Skocz do zawartości

das6 vs LARE EPL-11


miqolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

powoli zbliza sie wiosna i czas zabrac sie za korekcje lakieru.

mysle coraz powazniej o zakupie polerki bo szkoda rak, a efekt nigdy nie bedzie zadowalajacy...

 

mam do wyboru dwie skrajne maszyny DAS6 DA oraz LARE rotacja

nigdy nie polerowalem mechanicznie, mam troche sprytu w rekach, ale jestem swiadomy ogromnego ryzyka jakie wiaze sie z rotacja.

mam teoretycznie na czym cwiczyc jednak wiadomo ze szkoda zniszczyc lakier....

 

jak wspomialem jestem poczatkujacy.

 

w zwiazku z tym zapytam od razu czy pady pod maszyny DA sa rowniez latwo dostepne i czy mocno sie roznia?

czy maszyna DA bedzie bardziej uzyteczna przy nakladaniu cleenerow, politur i woskow?

 

ten zestaw wydaje sie interesujacy, wystarczy dokupic czarne pady i byloby na poczatek idealne http://www.all4auto.pl/kestrel-das6-zes ... -p167.html + zestaw pasy ok 120zl

a jesli lare to ten zestawik http://www.all4auto.pl/lare-epl-11-zest ... -p495.html

prosze o pomoc i wszelkie sugestie!

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o korektę lakieru to zdecydował bym się jednak na rotację. Sam w poprzednie wakacje przeprowadziłem korektę na swoim samochodzie przy użyciu rotacji i jestem zadowolony. Jedni mówią że rotacja tylko dla profesjonalistów ale tak nie jest, jeśli masz trochę wprawy w rękach i nie będziesz trzymał maszyny w jednym miejscu długo to sobie na pewno poradzisz. Znowu DA jest lepsza do nakładania politur i cleanerów.

Do tej pory procowałem tylko na rotacji a teraz zakupiłem sobie też DA ale jeszcze nie używałem jej na lakierze.

Poczekaj na opinie innych bardziej doświadczonych osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz używać tylko do swojego auta to DA ci starczy

raz dłużej ci potrwa korekta ale potem do dbania o lakier ci wystarczy i będzie do glaze'ów i cleaner'ów, lekkiej poprawy. Woski to zazwyczaj i tak ręcznie się nakłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Strach ma wielkie oczy. Prędzej czy później będziesz myślał o dwóch maszynach. Na początek bez zastanowienia kupiłbym LARE. Sam tak zaczynałem i to była bardzo dobra decyzja. Teraz myślę o DA typowo do cleanerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze lakier mam prawie idealny bo polozony dwa lata temu, nie jezdzony zima i myty wylaczneie recznie wiec mocnej korekty nie wyma.

rozum mowi DA serca krzyczy rotacja;)

ale tak jak falon napisal chyba DA bedzie bardziej praktyczna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, byłem przed takim samym dylematem, i kupiłem das6 pro, a teraz kupuję epl, pewnie jak bym kiedyś kupił epl to teraz bym kupił das6, także co nie kupisz to za pół roku będziesz chciał drugą, ale na początek das6 jest dobrym wyborem, ale fakt, korekta 100% dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze jedno, DA hałasuje że zatyczki by sie przydały :P a lare to nie wiem,

ale makita to delikatny odgłos muskający młoteczek w uchu. To tak tylko dodałem jak by miał ci hałas przeszkadzać bo mi się odgłos z DA nie podoba. Ale bez przesady, nie odbieraj mnie z tym hałasie nazbyt serio 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i teraz ja mam dylemat :) Tyle razy mi to forum pomogło, może i tym razem przyjdzie z pomocą :D

 

Lare epl-11 plus, czy DAS6 lub DAS6 PRO :) Powiedzmy, że korektę zrobię sam, bo maszynka tylko na mój użytek :) Czy potem do nakładania politury też będę mógł używać rotacyjnej? Nie chciałbym, żeby zakupiona polerka po jednym użyciu leżała w szafie, bo politurkę i wosk lubię nakładać i chciałbym żeby moja przyszła maszynka sobie z tym poradziła..

