Skocz do zawartości

das6 vs LARE EPL-11


miqolaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fazy, zawsze mogłeś zostawić DASa do cleanerów i innych. Ja tak zrobiłem :P

 

tylko ciekawe czy mógł by sobie wtedy pozwolić na Lare ;)

 

a wracając do tematu czekam na kilka słów odnośnie Lare :) Byłem zdecydowany na zakup tej polerki w niedługim czasie ale ten Graphite coś mnie kusi (bo korektę będę robił tylko dla siebie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazy, zawsze mogłeś zostawić DASa do cleanerów i innych. Ja tak zrobiłem :P

 

tylko ciekawe czy mógł by sobie wtedy pozwolić na Lare ;)

 

Właśnie te wzgędy zadecydowały między innymi o sprzedaży DAS'a Zreszta nie lubie mieć "bałaganu" który bym miał po obu polerkach i poszczególnych akcesoriach do nich. Jutro powinna być maszynka u mnie. A w sobotę czeka ją test na autku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem też nad dokupieniem graphite do kestrela, ale mimo wszystko przy przesiadce z DA na rotacje im mniejsze obroty tym lepiej. katalogowo geaphite ma 1100 RPM, a LARE 700 RPM.

 

katalogowo Graphite ma obroty w zakresie 900-3800, a jak skończy się gwarancja (jeśli maszyna doczeka tego.. :) ) to możesz zmniejszyć samemu jej obroty min.

No, ale teraz to już po jabłkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalogowo Graphite ma obroty w zakresie 900-3800

 

Ktos to faktycznie sprawdził lub zmierzył ?

 

W tej chwili do tego abym dotkną juz swojej maszyny, dzieli mnie kilka godzin, minut, sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, taką informacje uzyskałem na stoisku z tym sprzętem, czyli 1100 RPM.

 

 

Pierwsze oględziny LARE, hmm będe musiał się przyzwyczaić do tego dzwięku kiedy maszynka pracuje. a te 2.1kg myślalem, że będzie trochę mniej ważyło :D zobaczyy jak ergonomia sprawdzi się podczas pracy. Maszyna jest duża, więc jest więcej miejsca by za nią złapać - czy to dobrze ? okaże się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oględziny LARE, hmm będe musiał się przyzwyczaić do tego dzwięku kiedy maszynka pracuje. a te 2.1kg myślalem, że będzie trochę mniej ważyło
trzeba było wziąć do ręki np Makitę, LARE 11tka jest naprawdę lekki i np o niebo cichszy od Kestlera SIMa 180, podstawowa sprawa to przesmarować epl11 po kilku godzinach pracy- ale to sam będziesz widział maszyna zacznie się bardziej grzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... proszę bardzo 8-)

 

a więc tak - oczywiste jest, że zerwanie plomby gwarancyjne jednoznaczne jest z utratą gwarancji - po to są plomby :)

 

lecz do przesmarowania przekładni głównej w maszynie nie trzeba zrywać plomb ani nawet demontować plastikowej osłony głowicy !

 

wystarczy jedynie ODKRĘCIĆ 4 ŚRUBY z obudowy przekładni widoczne na poniższym foto ;)

 

 

11111.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi jest napisane pkt. "Obsługa"

- "Nie wolno przerabiać ani zmieniać oryginalne konstrukcji urządzeń oferowanych przez LARE bez wyrażonej zgody na piśmie"

 

To samo pewnie się tyczy smarowania, jak dostaniesz pismo to możesz smarować :D:D:D

 

EDIT: Już wszystko wiadomo odpowiedź LARE byłą szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Taka drobna uwaga z mojej strony jako użytkownika - umieszczenie plomby w postaci małej naklejce na korpusie maszyny jest średnio szczęśliwe. Nie zdarzyło mi się jej świadomie ruszać bo nie było po co, ale wczoraj z ciekawości sprawdziłem i plomby już tam nie ma. Prawdopodobnie przy pracy/przenoszeniu etc się odkleiła , a wcale nie użytkuje maszyny aż tak dużo . Średnio szczęśliwe rozwiązanie, biorąc pod uwagę to czy maszyna będzie podlegała gwarancji czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to pytałem, u mnie 2 dni po zakupie naklejka sam sie odkleiła -nie mam już gwarancjii ? Jeszcze jedna uwaga z mojej strony, chciałem nasmarować zębatkę jak to radzili koledzy wcześniej i okazało się że jedna z czterech śrub nie ma podkładki a pozostałe mają a gwint w drugiej jest przekręcony... mam nadzieję że niespodzianek więcej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.