Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym polecał Tungsramy +90.

Na forum swiatelka.pl dużo o tym pisali i w zasadzie różnica pomiędzy 120% jest niewielka, ale z żywotnością znacznie lepiej.

Sam mam takie założone od 2 miesięcy i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innych żarówek jako światło mogę polecić Hella Blue Light .

Bardzo ładne jasne światło tylko żywotność słaba bo max 3 miesiące i żarówka padała chyba ze miałem pecha do nich . Teraz chcę takie założyć do świateł drogowych i na halogeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś blueish ?

Chodzi o Tungsram sportlight bluish?

Miałem H4. Na wiosna/lato fajne.

Jednak teraz bardziej bladobiała barwa średnio się nadaje.

Zmieniłem na Osram allseason bo wolę trochę więcej widzieć w takie szarówki jak są ostatnio.

One świecą bardziej w centrum snopa na ciepło a same krawędzie światła idą w stronę... jakby fioletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przeszło uczciwie?

 

Uczciwie, całkowicie obca SKP, sytuacja awaryjna bo na wyjeździe okazało się że miesiąc bez przeglądu jeżdżę ;) więc jaki takie akcje przechodzą, to dla mnie żaden wyznacznik że coś jest zgodne z prawem.

 

W temacie xenonów - zamontowałem nowe żarniki i jeden świeci ciut bardziej żółto niż drugi. To samo było na poprzednich żarnikach. Mogą być winne przetwornice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie xenonów - zamontowałem nowe żarniki i jeden świeci ciut bardziej żółto niż drugi. To samo było na poprzednich żarnikach. Mogą być winne przetwornice ?

 

Nowe xenony muszą się trochę popalić żeby świecić bielszym światłem, ale skoro na poprzednich też było podobnie, to możliwe że to przetwornice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kwestia regeneracji przetwornic ? Jest sens ? Cenowo wychodzi to "ciut" lepiej niż nowa przetwornica :o

Jak znajdziesz kogoś ogarniętego, to bym zregenerował. Może jaki zimny lut się zaplątał czy cuś... Widziałem, że regeneracja max 150 zł. Bez dramatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było ale stwierdzam iż żarówki świetnie zdają egzamin.Po 2 miesiącach jakoś świecą dobrze,jasno i nikt mi jeszcze nie mrugał że oślepiają czy coś więc jest ok-za tę cene lepszych nie ma

Edit-tungsram +120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup Tungsramów 120%. Padły obydwie w tym samym dniu (dzięki czemu dostałem mandacik) po 3 miesiącach i przebiegu ~3 tysięcy. Podobno 90% zdecydowanie lepsze pod względem wytrzymałości ale chyba spróbuje na następny raz philipsy +30% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup Tungsramów 120%. Padły obydwie w tym samym dniu (dzięki czemu dostałem mandacik) po 3 miesiącach i przebiegu ~3 tysięcy. Podobno 90% zdecydowanie lepsze pod względem wytrzymałości ale chyba spróbuje na następny raz philipsy +30% :)

Potwierdze to co napisał powalla - ojciec rok już na takich przejeździł, ja mam w drugim aucie i nic się od pół roku nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup Tungsramów 120%. Padły obydwie w tym samym dniu (dzięki czemu dostałem mandacik) po 3 miesiącach i przebiegu ~3 tysięcy. Podobno 90% zdecydowanie lepsze pod względem wytrzymałości ale chyba spróbuje na następny raz philipsy +30% :)

Nie obraź się ale faktycznie sprawdź instalacje.Miałem focusa mk1 fl gdzie co miesiąc wymieniałem żarówki dosłownie-około 1.5 tys km miesięcznie .Ford ma jakiś dziwny system ładowania - nie ładuje cały czas tak samo tylko zależne to jest od zapotrzebowania na prąd i jego spadki-temat znany fordziarzom-pulsujące światła,tracąca się masa itp i to m.i.n . kończy żywot żarówek bardzo szybko.

Użerałem się z tym ja i użera się połowa FKP-samochód sprzedałem dawno i jestem zdrowszy .

Sej przejechał ze 3-4 tys na tych żarówkach i problemu nie ma.

W mietku philipsy +30 świecą już prawie 2 lata i stukłem na nich 30 tys km. Więc też polecam

 

Edit:Trzeba też brać pod uwagę iż może się trafić jakaś trefna partia żarówek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wrzuciłem te tungsramy 120% i powiem szczerze , że szału nie ma :D

wcześniej miałem Narwy jakieś zwykłe za około 8-10 zł

Porównują je ze sobą dużej różnicy w barwie światła nie zauważyłem

A może problem może leżeć po stronie lekko zmatowionych kloszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tungsramy 90+ już długi czas i nic się nie dzieje, myślałem że już dawno się spalą, natomiast kolega kupił razem ze mną i z tego co wiem to pół roku nawet nie wytrzymały więc to już od auta zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor: coobah » 26 lis 2014, o 20:16

jakieś 4 tygodnie temu założyłem H4 OSRAM SILVERSTAR 2.0 bo mi Tungsramy zdechły.

Koszt za H4 to około 30 złotych za komplet.

Świecą fajnie, zobaczymy jak z trwałością będzie...

 

A moje Osramy od ponad roku nadal świecą. W dzień śmigam na DRL'ach, ale przebiegu nocnego pewnie około 8 tyś km zrobiłem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.