, że to z urodzenia amerykaniec :/ Zamontowany został po prostu za słaby transformator i po którymś wyłączeniu polerka już się nie włączyła. A zeszło mi nad tym aż 7 godzin, bo trzy furtkowe Astry G mają tylne błotniki o powierzchni porównywalnej do maski, a więc się nie dziwicie. No i jeszcze usunięcie tych zmatowień :wallbash: Mimo że to akryl bez warstwy bezbarwnego... Ale straszna orka :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się wczoraj za mój nowy (tzn. żony) nabytek

VW Polo 6N2 01r. Lakier Blackmagicpearleffect LC9Z

 

Kilka szybkich fotek z korekcji lakieru

Na razie ćwiczę sobie ten lakier na błotnikach.

 

Przedni błotnik przed korektą:

dscf8887custom.th.jpgdscf8889custom.th.jpg

 

Po 1-2 przejściach 3M UF na pomarańczowej gąbce:

dscf8925custom.th.jpgdscf8923custom.th.jpg

 

Po paście finiszującej 3M ExtraFine na niebieskiej gąbce, ziarno perły od razu wychodzi na pierwszy plan

dscf8935custom.th.jpgdscf8944custom.th.jpgdscf8976custom.th.jpg

 

Błotnik tył przed:

dscf8987custom.th.jpgdscf8988custom.th.jpg

 

2-3 przejazdy 3M EF i pomarańczowa gąbka:

dscf9008custom.th.jpgdscf9006custom.th.jpg

 

Finish:

dscf9046custom.th.jpgdscf9060custom.th.jpgdscf9079custom.th.jpgdscf9038custom.th.jpg

 

 

Niedługo dorwę lepszy aparat i znajdę lepszą miejscówkę, więc będą ciekawsze shot-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paście finiszującej 3M ExtraFine na niebieskiej gąbce

Finish 3M to Ultrafina (niebieski korek), Extrafine to pasta lekkościerna (żółty korek) ;)

 

PS. Co masz na myśli pisząc 1-2 przejscia ?

 

ta mój błąd, miało być UltraFine, granatowy korek

2 przejścia maszyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 przejścia maszyną

Domyślam się :P

Czyli cały proces polerki elementu x2 ?

2-3 przejazdy 3M EF i pomarańczowa gąbka:

A z kolei tutaj, to już nie wiem - rozprowadzenie (1) i 2 przejazd kończysz ? No chyba ze czeski błąd i miało być przejścia ?

 

PS. nie myśl że się czepiam, tylko ciekawość po prostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zakończyłem projekt "MERCEDES" swoją drogą masakra lakier (wkrótce relacja). Umyłem fokę przeleciałem WD i 476 i umyłem matoła. Ogólnie rzecz biorąc od 6 rana do21 mycie ,polerowanie, pucowanie , itd, itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem projekt "MERCEDES" swoją drogą masakra lakier (wkrótce relacja). Umyłem fokę przeleciałem WD i 476 i umyłem matoła. Ogólnie rzecz biorąc od 6 rana do21 mycie ,polerowanie, pucowanie , itd, itp....

Ty to narzekasz chyba na brak zajęć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ostatni tydzień był hardcorowy!!!! Od poniedziałku wracam po 3 miesięcznej przerwie i musiałem sobie lekki rozbieg zrobić. Swoją drogą nie wiecie jak się cieszę ,że do pracy wracam. Szlachetne zdrowie ten tylko się dowie .....................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj walczyłem z mamy nowym/starym fusionem testując jednocześnie płyn do smoły valetpro citrus tar& glue(rewelacja!). Glinkowania było co nie miara, lekka korekta i wosk.

Następnie walczyłem z płytkami wspólnymi siłami z charytatywną pomocą kolegi (w sumie to barter, on sobie umył moimi zabawkami auto a potem 4h układał płytki;p).

Po pierwszej godzinie wyglądało to tak:

20100730384.jpg

Po kolejnej nabrało kształtu i było tak:

20100730385.jpg

Kończąc zabawę późnym wieczorem było tak:

20100730386.jpg

A dziś po pracy zabrałem się do pracy i na razie wygląda to tak:

20100731387.jpg

Co by nie było, że nic nie zrobiłem :lol: . Dodatkowo umyłem szyby w jednym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprowadziłem autko do warsztatu bo zaczęło coś solidnie cieknąć olej i płyn chłodniczy. Jak się okazało filtr od oleju nie był dobrze przykręcony i rurka od pompy wodnej źle była coś spasowana (co się okazało uszczelka była pęknięta i zasmarowana silikonem) :shock:

no i ponownie coś spod górnej pokrywy (uszczelka nowa od hyundaia) i co i nadal bokiem leciał olej .... jak się potem okazało musiałem dać do zgrzania pokrywę gdyż ostatnio jak była wymieniana uszczelka to ktoś nadłamał kawałek (przez nierównomierne dokręcanie) i za silikonowa. o takie ładne kwiatki odkryłem po poprzednim właścicielu. autko dopiero mam miesiąc. [przez co mam napaćkane takim zielonym kitem i zastanawiam się to jak to lekko przeszlifować i przemalować na czarny mat :o ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj przy samochodzie trochę rzeczy zrobiłem: wyczyściłem felgi od środka, pościągałem uszczelki i wyczyściłem, a tak że zrobiłem terradorem ciężko dostępne miejsca ;)

dsc00128o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

a tu po czyszczeniu

dsc003792d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tu uszczelki

dsc003742.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc003752.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc003762.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

A tu czyszczenie terradorem ciężko dostępnych miejsc

dsc00132rz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc001332.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc001342.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzątanie wnętrza, na tworzywa poszedł AG V&RC, solidne mycie - nadkola, felgi, profile itp., glinkowanie, suszenie, jeden błotnik zrobiony od serca - kolejne elementy czekają na lepsze dni (czyt. miejsce do ogarnięcia tego), na całość poszedł Nielsen Gold Plus (ciekawe, jak się będzie spisywał) - pacjent - Golf mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.