Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Z letnich polecam Conti CSC 3, daje to radę super. Ostatnio kupiłem Toyo C1S i co zauważyłem: szybko schodzą (tylna oś), w jednej wyszedł guz z boku. Z conti 4 rok się nic nie dzieje więc Toyo już nie kupię.

 

Z zimowych Conti- rewelacja w Pandzie mamy, teraz założone do Sparka. Małe auto a na tych zimówkach jedzie jak po szynach. Do swojego auta z uwagi na cenę wybrałem Goodyear UG8. Mam je teraz na aucie ale zima się jeszcze nie zaczęła. Jak na razie mogę śmiało polecić. W miarę ciche, dobra trakcja mimo, że sporo węższe niż letnie. Cena bardzo przyzwoita.

 

Co odradzę: Kiedyś miałem Dębicę Frigo w kilku autach. Za każdym razem pękały druty (w Pandzie balon 70). Była dobra na kopnym śniegu ale głośna i ogólnie nie warta zakupu. Kiedyś kupiłem letnie Dayton (tania marka Bridgestone). Nie dało się na tym jeździć. Kontrola trakcji ciągle migała, nawet na 5 biegu.

 

Ja teraz się nauczyłem, że nie bardzo jest sens oszczędzać. Czy to kupując używki czy niższą klasę. Z używkami zawsze były problemy (mi zwykle pękały gdzieś w trasie znienacka) a ceny mają relatywnie wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek, ja mam w 508 model 914 w wersji XL, na razie tylko jeden sezon przejezdzily. Opona daje rade w kazdych warunkach, prawie 400 niuta nie przyczynilo sie na razie do wiekszego zuzycia. Na pewno poprawilo sie mocno prowadzenie w stosunku do fabrycznych Micheliny Energy Saver. Nie wiem czy to zasluga twardej scianki XL czy samej gumy, ale jak dla mnie nie ustepuja markom premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie jestem zadowolony z Michelinów PS3,mimo temperatur czasem bliskich zera,ciężko żeby przód zarył,z tyłem idzie łatwiej,ale wszystko przewidywalne i z reguły wymuszone,na mokrym też spoko,heblowanie jest konkret,nie są za to szczególnie ciche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtracę w dyskusję kilka zdań ze swoich doświadczeń. Od kilku sezonów użytkuję poczciwe e34. Żadnej kontroli trakcji itd. Miałem okazję przetestować kilka różnych zestawień na zimę póki co najbardiej jestm zadowolony ze słowackich Matadorów. W zeszłym sezonie kupiłem 2 nowe Matadorki, taki model:oponymata_wpexwxr.jpg

(na przedniej osi były jeszcze zacne continentale) lecz zupełnie chowały się do tych Matadorów. Na ten sezon zdecydowałem się dokupić jeszcze dwie sztuki lecz wybór padł na inny model a mianowicie Sybir Snow mp92. Jutro mają dojechać, za kilka dni zakładam na auto więc będę mógł się podzielić bliższymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy zobaczyli post kolegi z poprzedniej strony a propos promocji na Allegro - 100 PLN przy zakupie opon, ale wychodzi na to, że faktycznie działa ;):good:

 

Owszem działa, przed sekundą złożyłem zamówienie i za Dębicę Frigo HP 205/55 R16 wyszło mi po 208zł/szt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy zobaczyli post kolegi z poprzedniej strony a propos promocji na Allegro - 100 PLN przy zakupie opon, ale wychodzi na to, że faktycznie działa ;):good:

 

Od kilku dni klikam po oponach przez tą apkę i nic nie przyszło, podobnie jak całej masie innych osób, więc chyba wyrywkowo rozdają te kupony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem kupon nie posiadając zainstalowanej aplikacji. Nie jest to żadne wymaganie. Po ofertach z oponami łaziłem wiele razy (kilka tygodnie, żeby była jasność :P ) i nagle dostałem maila.

 

Dokładnie miałem taką samą sytuację, ale jeszcze kuponu nie zrealizowałem, woytek13 podaj nr aukcji na której kupowałeś. Opony dotarły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja jednak do 330tki kupiłem Vredesteiny, wczoraj przyjechały, trzeba wrzucić na felgi.

Do Jazza Nokiany WR (tfu, tfu, tfu) G2 :mrgreen: , bo z takimi kupiłem samochód, już na felgach też czekają na zimę.

Ale jak tak patrzę przez okno, to jeszcze - OBY! - długo się nie doczekają ;)

 

Opony_zima_2014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy zobaczyli post kolegi z poprzedniej strony a propos promocji na Allegro - 100 PLN przy zakupie opon, ale wychodzi na to, że faktycznie działa ;):good:

 

Od kilku dni klikam po oponach przez tą apkę i nic nie przyszło, podobnie jak całej masie innych osób, więc chyba wyrywkowo rozdają te kupony.

 

Tak jeszcze edukując siostrę co do tego kupony wyczytałem w regulaminie, że:

 

Dokonanie wszystkich czynności, o których mowa w pkt. 4 powyżej, nie później niż 7 listopada 2014 (godz.23:59) spowoduje wygenerowanie kuponu najpóźniej wciągu 48 godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytek13, zgadza się - 48 godzin od kliku w link, który przyjdzie w mailu od allegro. Ale wygląda, że właśnie ten mail przychodzi tylko do "wybranych"

 

Bratu dziś przyszedł na skrzynkę pomimo, że nie chciał żadnych opon kupować.

Ja już kupiłem bez kuponu i mam ich gdzieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.