Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

A jaka jest różnica w cenie pomiędzy tym samym modelem z PL, a z Norwegii? Po przeliczeniu na złotówki.

 

Napewno jest duzo drozej a ile to nie wiem bo nigdy nie liczylem.. Ale kolejny raz napisze ze nawet te same modele w PL i NO to inna mieszanka gumy i index predkosci.

 

Cena to jedno, ale pewnie u nas kupić opony "robione" na Norwegię jest bardzo ciężko :/

 

Zgadza sie. Probowalem dochodzic przez wiele lat ale nie udalo mi sie znalesc dojscia w PL do opon produktowanych na Norwegie.

 

Jezeli chodzi o Nokian WR G2 to powiem Wam ze z tego co pamietam sa to chyba opony caloroczne. Nie wiedzialem tego kupujac je do Audi.... 170km quattro w tdi i opony daly rade przez 2 sezony a jezdzilem po PL, DE, DK, SE itp. W Norwegii nie bylo juz tak wesolo ale u mnie akurat tu gdzie mieszkam teraz wiecej pada deszcz w zimie niz snieg.. Za to w gorach byla figurowa jazda bez trzymanki. Na swiezym sniegu jeszcze w miare ok ale w gorach po lodzie gdzie przejechal plug mialem pelne gacie.. Wiec na Norwegie nigdy wiecej tych opon.

Jak auto sie sprzedalo, to Norweg zadzwonil do mnie i powiedzial ze te opony nie nadaja sie na zime w Norwegii i musial kupic nowe. Cos tam bakal ze jadac przez gory bal sie o swoje zycie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły oponki - zgodnie z moim szczęściem:

 

Obrazek

 

:mrgreen:

 

Dziś, po zamówieniu, rozmawiałem z Panią z firmy Oponeo i z tego co się dowiedziałem, fabryka w Rosji jest bardziej nowoczesna i nie miewali problemów ze zwrotami. To, czy się trafi na ruskie czy fińskie zależy od osoby, która pakuje, loteria. Jedyne co Pani może zrobić, to przekazać taką informację bez dawania gwarancji, czy prośba o fińskie zostanie uwzględniona. Najprawdopodobniej to ściema, pakują to, co mają na magazynie "jak leci" (a mają na pewno więcej rosyjskich).

 

W przyszłym tygodniu napiszę na co trafiłem i czy był jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem, ta fakbyrka zależy od rozmiaru, czy to loteria?

Jako pracownik "korporacji pełną gębą", jakoś mam przeświadczenie, że nie tamtej korporacji nie opłaca się, żeby robili tą samą oponę i tu i tu...

No chyba, że super-marketingowcy uznali, że stracą rynek, jak się okaże, że opona z Rosji.

 

kamigt, jaki masz rozmiar tych opon, co są z Rosji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia i wiedzy jaką posiadam na magazynie się pakuje to co jest na stanie i prośby kogoś o coś nie są rozpatrywane :mrgreen:

Nie ma czasu na grzebanie i szukanie innej paczki, z innej dostawy czy co tam się komu wymarzy. To co ktoś dostaje to już loteria :)

A wygląda to tak, że przywożą pewnie tirem opony z Finlandii lub Rosji i takie idą ;)

Jakie są to już zależy kto coś zamówił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale o czym ta dyskusja :)

Sami wiecie, że w Rosji też potrafi być ostra zima i opony powinny być konkretne :)

 

Jednak z drugiej strony: wystarczy na YT wpisać Car Crash Russia i już widać jak w Rosji jeździ się w zimie :) (o ile bohaterowie tych filmów mają zimówki założone.. ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W duzym miescie, gdzie nie ma sniegu na ulicach to szerokosc opon nie ma znaczenia. Jakby nie bylo odsniezane to tak. Zreszta i tak w sumie prawdziwa zime to my mamy miesiac/poltora, a reszte "zimy" na letnich spokojnie sie przejezdzi.

Gdzie Ty takie zimy masz? Ja przynajmniej 2/3 miesiące mam problem z dojazdem do domu, gdzie nawet CR-V'ką I generacji, która większość nowoczesnych SUV'ów bije pod względem prześwitu jest problem z dojazdem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty takie zimy masz?

Myślę, że w Warszawie :)

 

Generalnie mieszkam w regionie gdzie zima średnia, w sensie jest śnieg ale nie jak w górach. Ale mam porównanie do dwóch miejscowości Zawoja, góry totalne, Beskidy itp która jest 45km ode mnie i Kraków który również jest 45km :)

W Zawoi metr śniegu potrafi nasypać, u mnie 30cm a w Krakowie ledwo poprószy. Więc jak ktoś mieszka w górach, ma zły dojazd to i dobra terenówka nie pomoże, a jak ktoś mieszka w mieście, środkowa Polska lub bardziej na północ to za wiele nie zobaczy tej zimy.

Sorry za off topic, ale nie którzy nie świadomi o co cho w ogóle :mrgreen:

Zeszłej zimy było może 2tyg gdzie śnieg sypał, może z parę tygodni mrozów i tyle zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździł ktoś na budżetowych oponach Kormoran Snowpro B2? 205/55R16 po 215 za sztukę to bardzo niska cena. Ale czy są lepsze niż te wszelkie Made in RPC? Nie stać mnie chwilowo na wyrzucenie 1200 na dobre opony ... a jeździć muszę codziennie i jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście zamówiłem do swojego Audi: NOKIAN WR D3 195/65 R15 95 T XL - 244zł w motostrada

 

Biorąc pod uwagę rozmiar to cena 244 PLN za nokiany jest moim zdaniem z kosmosu. Za 195 PLN są Goodyear ULTRA GRIP 9 ROK: 2014 KRAJ: POLSKA,

217 PLN Continental ContiWinterContact TS850 ROK: 2014,

223 PLN Michelin Alpin A4 195/65 R 15 91T ROK 2013/2014, etc.

 

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woytek13

może Dębica Frigo?

cena podobna, a mogą być lepsze?

 

W Cordobie miałem Frigo2 i byłem zadowolony, a to był już ich 4 sezon. Myślałem, że coś taniej znajdę ale różnica 10zł na oponie to już głupota a nie oszczędność. Chyba nic lepszego w kategorii cena/jakość nie ma na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukwawa:

te w/w Nokiany są i za 185zł tylko, że model 91 T

kupiłem model wzmacniany XL o indeksie 95 - stąd cena.

 

podane przez Ciebie są 91 T z najniższą ceną 198zł za Goodyear.

w takim razie wolałbym Nokiany 91 T za 185zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.