Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeździł ktoś na GENERAL ELECTRIC MEGALIGHT ULTRA +120% ?

 

Miałem w Accordzie H1. Pierwsza padła po 6 miesiącach, druga z miesiąc później. Wstawiłem jakąś zwykła Philipsa i w porównaniu do drugiej (GE) nie widziałem różnicy. Nic specjalnego jak dla mnie.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Osram Nightbreaker z dwóch powodów:

1. Jakość światła

2. Gwarancja. Niewiele osób wie, że te żarówki są objęte roczną gwarancją i jeśli w tym czasie choć jedna padnie to trzeba obydwie oddać na gwarancję. Uznawalność 100% (mi jeszcze żadne nie padły, ale reklamowałem około 30 kompletów moich klientów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635480 A gdzie należy się udać z takową gwarancją

Tam, gdzie kupiłeś. Tak jak pisał krd nie ma opcji by nie przyjęli.

Ja akurat w tej kwestii polecam InterCars. Jak pisałem wyżej - mam sprawdzone. Poza tym są bezpośrednim dystrybutorem, więc nie trafisz na lenistwo sprzedawcy.

 

Co do rękojmi to akurat w tym wypadku działa tylko półroczna niezgodność towaru z umową. Dwuletnia rękojmia nie ma w tym wypadku zastosowania bo kupujemy rzez "ruchomą" tj. ulegającą zużyciu. Dlatego też działa gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635717 Pokaż mi fragment ustawy gdzie jest tak zapisane.

 

Wyżej zastosowałem spory skrót myślowy, ale skoro nalegasz na rozwinięcie tematu, to mówisz i masz ;)

 

Cytując z http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl ... /rekojmia/

 

Rękojmia to podstawa jednej z dwóch możliwych dróg składania reklamacji przez konsumenta (obok gwarancji). Jest to tryb dochodzenia odpowiedzialności od przedsiębiorcy w związku z ujawnioną wadą fizyczną (niezgodnością z umową) lub prawną kupionego towaru konsumpcyjnego.

 

Okres rękojmi

Sprzedawca odpowiada wobec konsumenta za sprzedany towar, jeżeli wada zostanie stwierdzona w okresie 2 lat od momentu jego wydania (wyjątek dotyczy nieruchomości, w przypadku których okres odpowiedzialności to 5 lat).

Terminu tego nie można skrócić, z wyjątkiem towarów używanych, przy których sprzedawca może ograniczyć okres swojej odpowiedzialności maksymalnie do roku. O skróceniu terminu konsument powinien zostać poinformowany przed zawarciem umowy.

 

Przez rok trwania odpowiedzialności sprzedawcy istnieje domniemanie, że stwierdzona wada lub jej przyczyna istniała już w momencie sprzedaży. Taka sytuacja ułatwia złożenie reklamacji, gdyż to przedsiębiorca musi udowodnić, że wada powstała z winy konsumenta.

W przypadku zauważenia wady w późniejszym terminie, czyli między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców.

 

Konia z rzędem temu, który udowodni, że awaria żarówki między 12, a 24 miesiącem użytkowania wynikała z wady fabrycznej czy też materiałów niskiej jakości.

 

Co więcej producent żarówek informuje na opakowaniu o tym, że ich żywotność (Osram Night Breaker) jest niższa od standardowych żarówek. Dlatego też w praktyce wiele przedmiotów "nie łapie się" na tę mityczną dwuletnią gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
635674 Co do rękojmi to akurat w tym wypadku działa tylko półroczna niezgodność towaru z umową. Dwuletnia rękojmia nie ma w tym wypadku zastosowania bo kupujemy rzez "ruchomą" tj. ulegającą zużyciu. Dlatego też działa gwarancja.

 

Twój cytat nadal nic nie mówi o tym, że rzeczy "ruchomej" jak to nazwałeś nie obejmuje rękojmia.

Gwarancja (o ile jest udzielona) działa niezależnie od rękojmi i vice versa. To konsument wybiera drogę reklamacyjną, która jest dla niego korzystniejsza.

 

Może jakby wszyscy świadomie reklamowali to zaczęliby w końcu produkować żarówki, które psułyby się dopiero po 2 latach, tak jak nauczyli się handlowcy od rtv/agd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

635909 Twój cytat nadal nic nie mówi o tym, że rzeczy "ruchomej" jak to nazwałeś nie obejmuje rękojmia.

Gwarancja (o ile jest udzielona) działa niezależnie od rękojmi i vice versa. To konsument wybiera drogę reklamacyjną, która jest dla niego korzystniejsza.

