Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kamilgt, napisał, jedno to barwa, drugie to przeznaczenie wyłącznie do Offroad'u. Ale szczerze pisząc, nie spotkałem jeszcze miśka który by się, zapytał o to co siedzi w reflektorze. :good: Zaryzykowałem ich wybór i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ żarówki nie ma za dużo wspólnego z jakością świecenia - mogą być rewelacyjnie świecące reflektory z H4 i beznadziejnie zaprojektowane takie z H7 - to kwestia reflektora.

 

Ale rzeczywiście jest tutaj jakiś "spisek", bo żadne H7 nie wytrzymają tyle co H4, mimo, że te są dwuwłóknowe, więc teoretycznie bardziej narażone na częste włączanie-wyłączanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w lampach świateł drogowych - światła mijania mam na oryginalnych zenonach D2S - żarówki H7 bodajże Narva (jakieś zwykłe, bez Blue +1000% i innych szałów). Świecą odkąd kupiłem auto (listopad 2008 r.) i jeszcze żadna nie była wymieniana. Do tego od około 1,5 roku świecą też zawsze po dopaleniu silnika bo są w kompie uaktywnione jako światła do jazdy dziennej - świecą na 22% mocy.

Co do tych żarówek +...% itp to one świecą jaśniej z reguły na takiej zasadzie, że producenci wkładają do żarówki żarnik/drucik o cieńszym przekroju - dzięki temu jaśniej on świeci. Niestety kosztem wytrzymałości bo na naszych dziurach ten drucik od drgań jest bardziej podatny na uszkodzenie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon_k jeżeli szykasz biełego światła to tylko H7 OSRAM COOL BLUE HYPER 5000K, mam od pół roku i świecą rewelacyjnie, przy bardzo dobrym look'u.
te nie mają homologacji... ja mam te same ale 4200K z homologocją, nie wala tak na niebiesko ale zdecydowanie to najlepsze i najbardziej białe żarówki jak do tej pory miałem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon_k jeżeli szykasz biełego światła to tylko H7 OSRAM COOL BLUE HYPER 5000K, mam od pół roku i świecą rewelacyjnie, przy bardzo dobrym look'u.
te nie mają homologacji... ja mam te same ale 4200K z homologocją

Szukałem na allegro i nie znalazłem tych 4200 kelwinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 OSRAM COOL BLUE HYPER 5000K, mam od pół roku i świecą rewelacyjnie, przy bardzo dobrym look'u.
bielsze od osramów NB+?
trzeba by mieć 2 różne żarówki na aucie żeby porównać

 

Miałem okazję przetestować różne żarówki (również te dwie o których mowa), w poniższym aucie.

 

f2d4c937.jpg

 

Najpierw testowałem tylko na dodatkowych reflektorach dalekosiężnych, które wg mnie najlepiej oddawały moc/barwę żarówki. Reflektory to Wesem HP5.

Osram NB+90% wypadły zdecydowanie najlepiej jeśli chodzi o moc - były na tyle dobre, że zamontowałem je również na przeciwmgielne, mijania i drogowe. Jeśli chodzi o barwę, to NB+ dają białe światło, Cool Blue Hyper typowa pseudo ksenonowa, niebieska poświata, nie przekładająca się na moc oświetlenia (miałem 5000k, może 4200k jest przyjemniejsza?).

Na temat żywotności się nie wypowiem, bo jeździłem z nimi tylko 3 miesiące.

Niestety nie posiadam zdjęć z żadnych testów i takich też nie wykonam, bo sprzedałem ten samochód 2 tygodnie temu :(

Niemniej w innych samochodach będę niebawem testował wprawdzie nie żarówki, a dodatkowe halogeny z diodami Cree 10W, także będzie ciekawie i.. bardziej estetycznie niż na Passacie :D bo ich rozmiar to tylko 6x6x6cm, a moc światła hohooo.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Osram NB+90% dają niebiewskawe/białe światło czy zwykłe ?

 

NB+ dają białe światło

 

Może w ten sposób: w NB+ nie uświadczymy niebieskawej poświaty, charakterystycznej dla wielu pseudoKsenonowych żarówek. Natomiast światło jest nie tyle białe co mocne i jasne w zestawieniu ze standardowymi żarówkami. Nie jest to jednak biel jak z ledów, wtedy bliżej im już chyba do żółtego.

Ciężko ubrać w słowa różnice między barwami. Istotniejszym było dla mnie, że świecą najmocniej, najdalej i najszerzej w zależności od reflektorów w których zostały zamocowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.