Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Pisałem o:

- Dectane X-Xenon Look - słaba trwałość

- Osram Cool Blue Hyper - za niebieskie - słaba widoczność podczas deszczu. Ale tak wyglądają jak xenon.

- Phillips White Vision - chyba najbardziej trwałe z "białych" żarówek. Nie wyglądają aż tak xenonowo jak dwie wyżej.

A teraz od ponad dwóch lat mam włożone żarówki ledowe i nie narzekam. Łączą fajny wygląd z dobrym świeceniem. Jedyny minus to brak homologacji drogowej, ale to tak jak Osram Cool Blue Hyper...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd dzięki. O takie wnioski mi właśnie chodziło. Mógłbyś mi podać jakiś link do tych ledów? Fajnie świecą co pokazujesz na filmiku, który tu kiedyś wrzuciłeś. Niestety do ich nazwy lub linka się niedokopałem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@paperson kupowałem dokładnie te:

https://pl.aliexpress.com/item/1-Set-H7-40W-5000LM-CREE-PHILIP-Auto-LED-Headlight-Head-Lamp-Single-Beam-LUXEON-MZ/32350360504.html

Jednak teraz wiem, że są już jakieś mocniejsze i pewnie w takie bym uderzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał Narva H7 Range Power White?

Nie są drogie, ale nie wiem jak z trwałością? Przepaliła mi się jedna więc włożyłem kpl zwykłych Boschów, bo zapasy się skończyły. W poprzednim aucie po testach zostałem przy Osram Silverstar 2.0 i teraz zastanawiam się czy ponownie w nie wejść czy spróbować właśnie Narvy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magneti Marelli wypuściło nowe żarówki http://motofaktor.pl/m/47,2/WARSZTAT-24-7/Zarowka-samochodowa,7967.html

Zapytałem się ich na fb, czy wersja White 4200K ma barwione szkło to odpowiedzieli,że nie. Więc może być fajnie.

Gdzie można zamówić owe żarówki http://www.magnetimarelli-checkstar.pl/dystrybutorzy,2,4,0

 

Obecnie mam Ring +120%, jest fajnie ale jak padną to wezmę jakąś nowość właśnie od Magneti. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę to raczej nie spodziewał bym się niczego super. 

Też mam EXTRA XENON EFEKT WHITE VISION TURBO ULTRA 250% tyle, że od Philipsa za 90zł i w porównaniu do zwykłej to tego efektu jest leeeedwie ledwie widać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że osramy czy philipsy to 20% ceny to płacenie za markę ale chyba nie będzie tak, że coś za 25zł jest lepsze od czegoś za 90zł, zwłaszcza markowego no ale jak by tak było to byłoby świetnie. Sam bym sobie odrazu kupił w takiej cenie.  Poczekam na testy i poszukam testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2017 o 16:32, StreamHD napisał:

Za tą cenę to raczej nie spodziewał bym się niczego super.

Cena nie zawsze świadczy o jakości. Dla mnie na razie najlepsze są Osram Silverstar 2.0, ładne białe światło, dobrze oświetla i długo wytrzymuje, ok.30-35 tys.km. Po co mi mocniejsze, droższe żarówki jeśli mam je zmieniać np. co 10tys.km. AEG były tanie więc kupiłem na testy, ale dziad przysłał mi H4 i teraz muszę poczekać aż "się wymienimy".

Jak nie przypasują pójdą do żony Punto, i tak po mieście tylko śmiga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo.  Ja jedną lampę wypełniłem H7 + H7 + W5W od Philipsa White Vision. Jest bielej, jaśniej, fajniej ale bardziej minimalnie niż zauważalnie w stosunku do zwykłej Narvy za kilka PLN.

 Nie wiem co zrobić z drugą. Trochę bym potestował ale nie chce mi się. Daj znać jak przetestujesz te AEG.

Jeszcze trzeba ogarnąć sprawę tych Magneti Marelli o których wyżej mówi Czarek. Może to być coś fajnego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie w temacie nowych żarówek Megneti Marelli:?:póki co nigdzie żadnych nie znalazłem...

Druga sprawa, ma ktoś porównanie Tungsramów 90 i 120:?: Tych pierwszych 2-3 komplety przerobiłem. Potrzebuję nowych i zastanawiam się czy jest sens pakować się w 120:?::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też je mam, zmieniałem z podstawowych osramów, dobrze świecą, przede wszystkim szerzej, ale żeby to była jakaś olbrzymia różnica, to bym nie powiedział, do obok xenonów, to nawet nie stało :/ , ale nie ma czego oczekiwać, to tylko żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.