Skocz do zawartości

das6 vs LARE EPL-11


miqolaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Powiem tak dziękuję wszystkim mądrym tego forum za doradzenie jednak rotacji,

EPL-11 na prawdę bajka, nigdy wcześniej nie pracowałem polerką, dziś rodziewiczałem swoją,

poszło nadspodziewanie gładko.

Faktem jest, że nakładałem PB black hole i potem AF rejuvenate i tylko na jednej rysce pobawiłem się w korektę (lakier jest w dobrym stanie, choć teraz to parę jeszcze swirlii dojrzałem). Na naukę prowadzenia polerki jak w sam raz. Idąc za radami forum trochę luzu, prowadzić równolegle do powierzchni i szło prawie bez bólu. Czasami na przełamaniach maski czy drzwi polerka z dużym padem trochę myszkowała. Polecam wszystkim niezdecydowanym rotacja nie taka straszna. Nie wiem czy to normalne ale małym padem już bez żadnych problemów. I muszę powiedzieć, że poziom hałasu generowany przez EPL 11 mile mnie zaskoczył na plus.

Teraz tylko mnie drażnią odpryski po kamyczkach autostradowych.

W związku z tym pytanie do zaawansowanych użytkowników forum, najchętniej z okolic w-wa bemowa, chomiczówki. Nabyłem odpowiedni lakier podkład + bezbarwny w MXNowicki, poczytałem podesłany przez nich blog jak i opis na DW jak zrobić zaprawki, ale jednak sam się boje bez tutariala na żywo ;)

Może by ktoś miał chwilkę na małego spota bo na to zerknąć coś doradzić ? Ewentualnie umówić się później na jakąś naukę na żywym organiźmie :) ...

Pozdrawiam.

Jacek 'Dzeq'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze swojego doświadczenia dodać coś na temat polerki Lare. Wg mnie jest wykonana z dobrego plastiku i jest lekka (około 2,1kg) w sumie to nie wyobrażam sobie pracy cięższą maszyną... polecam dokupienie drugiego uchwytu jest duzo wygodniej przynajmniej dla mnie. Największym minusem jest umiejscowienie przycisku blokowania wrzeciona - pod obudową głowicy - porażka i koniec. Nie docierają do mnie tłumaczenia że powinno się mić ze dwie maszyny jedna do większych padów a druga do mniejszych. Jeżeli chodzi o temperaturę to po całodniowym piłowaniu lakieru głowica była gąrąca - nie wiem czy to normalne czy nie. Stabilizacja działa rewelacyjnie, ogólnie jak dla mnie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie teraz, wszyscy chwalą, aż tak rotacje, że powoli zaczynam nabierać przekonania, że DA jest w ogóle zbędnym i przereklamowanym akcesorium - pomijając nakładanie politur itp.

 

 

Również, jak zdąłałem wyczytać DA poleruje się dłużej, no ale chyba da się tym wypolerować używając trochę agresywniejzych past czy padów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pieniążki wydać jest bardzo łatwo. Podobnie nie kazdy potrzebuje od razu całej walizki sprzętu i akcesoriów, a dodatkowo debetu na koncie.

 

 

Są tutaj użytkownicy którzy faktycznie potrzebują dwóch maszyn, bo robią to professionalnie i zawodowo. Ale jest też całkiem duże grono, weekendowych cleanerów ;) do których ja się właśnie zaliczam - właśnie tacy użytkownicy stoją przed sporym dylematem.

 

 

Wydaje mi się że maszyna typu DA jest za bardzo potępiana dla osób początkujących, które sięgają po poradę. W koncu nie potrzebują oni robić korekty co kilka dni, a co pół roku, a może rzadziej. Częściej do selantów, a jeśli korekty, to do raz zrobionej, co jakiś czas można super finishem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze stoję po stronie DA. Auto raz poddane korekcie, a do "codziennej" pielęgnacji używam DA. Lekka, poręczna wiem, że nic nią nie popsuje chyba, że mi upadnie na element pojazdu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na wzór DAS-6 Pro ;) ciekawa maszynka, ale puki co jeszcze stosunkowo droga :( dla początkujących.

 

Dlatego większość wybiera standardowego DAS'a z dual-action, z rabatem u partnerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tym bardziej, ze względu na cene i dostępnosc :D gdyby była tańsza pewnie kupił bym "Larego" Ale jestem zawodolony z DAS'a o którym jest tutaj temat. Jestem zadowolony, gdybym wzią na początek rotacje, pewnie marudził bym, czemu nie DA.

