Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy zimówki kupujecie z takim indeksem prędkości jak w homologacji samochodu, czy nie zwracacie na to uwagi? Wiem, że dopuszczalne są opony zimowe o niższym indeksie, tylko trzeba to odpowiednio oznaczyć

 

W Niemczech auto może nie przejść przeglądu, jeśli indeks się nie zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Ci co kupili juz Nokiany WR D4, macie juz je na felgach? Jak się jeździ? Wiem, ze nie ma jeszcze śniegu i ciężko stwierdzić, ale bardziej interesuje mnie komfort prowadzenia na chwile obecna i to czy opona jest cicha. Może ktoś miał możliwość porównać je z Conti TS850?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważałem teraz barum polaris 3, fulda cristal bodajże, bfgoodridge(?), a wybór ostatecznie padł na yokohamy W.drive V905,

niby opinie super, zobaczymy co to będzie w prawdziwą zimę :D

 

ps, ktoś takie miał i może coś powiedzieć na ich temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważałem teraz barum polaris 3, fulda cristal bodajże, bfgoodridge(?), a wybór ostatecznie padł na yokohamy W.drive V905,

niby opinie super, zobaczymy co to będzie w prawdziwą zimę :D

 

ps, ktoś takie miał i może coś powiedzieć na ich temat ?

 

Jak je założysz to daj znać nawet po suchym jak jeżdżą. W jakim rozmiarze je masz i w jakim aucie, jak jakość wykonania ?

 

Ja się zastanawiam pomiędzy Yokohama W Drive V905, Nokianem WR D4 i Uniroyalem MS77 w rozmiarach 225/45/17 94H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage testy to Yokohama zazwyczaj jest na dalekich pozycjach, osobiście nie miałem styczności ale wolałbym sprawdzone Continentale albo Goodyeary. Z powyższych wziałbym Nokiany. Uniroyal to pólka niżej od Nokiana odpuść je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedługo mają być w Biedronce opony zimowe Kormoran. Ktoś, coś mi powie na ich temat? Dokładnie ma to być model Snowpro B2 w rozmiarze 195/65/15. Opony te mają być do mojego BMW e36 2.5L, którym głównie będę przemieszczał się po mieście, do pracy, kobiety, zakupy no i po zakupach na parkingu marketu wiadomo, że coś bokiem chciałbym polecieć :D

Warto brać te opony w cenie 169 zł za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Dunlopach za dużo sie nie dowiesz trzeba poczekać. Btw szerokość 195 do e36 2,5l to nie za wąsko troche ? nie wiem czy na takich balonach będzie sie dobrze jeżdziło takim autem. Weź coś porządnego, na mokrym + tył napęd + sporo koni ja bym nie oszczędzał na własnym tyłku, przecież to sie kupuje na około 3 lata zależy jak kto jeździ. W rym rozmiarze nie ma sensu oszczedzać za ok 200 zł masz Continentale czy Goodyeary, raptem 30 zł więcej na sztuce a opony z dwóch różnych światów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie. Odpuszczam te kormorany i kupię jedną porządną parę na tył a na przód coś tańszego albo używanego być może.. To BMW kupiłem niedawno i ma być to tani #dailydriftcar, ale faktycznie gumę kupię jednak lepszej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie. Odpuszczam te kormorany i kupię jedną porządną parę na tył a na przód coś tańszego albo używanego być może.. To BMW kupiłem niedawno i ma być to tani #dailydriftcar, ale faktycznie gumę kupię jednak lepszej jakości :)

 

 

opona w tylnym napędzie przy takiej mocy to podstawa nie warto oszczędzać. Zakup Goodyeary ultra grip albo Conti TS850 :good: jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 200 zł albo poniżej 200. Tańsze opony sie szybciej zużywają i przy takich rozmiarach różnica w cenie jest taka że sie nie opłaca oszczędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WR D4 wrzucone w sobotę na auto i 200 kilometrów w deszczu zrobione: pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, kleją się jak głupie nawet mimo tych >10 stopni i są bardzo ciche.

 

super :good: też je kupiłem tylko jeszcze nie zamontowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja spytam o letnie gumki.

Standardowy rozmiar - 205/55/16

 

Generalnie waham się między 4 oponami:

Uniroyal Rainsport3

Dunlop SP Sport Maxx RT

Dunlop Blueresponse

Nokian Line

 

Zależy mi na połączeniu ciszy i przyczepności.

Wg. oponeo najcichsze z całej ekipy są Sport Maxxy, trzymać podobno też trzymają pięknie, jednak kosztem trwałości (prawda to?). Nie mam czym, więc nie szaleję i fajnie byłoby, jakby mi komplet na te 30+k km starczył ;)

 

Co byście polecali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.