 

A jeszcze jedno, doszły mnie słuchy, że das-6 to już przeżytek i jak brać to lare epl-11 plus lub das6 pro? Rozwiejecie moje wątpliwości? :D zwykły das to koszt koło 450zł, lare 600zł, czy do w/w czynności warto dokładać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na początek das6 jest dobrym wyborem, ale fakt, korekta 100% dłużej

 

 

Jak mam to rozumieć,że DA nie zrobię takiej korekty co EPL ? Pytam,bo również mam podobny dylemat co kolega.

Jeszcze jedno pytanko czym jeszcze różni się DAS-6 od DAS-6 PRO oprócz tego co wyczytałem,czyli dłuższego kabla o 10cm :D i większej mocy(chyba o 150W) i czy jest to warte tych dodatkowych 100zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć,że DA nie zrobię takiej korekty co EPL ?

zrobisz ale w czasie 2 razy dłuższym, po prostu wolniej się robi

Jeszcze jedno pytanko czym jeszcze różni się DAS-6 od DAS-6 PRO oprócz tego co wyczytałem,czyli dłuższego kabla o 10cm :D i większej mocy(chyba o 150W) i czy jest to warte tych dodatkowych 100zł ??

jak chcesz robić korektę to weź tego 850W, jak tylko cleaner ten słabszy też da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak mam to rozumieć,że DA nie zrobię takiej korekty co EPL ?

 

 

Zrobisz....kiedyś :P Na względnie mało porysowanych autach różnic w poziomie korekty raczej nie będzie , za to wyprowadzić mocno zajechanego padalca DA w takim stopniu co rotacją będzie bardzo ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy rotacyjną też da radę nakładać UC Megsa i politurkę, czy ona potrzeba tylko do korekty? Korektę zamierzam zrobić tylko raz na lakierze mojego passata, a potem to już tylko picowanie co jakiś czas :) Na necie mnóstwo filmików jak DA radzi sobie z politurą i nawet woskiem :) Rotacyjna też da radę?

 

Co do pytania kolegi o das-6 to z tego co zdążyłem obadać, to nie ma stabilizacji obrotów i potrafi się zatrzymać na niskich obrotach przy dociskaniu.. To chyba główna różnica między PRO a zwykłą, poza silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leeo, DAS jest bardzo łatwy w użyciu, możesz go prowadzić jedną ręką bez obawy, że obroty wyrwą Ci maszynę z ręki. Miałem DAS'a i miło wspominam nakładanie cleanerów, sprzedałem go bo zbierałem kasę na polerkę, aby ułatwić/przyspieszyć korektę, teraz troszkę żałuję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to żeby ułatwić mi wybór :)

 

co brać - DAS 6 zwykłą

czy Lare EPL-11 plus?

 

różnica między nimi, to dokładnie 120zł.

 

maszyna potrzebna mi do korekty lakieru mojego passata, a mówią, że to bardzo twarde lakiery (lakier na autku w kiepskim stanie, bo myty prawie zawsze an myjniach automatycznych - głębszych rys nie ma ale mnóstwo swirli).

 

Po tej korekcie maszynki chciałbym używać do zabawy z politurą i woskiem a to lubię robić co parę tygodni (wosk prawdopodobnie i tak będę ręcznie nakładał, bo ma tylko megsa #16 i megsa NXT).

 

Tyle dobrego na forum czytałem tutaj o LARE i jeżeli powiecie mi, ze swojego doświadczenia, że przy nakładaniu politurki, czy płynnego wosku też daje radę, to ją biorę, ale jeżeli okaże się, że ona tylko do prac przy korekcie to nie bardzo mi to odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.