Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Opony te mają trafić do prawie 200 konnego BMW i nie chciałbym się zdziwić podczas deszczu..

Miałem kiedyś WRD 3 w BMW 150KM wiadomo to nie ta sama opona, na śniegu były całkiem dobre ale już na deszczu dosyć przeciętne. Teraz mam Michelin Alpin A4 ale biorąc pod uwagę wymianę to brałbym Conti TS850 bo słyszałem o nich dosyć pochlebne opinie w śród użytkowników tylnonapędowych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez moge polecic Nokiany. Dzieki kilku osobom tutaj zdecydowalem sie na zakup 195/55/R16. Bardzo ciche. Na deszczu tez trzymaja sie jak szalone. Przy obecnej aurze poki co czuje sie tak jak bym jezdzil na letnich w bardzo dobra pogode. Zobaczymy jak w czasie zimy i jazdy po sniegu ale sadze, ze sprawdza sie rownie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem Uniroyal MS77plus w rozmiarze 225/45/17" z rantem ochronnym. Fajnie wygląda, jakość wykonana bdb. Za 1-2 tygodnie zakładam i zobaczymy. Na deszczu podobno rewelacja i niewiele ustępuje Conti TS850 z resztą zobaczmy. Jestem w stanie w to uwierzyć bo jeździłem na letnich Rainexpert i na mokrym kleiły niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kolega kupił Uniroyal MS77 przejeździł zime, teraz założył - bardzo chwali, są ciche. Dwa lata temu ja kupiłem Uniroyal letnie Rainexpert - rewelacja, na mokrym kleiły fenomenalnie (w porównaniu do Pirelli P Zero nero lepiej), były bardzo ciche, jeden minus - szybko sie zużywały.

 

Ja teraz kupilem MS77+ na zime 17" i zobaczymy. Wczesniej miałem nowe zimowe Nexeny a także Goodyear UG8 wiec porównanie mam do opon typowo budżetowych jak i premium. Zakładam na dniach to zdam relacje. Spodziewam się tylko dobrych rzeczy - jeździłem w mroźną pogodę na MS77 nowym Focusem i pozostawiły bardzo pozytywne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu planuję sfinalizować zakup opon 195/65/15 zdecydowany byłem na Nokiany WR D4 ale...

zastanawiam się jeszcze nad sprawdzonym Continental TS 850 i nie ukrywam, że biorę pod uwagę wyżej wymienione Uniroyal MS 77 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy ktoś miał do czynienia z Hankook Winter i*cept evo2 W320 i może coś powiedzieć ?

W poprzednim aucie (100-konna dwieściesiódemka) miałem letnie Hankooki Ventusy V12 Evo1. Kleiły się niemiłosiernie. Mega ciężko było je zerwać, a na mokrym sunąłem nie raz jak na szynach. Te V12 mają indeks B na mokrym. Jako, że to były moje najlepsze opony na jakich kiedykolwiek jeździłem zaufałem Hankookowi ponownie i zamówiłem zimówki. Tym razem do Volvo i również indeks B na mokrym. Jeśli będą się zachowywały tak jak letnie to chyba nigdy nie sięgnę po opony z innej stajni ;)

 

Oto linki:

1. Letnie: http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook ... #101444699

2. Zimowe: http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook ... s#94183077

 

edit -

dodam że jestem po dwutygodniowym teście tych opon i póki co nie odbiegają od letnich, na śniegu jeszcze nie testowałem

 

file.php?id=61895

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.