 

edit:

 

Jestem po testach i pierwszych krokach z DAS'em i uważam, że był to bardzo dobry wybór. wygodna maszynka i bardzo miło się z nią pracuje, ciesze się, że nie brałem rotacji. DA daje rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hey, miałem okazji pracować z silverlinem, prawdopodobnie jakaś starsza wersja bez stabilizacji ( umarła po drzwiach kierowcy, potencjometr przestał działać i od razu na maxa wchodziła), moje wrażenia raczej średnie, powiedziałbym ze ciężka i chodziła sobie po drzwiach jak i gdzie chciała :/ I teraz pytanie, brać Graphite czy dołożyć 2x więcej do Lary? Raczej będzie używana sporadycznie, max kilka razy w roku. Czy Graphite to lepsza kopia Silverlina? Czy Lare różni się na tyle od Graphita? dzięki za jakiekolwiek wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, miałem okazji pracować z silverlinem, prawdopodobnie jakaś starsza wersja bez stabilizacji ( umarła po drzwiach kierowcy, potencjometr przestał działać i od razu na maxa wchodziła), moje wrażenia raczej średnie, powiedziałbym ze ciężka i chodziła sobie po drzwiach jak i gdzie chciała I teraz pytanie, brać Graphite czy dołożyć 2x więcej do Lary? Raczej będzie używana sporadycznie, max kilka razy w roku. Czy Graphite to lepsza kopia Silverlina? Czy Lare różni się na tyle od Graphita? dzięki za jakiekolwiek wskazówki!

 

Ja kupiłem ostatnio GRAPHITE 59G242 za 319,- w Praktikerze i jak na amatorską/hobbystyczną pracę w zupełności wystarcza. Maszyna posiada stabilizację obrotów, blokadę wrzeciona, płynną regulację i płynny rozruch. Obroty i tu się bardzo zdziwiłem miały być w przedziale 900 - 3800 ale jak się okazuje są ( ocena mocno subiektywna) od ok 700 - 3800. Wady jakie posiada ta maszyna to: zbyt krótki kabel zasilający i stabilizacja obrotów na najniższym położeniu pokrętła (min) potrafi na 1sek. się zawiesić. Niestety ten typ tak ma, ale nie przeszkadza to praktycznie w niczym.

 

Jak chcesz zobaczyć jak wygląda taka maszyna, to podjedź do Praktikera i pobaw się nią trochę. Naprawdę za taką cenę nie kupisz nic lepszego. Ja ci ją polecam z czystym sumieniem.

 

p.s. Masz też gwarancję door to door. Więc śpisz spokojnie, i zaoszczędzisz jakieś 300,-

które możesz przeznaczyć na jakieś fajne kosmetyki i akcesoria typu porządne BP i Pady. Ja też zanim kupiłem maszynę to kombinowałem co kupić czy jakieś dziadostwo za 100 czy Silverline-a czy Lare. Graphita się bałem bo to w końcu Topex, ale na otwarciu jednego z marketów Topex miał swoje stoisko i można było przetestować maszyny i wtedy mnie do siebie przekonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bezpieczniejsza, przynajmniej dla mnie bo ja dopiero raczkuje w tym temacie. Nie wiem tylko czy kolega marcinmsm będzie :ad: profesjonalnie czy tylko do swojego auta raz na rok czy pół roku bo cena prawie 600,- to sporo. W każdym razie gratuluje zakupu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się, aktualnie oczekuje na paczuszkę z LARE EPL-11. DAS-6 niestety musiał pójść pod młotek, czego naprawdę mi szkoda :( bo pracowalo sie z nim rewelacyjnie.

 

Przyszły zmiany, nowa mszyna, nowe wyzwania :) będe testował LARE'go w najblizszym czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że dasem będe robił tylko swoje autka, a dostałem całą mase zamowień ;) Zresztą od samego początku wahałem się między DA a rotacją, nauczyłem się trochę pracując z maszyną, a że trafiła się okazja kupić w dobrej cenie i można powiedzieć ja za to nie płacę, wiec czemu nie skorzystać, z tak polecanej i chwalonej maszyny.

 

Myślałem też nad dokupieniem graphite do kestrela, ale mimo wszystko przy przesiadce z DA na rotacje im mniejsze obroty tym lepiej. katalogowo geaphite ma 1100 RPM, a LARE 700 RPM. niestety Dwoch maszyn nie potrzebuję, bo szkoda zeby jedna leżała bez uzyteczna, skoro może sie przydać komuś innemu, wiec Das jak wspomniałem poszedł pod młotek. Graphite po mimo niezłych osiągów i ceny, jednak przegrał z LARE. - czy słusznie to się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.