Skocz do zawartości

Maksymalny Wet Look


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek, nie to że nie wierzę w glinkę. Ale lakier porysować łatwo...Sam cleaner nie wystarczy? Czy zamiast glinki mogę zastosować denaturat i benzynę ekstrakcyjną?

 

Marcin, normalnie teraz będzie klasyczny opier....ol :-] :-] :-]

 

Każdy tutaj chwali glinkę, a Ty dalej od kilku postów idziesz w zaparte i zadajesz to samo pytanie. Jak nigdy nie robiłeś glinkowania to nakładanie na taki lakier wosku to jak robienie kanapek na podłodze korytarza/klatki schodowej budynku czyli w brudzie. Do wszystkiego w życiu podchodzisz z takim strachem ? Dopóki nie spróbujesz to nie zobaczysz co to jest, a skoro wszyscy Tobie tłumaczą, że jest to bezpieczne i bardzo pomaga to znaczy, że coś w tym jest. Szkoda, że nie mieszkamy w tym samym mieście, bo normalnie dzisiaj wziąłbym glinkę, podjechał do Ciebie i zmusił do glinkowania :P

 

A lakier porysować glinką to trzeba umieć albo glinkować nieumytą powierzchnię.

Oczywiście nie można tego robić jak w pobliżu np. coś szlifują, wiercą itp, gdzie w powietrzu wisi pełno grubszego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie mogłem się do glinki przekonać, a jak wreszcie ją dorwałem, to nie wyobrażam sobie już auta bez niej. nie mas się co bać, tylko kupować!! to chyba był największy szok jeśli chodzi o profesjonalną chemię do autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, prawda jest taka, że jak ktoś mi mówi, że ma czyste auto, to zawsze wyciągam glinke i glinkuje mu fragment drzwi. I nagle potem czar czystosci auta pryska...

 

Poza tym benzyna ekstrakcyjna rozetrze żywice, a glinka ja "wciągnie, pochłonie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tematu wetluk zrobił się temat ,,Glinka a Sprawa Polska". Na usprawiedliwienie dodam, że tematu glinki nie wywołałem ja! :kox:

Obawiam się, że teraz nie mam wyboru i muszę zastosować glinkę ;):D:P:mrgreen:

Dzięki Wszystkim za glinkowe wsparcie :)

Na dzień dzisiejszy najlepszą ofertą jest biała glinka dodo za 99 zł

http://www.all4auto.pl/dodo-juice-super ... p-447.html

i lubrykant dodo do niej za 33,30 zł

http://www.all4auto.pl/dodo-juice-born- ... p-448.html

Nie będę ryzykował i kupię dedykowany lubrykant.

 

p.s. Julian czekamy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co tu czekać...

Glinka nie usuwa skutecznie większych kropli żywicy (nie mówię o takich dużych jak mały palec tylko o tych czarnych z drzew liściastych). Glinka usuwa zabrudzenia nie widoczne gołym okiem a wyczuwalne pod ręką. Są to zanieczyszczenia pochodzące w większości z drogi tzw Traffic Film, zanieczyszczenia które przedostają się powietrzem z kominów fabryk, ew zaschnięte krople wody czy inne kiepsko przyczepione drobinki zanieczyszczeń. Z zabrudzeniami kleistymi kiepsko sobie radzi a co więcej szkoda jej na nie bo można to usunąć dedykowanymi produktami czy ew benzyna ekst./ropą.dynxem.

Glinka może usunąć ew. maluteńkie kropki żywicy z sosny ale to znowu nie jest żaden wyczyn bo i przeciętny szampon je usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, benzynę denaturat lub inne specyfiki na przykład http://www.all4auto.pl/meguiars-remover-p-63.html (wiele firm ma podobne produkty, ja używam prestona ) stosujesz miejscowo na widoczne zabrudzenia, ewentualnie tylny zderzak i dół drzwi możesz przed glinkowaniem tym przetrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes uwierz mi naprawde warto użyć glinki. Ja dzisiaj pierwszy raz ją stosowałem i przyznam, że przeżyłem niemały szok, w życiu bym nie pomyślał, że na aucie jest jeszcze tyle syfu po umyciu :!: Moja Madzia nigdy wcześniej nie była glinowana także trochę sie tego nazbierało przez te 15 lat... teraz jest piękna i gładka jak pupa niemowlaka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubrykanty dodo:

DoDo Juice Born Slippy (lubrykant do glinki) koncentrat 250ml

http://www.dodojuice.pl/index.php?produ ... prod_id=62

DoDo Juice Born Slippy lubrykant do glinki 500ml

http://www.dodojuice.pl/index.php?produ ... prod_id=61

Pierwszy jest czerwony, drugi żółty. Jeden w formie gotowej do użycia, drugi w formie koncentratu do rozcieńczenia. Ten sam produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czytam całe forum z uwagą jednak nie mogę wszystkiego poskładać do kupy. Zależy mi żeby jak najgłębiej wyciągnąć głębię i moje pytanie jest następujące, co i w jakiej kolejności powinienem zrobić.

 

1)Mycie

2)Glinkowanie

3)Jeszcze raz mycie

4)Cleaner

5)Wosk

6)Sealant

 

Czy kolejność jest dobra? Czy można jeszcze coś dodać?

 

 

Do czego służy cleaner i sealant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pomozcie niezdecydowanemu sie zdecydowac :/ , Clear Kote YC + VHG + CW czy Victoria Deep Cleanse + Victoria Concours Red (do bialego, lakier calkiem ok, chociaz nie idealny wiec maskowanie rys mile widziane). Cel taki jak w temacie.

Ewentualnie, jak wypada zestaw Clear Kote w porowaniu do PB, np PP + White Diamond + (opcjonalnie ExP) + Nattys Red - taki testowalem wiec mialbym jakies odniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.