Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

To mi narobiliście teraz z tymi Nokianami.

Właśnie skończyłem komplet WR2, które w odśnieżonym mieście były nienajlepsze i miałem sobie kupić Vredestein Wintrac Extreme (znajomy z rajdów chwalil), a Wy teraz testy, że WR D3 na drugim miejscu... i znowu człowiek głupi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między Vredestein a Nokianami. Nie pytam kąśliwie tylko tak z ciekawości czy "zwykły użytkownik" jeżdżac na codzień jest w stanie wyłapać różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły, ale świadomy użytkownik - oczywiście, że tak.

W każdym bądź razie, w tym przypadku, wystarczy, że nie będę gubił trakcji na mokrym na 3 biegu, co zdarzało się Nokianom WR G2 i uznam je za lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie podziel sie potem informacją jakie wybrałeś i Twoje odczucia...

 

Ja próbowąłem dociec jakie różnice będą przy Nokianach D3 i A3. Zadzwoniłem na infolinie oponeo i uzyskałem informację, że w mieście nie zauważe różnicy między D3 i A3, natomiast poza miastem przy szybszych prędkościach troche lepiej sprawdzi się A3 (takie informacje znalazłem również w sieci). Więc do mojego mondeo i do focusa mojej dziewczyny wpadną Nokiany WR A3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem komplet WR2, które w odśnieżonym mieście były nienajlepsze i miałem sobie kupić Vredestein Wintrac Extreme (znajomy z rajdów chwalil), a Wy teraz testy, że WR D3 na drugim miejscu... i znowu człowiek głupi :mrgreen:

 

GR_BKP, nie wiem czy wiesz, ale Nokian WR G2 to opona całoroczna, a WR D3 to zimówka :kox::mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że "winter tire", to opona zimowa.

A, że jest All-Weather Plus, to tylko powinno jej pomóc poza śniegiem, a nie przeszkadzać.

Z resztą - za jej czasów (5 lat wstecz) nie było u nas innych zimowych Nokianów, przynajmniej ja sobie nie przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR_BKP, bo z tymi oponami to tak właśnie jest ;). Popatrz: http://www.nokiantires.com/winter-tires/nokian-wr-g2/ i tu: http://www.nokiantyres.com/winter-tyres ... -weather-/ ;). Wszystko zależy od rynku, na jaki opona trafia. Np. w Polsce opony całoroczne mają przeważnie wszystkie oznaczenia jakie powinny mieć opony zimowe, a w USA za całoroczne uznaje się opony, które na naszym rynku są oznaczane jako letnie- zimówkami zaś są tam opony nordyckie ;). Pogmatwanie z poplątaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dlatego mówię, że u nas 5-6 lat temu z zimowych Nokianów był tylko ten model ;) i szczerze mówiąc - nie przypominam sobie, żeby była choć wzmianka o tym, że jest to opona całoroczna ze wskazaniem na zimę, tak jak to teraz piszą. Raczej bym to zauważył ;)

 

PS. i chyba WR A3, nie D3 byłyby dla mnie, bo potrzebuję 205/50R17, a D3 takich nie widzę w sklepach. Ale może to i lepiej, jeden wybór mniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi odnośnie Nexenów, pytam bo kupiłem 2 szt w śmiesznej cenie. Czytałem kiedyś opinie odnośnie letnich Nexenów i dużo opinie ze są to bardzo dobre opony , tylko poprostu nieznane w PL , a w Ueseju bardzo popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja się zdecydowąłem na Nokiany. Po rozmowach i wyczytaniu wielu opinii zamówiłem Nokian WR A3... zobaczymy jak będą się sprawować...

 

Ja też kupiłem Nokiany. Na początku lipca, kiedy zamawiałem było sporo tańsze niż teraz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jeden klient uparł mi się na Nokiany do Insigni 18" 245/45. Jak zawiozłem do zaprzyjaźnionej wulkanizacji i jak zobaczyli, że są Made In Russia a nie Finland to przymknęli bramę :) Z jedną oponą walczyli 30minut obracając co chwila gumę bo nie dało się za cholerę tego wyważyć.

 

Oby teraz było lepiej - tego Wam życzę.

 

Ja na zimę Michelin Alpiny albo Goodyear UG (chociaż w zeszłym roku dla testu poszły Uniroyal MS i w kopnym śniegu słabo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.