Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem dziś philipsy white vision gen2. Z white to mają niewiele wspólnego. Taka biel schodząca bardziej w żółty odcień ale na mokrym spisują się świetnie. Jest zdecydowanie lepiej względem bosmy 6000k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, arczar napisał(a):

Najlepszy efekt to jak najlepiej wszystko widać...  Zatem, nie lepiej 4300K? Mam dwa auta i jak pada to zdecydowanie wolę te z "mniej niebieskimi" xenonami.

Chodziło o to, że efektu koloru "led" nie widać podczas jazdy, bo są białe ale mocno ciepłe. 

Wcześniej był OEM ford i było gorzej, ale trzeba pamiętać, że ciężko porównać nowy żarnik do 7 letniego. 

Na pewno miałem porównanie ford z philipsem white vision i insignia 1 gen po fl z OEM xenonem i ten w insignii miał cieplejsze światło, ale widoczność podczas deszczu dużo gorsza. 

14 godzin temu, MMCzysci napisał(a):

Zgadzam się z Tobą. W C8 są właśnie 4300K Boscha i wygląda oraz świeci to optymalnie jak dla mnie. Nie lubię światła niebieskiego do bólu...

Ale z drugiej strony zimny biały led z grupy VAG to przepaść jeśli chodzi o widoczność na deszczu względem xenonu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakładam moduł do DRL z długich więc zamiast H7 zostają u mnie jednak żółte H18. Skoro mają być do jazdy po ciemku to niech chociaż porządnie świecą. Do długich kupiłem H1 Tungsram Sportlight Extreme 5500k i zobaczę ile pożyją jako dzienne. Jak krótko to albo wstawię normalne żółte ale dam szansę Senso Super White bo śmiesznie tanie są. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A z innej beczki.....

Znacie LEDy, te wyglądające dokładnie jak H7, które nie wywalają błędu, można ich używać w zwykłych lampach bez soczewek i maja odpowiednie odcięcie? Nie pytam o to czy legalne czy nie. Pytam czy znacie konkretne przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 13:44, alexander.p napisał(a):

Polecam.
Ps.
Bez komentarzy legal/nie legal

Wysłane z mojego SM-A326B przy użyciu Tapatalka
 

 Kupiłem. Na Allegro. Na test. Jak wywali mi błąd to oddam. Jak nie wywali to też oddam 🙂 I wezmę od chińczyka za 60zł a nie za 140 w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Strus napisał(a):

 Kupiłem. Na Allegro. Na test. Jak wywali mi błąd to oddam. Jak nie wywali to też oddam 🙂 I wezmę od chińczyka za 60zł a nie za 140 w PL

🙂

również to byłam moja ostatnia rzecz, przepłacona w PL 🙂

25 minut temu, kerad napisał(a):

@Strus do znać jak wypadają w porównaniu do żółtych H18 i nie koniecznie pod kątem temp barwowej.
Ciekawe jak linia odcięcia w lampach bez soczewek. Czekamy na test.

zamówiłem H18, porównam z H7 OSram Vision, czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 07:52, kerad napisał(a):

@Strus do znać jak wypadają w porównaniu do żółtych H18 i nie koniecznie pod kątem temp barwowej.
Ciekawe jak linia odcięcia w lampach bez soczewek. Czekamy na test.

Wypadają tak, że w Mondeo Mk4 wywalają błąd. Także uja mają a nie canbusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus a jak reszta parametrów? Chodzi mi o rozkład światła i linię odcięcia w lampach bez soczewki, choć to temat indywidualny i w jednej lampie może być OK, a w drugiej (inny samochód) do kitu.
No chyba że jak wywala błąd, to komp odcina napięcie na żarówki i wtedy ciężko co kolwiek powiedzieć, jak nie świeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem. Błąd je od razu zdeskwalifikował
Szkoda, bo byłem ciekaw jak będzie wyglądać linia odcięcia
Kiedyś gdzieś mi mignęły te żarówki że ktoś polecał do lamp odblysnikowych (bez soczewki).
Masz może linka do Ali za wspomniane 60pln?
A tam gdzie kupowałeś na allegro nie robili problemów ze zwrotem jak były otwierane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 61,39zł  10% zniżki | H7 żarówki LED do reflektorów I7s H7 Mini reflektor Plug and Play lampa 60W Mini reflektor bezprzewodowy samochód 6000K biały 20000lm 12V lampa samochodowa
https://a.aliexpress.com/_ExRAcOt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus ale faktycznie masz rację, jeśli sprzedawca z allegro nie robi problemów ze zwrotem to najrozsądniej zamówić tak jak Ty na allegro i sprawdzić. Możesz podać nr aukcji gdzie kupowałeś i bez problemu środki wróciły na konto po odeslaniu żarówek? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Drodzy,

Jakieś przetasowania na rynku palników ksenonowych? Wymieniam w C8 po 7 latach, bo po takim czasie zaczęły mrugać, świecą też słabiej. Zamierzam wrzucić znowu Boscha - zadowolony byłem z trwałości. Macie jakieś podpowiedzi? Do 5000K, nie lubię niebieskiej barwy. Najtańszych oczywiście nie szukam, lubię swoje przetwornice Circa 200 PLN za jeden.

Wyryte w skale z S20 FE 5G







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.