Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś dwa lata temu francuscy (o ile dobrze pamiętam) dziennikarze zrobili w miarę rzetelny test. Sami kupili opony na rynku, a to już połowa sukcesu. Duże koncerny są w stanie puścić serię podukcyjną opon "do testów" o lepszej mieszance, wysyłają takich kompletów więcej, niż potrzeba (wiadomo po co). To zakłamuje testy już na wstępie.

 

-- 24 mar 2015, o 10:34 --

 

Znalazłem link

 

http://www.rezulteo-tyres.co.uk/tyre-te ... test-24150

 

A co do testu w AŚ, to zwróćcie również uwagę jakie opony testowali. Conti miał wyższy segment opony niż np. Bridgestone. Janusz z kremowego W210 nie musi tego wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Bo już sam nie wiem co brać. Rozmiar 205/55/16 do golfa V 1.9 tdi

 

Zawodnicy do wyboru (-100zł od tych cen - kupon allegro):

 

1. Dunlop SP Sport Blueresponse - 1015

2. Continental ContiPremiumContact 5 - 1149

3. Goodyear Efficient Grip Performance - 1048

4. Pirelli Cinturato P7 - 969

5. Bridgestone Turanza T001 - 999

6. Uniroyal RainSport 3 - 929 (brak ich w testach ADAC i GTU)

7. Hankook Ventus Prime2 K115 - 910 (były takie fabryczne - w sumie nie narzekam na nie)

 

Czy iść w zwycięzcę testu ADAC Michelin Primacy 3? Tu komplet około 1250zł...

 

Przebieg roczny około 15k, na letnich 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ GR_BKP w sobotę kupiłem teściowej Rainsporty 3 225/45R17, bo w porównaniu do ubiegłego czwartku cena spadła o 20zł/szt. Myślę, że niżej już nie spadnie (na dziś cena się utrzymuje na poziomie ceny z soboty). Zresztą już poruszano tu tą kwestię, że w połowie marca zazwyczaj letnie są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokian Line to troche nie wypał, śledze też zagraniczne fora i to kiepska opona w tej kasie. Wg mnie i wg testów Premium Contact 5 jest oponą która nie ma wyraźnie słabych punktów, jest mega cicha i komfortowa i jak ktoś ma dylemat to niech bierze Conti nie zawiedzie sie. Po za tym są bardzo trwałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokian Line to troche nie wypał, śledze też zagraniczne fora i to kiepska opona w tej kasie. Wg mnie i wg testów Premium Contact 5 jest oponą która nie ma wyraźnie słabych punktów, jest mega cicha i komfortowa i jak ktoś ma dylemat to niech bierze Conti nie zawiedzie sie. Po za tym są bardzo trwałe

Napisz coś więcej bo kupiłem ostatnio nokian line suv co prawda do auta 4x4 ale trochę zmartwiłeś. Póki co są fajne ciche w porównaniu do pirelli scorpion

 

wysłane tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 700zł/szt. znalazłem

Dunlop SP SPORT 01 - 511

Dunlop SP SPORT MAXX - 675

Nokian Z LINE - 685

 

i

Dunlop Sport MAXX RT - 711

Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 2 za 723zł

 

Jak możesz dołożyć te kilkadziesiąt złotych, to bym się nie zastanawiał nad Hankookami tylko brał ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eagle F1 bardzo dobre, klasa wyżej niż hankook. Co do nokiana Line to miała niby aspirować do czołowki opon Continentala, goodyeara i michelina ale w testach mocno odstaje, nie wiem jak wersja Suv ale do osobowych wypadają kiepsko jeśli chodzi o hamowanie na przykład. Aczkolwiek jak ktoś ma cywilne miejskie auto i jeździ "normalnie" to może nie odczuć róznicy. Ja i tak wybrałbym Continenatala chociażby ze względu na trwałość, mam zimowe 4 sezon i bieżnik 6,8 mm jeszcze gdzie tańsze opony już byłyby do wywalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hankook`i S1 evo(poprzednika evo2) i złego słowa nie powiem, na suchym kleją bardzo dobrze, na mokrym całkiem nie najgorzej i są całkiem ciche jak na oponę UHP. Zauważyłem, że wielu ludzi "jeździ" po Hankook`ach chociaż nigdy na nich nie jeździli, a to całkiem porządne opony w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 700zł/szt. znalazłem

Dunlop SP SPORT 01 - 511

Dunlop SP SPORT MAXX - 675

Nokian Z LINE - 685

 

i

Dunlop Sport MAXX RT - 711

Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 2 za 723zł

 

Jak możesz dołożyć te kilkadziesiąt złotych, to bym się nie zastanawiał nad Hankookami tylko brał ww.

Wyszukałeś w necie czy masz jakieś dojścia gdzieś ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem Dunlop SP 01 i były naprawdę dobre na każdej nawierzchni. Lepsze od Bridgestone Turanza T0001. W tym tygodniu zamówiłem Continental ContiPremiumContact 5 w rozmiarze 205/55/16V 91 z rantem za 1150 zł za komplet ciekaw jestem jak się będą sprawować?

PS. zmieniliście już opony czy czekacie na śnieg? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie na wyząbkowane opony ? Da się to jakoś naprawić czy zniwelować efekt szumu jakie wytwarzają ? Bo zero przyjemności z jazdy, a mięsa na oponie sporo. Dwie są na śmietnik, bo z jednej strony 6-7mm, a z drugiej 3.. A dwie mają równo (w miare) zjechany bieżnik - 6-7mm. Czy tylko śmietnik i kupno nowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.