 

Nigdzie nie napisałem, że rękojmia takiej rzeczy nie obejmuje. Napisałem tylko, że w praktyce (bo w teorii oczywiście rękojmia obowiązuje przez 24 miesiące) nie da się skorzystać z owej rękojmi przez całe dwa lata.

 

Powód takiego stanu rzeczy został przeze mnie wyjaśniony powyżej. Uściślając chodzi o to, że po 12 miesiącach to kupujący musi udowodnić, że wada leży po stronie kiepskiej jakości materiałów, złego wykonania etc. co w przypadku rzeczy ulegających naturalnemu zużyciu jest praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę wymienić żarnik, chcę wymienić oba, pierwsza myśl była taka, że biorę OEM XENARC 66040 - obecnie, Osram 66240 XENARC ORIGINAL

 

niestety, poczytałem, poogladałem i mam dylemat! :/

 

XENARC ORIGINAL vs XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED - zastanawiam się czy warto dokładać do NBU?

 

XENARC NBU ma bardzo dobre opinie i to zachęca, ale są dwie sprawy, które nie dają mi spokoju:

 

pierwsza, czy nie błyszczą jak HIDy i LEDy z Aliexpress?

 

druga, jak z ich trwałością, czy faktycznie lepsze parametry skracają ich żywotność - jeżeli tak to o ile?

 

Pozdrawiam

- Artur

 

PS piszcie śmiało, za chwilę jadę do sklepu i nie wiem co wybrać?! :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze powiem jakie ja miałem i mam i jakie kolejne kupie :P

 

Miałem rok temu Philips Vision White H1 i H7 --> Zakupione pod koniec marca 2015 , w czerwcu połowie na autostradzie padła mi jedna wsadziłem z Auchana :P

Wrzesien 2015 Zakupilem z kumplem Osram Cool Blue Hype Off road -> Styczen 2016 padły obydwie :)

 

Teraz mam 2szt. z Auchan za 4zł i od stycznia swiecą i zadnych problemow :P

 

Ale w czerwcu jade na urlop i bede brał od kumpla Philips White Vision z gwaranacja na 2lata. Jak sie spalą lub cos, od razu wymienia mi na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prześledzeniu tematu i kilku pytań do jbiz i krd zdecydowałem się na żarówy LED z nadzieją, że one rozwiążą moje problemy z tragiczną widocznością podczas nocnej jazdy.

 

Wybrałem delikatnie inny zestaw niż w/w Panowie, ale o bardzo zbliżonej konstrukcji:

20160320_170605.jpg

 

Do założenia nie obyło się bez wyciągania lamp...

20160506_183447.jpg

co spowodowało, że mój entuzjazm spadł praktycznie do zera. Ale nie traciłem nadziei- jeśli miały być tego warte to byłem gotów poświęcić półtorej godziny na montaż.

... i nie żałuję. Po przejechaniu się nocą uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Poniżej zdjęcia poglądowe barwy i jasności świateł mijania i drogowych na drzwiach garażowych:

Mijania zwykła:

mijania_zw___Kopia.jpg

oraz LED:

mijania_LED___Kopia.jpg

Drogowe zwykła:

drogowe_zw___Kopia.jpg

i LED:

drogowe_LED___Kopia.jpg

Jestem mega zadowolony z zakupu - teraz mogę nawet jeździć w okularach przeciwsłonecznych nocą ;) Polecam tego typu rozwiązanie

[edit]

ad1. wygasły zdjęcia, zarzuciłem je na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]"Po przejechaniu się nocą uśmiech nie schodził z mojej twarzy"

Ciekawe jak tam z uśmiechem kierowców jadących z naprzeciwka... :-]

Poproś może jakiego kumpla, zamieńcie się samochodami i wymińcie nocą - zobaczysz czy to rozwiązanie nie daje za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

tegies, weź nie piernicz. Nie widziałeś na żywo i już narzekasz :D Przy montażu w soczewce, a tak jest u kolegi 4fi i u mnie nie ma mowy o oślepianiu kogokolwiek przy poprawnie ustawionej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.