Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

A może oprócz moich typów Toyo Snowprox S 943(171zł) i Nokian WR D3(184zł) ktoś może polecić inne fajne opony w granicach 200zł? Rozmiar 195/65/15 91T do Golf IV 1.8t

Bardzo dobrze spisują mi się Fulda KRISTALL MONTERO 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może oprócz moich typów Toyo Snowprox S 943(171zł) i Nokian WR D3(184zł) ktoś może polecić inne fajne opony w granicach 200zł? Rozmiar 195/65/15 91T do Golf IV 1.8t

 

Mogę polecić od siebie vredestein snowtrac 3 195/65/15 91T

lekko ponad 200 ale naprawdę warto będzie 3 sezon na moim bmw e39 i nigdy nie zawiódły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
vredestein snowtrac 3 195/65/15 91T

 

Mam właśnie takie w Golfie IV 1.4 i dają radę.

Niestety muszę dokupić 2 sztuki, bo źle ustawiona geometria zjadła je od wewnątrz.

 

Zastanawiam się czy dokupić te same, czy wybrać:

 

- GoodYear UltraGrip 9 (ósemki mam w drugim aucie i jestem zadowolony)

- Dunlop Winter Response 2

- Continental Contiwintercontact TS850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Winter Response 2 dobrze się sprawują przy nagłym hamowaniu na śniegu. Porównując je do Continental Contiwintercontact, ale TS830 to oprócz hamowania wydaje mi się, że pozostał właściwości delikatnie na plus Continental.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć szukam fajnych opon dla A4 B5 - napęd quattro więc wszystkie muszą być takie same. Maksymalny budżet to 600 zł. Mogą być nowe, a mogą być używane, ale 2 lata wstecz czyli dot 11, 12, 13,14 może być.

 

Rozmiar opon to 195/65/15. Polecano mi bardziej DAYTON DW510 EVO niż Dębica Frigo, z racji że ta druga gorzej spisuje się na wodzie, a klimat wiadomo jaki mamy. Myślicie że Daytony będzie lepszym wyborem? Czy może szukać jakiś markowych opon bardziej ale używanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cptolgierd,

Jeśli mogę podpowiedzieć to opony Dębica Frigo są o wiele lepsze niż Dayton. Dayton mam założone w służbowym aucie i parę razy nie miło się zaskoczyłem ma mokrym, a na śniegu to porażka ... niestety ...

Frigo kupiłem do Golfa 2 lata temu, teraz będzie 3 sezon i mimo, że to klasa budżetowa to jestem z nich bardzo zadowolony, że następny komplet zimówek też będzie Dębica lecz może się skuszę na FRIGO HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś styczność z

 

- Yokohama W Drive ?

 

Chciałem kupić w tym roku

- Continental ContiWinterContact TS850

albo

- Dunlop SP Winter Sport 4D

 

ale cena tych Yokohoama jest o prawie 100 zł niższa a przy zakupie 2 kompletów (dla siebie i dziewczyny) robi się już znaczna sumka... i dlatego mysle czy nie kupić Yoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 3 sezon tych Yokohamek jak 185/65/14 i jak dla mnie są ok nie miałem problemów czy to na śniegu w deszczu czy błocie pośniegowym. Aczkolwiek nie mam porównania do tych co podałeś, ja kupiłem nówki i dla mnie są ok a nie jeżdżę jak emeryt więc i lubię troszkę pocisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Yokohama W Drive ?

 

Fajna guma fajnie się jeździ ale wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy oraz samochodu!

Przy mocnych opadach śniegu oraz wypadzie w góry :thumbdown: nikt nie wierzy ale Dębica Frigo bije większość opon :song: ale wstyd założyć na ... :D

 

Jeździłem też sporo na Nokian WR nie pamiętam modeł ale produkcja Fińska dla mnie na Accordzie bała rewelacja, rok temu przypadkiem zamówiłem znów Nokian WR tylko A3 trochę wystraszyłem oznaczeniem Made in Russia ale powiem szczerze jak ktoś chce przepłacać za marke to jego żadne argumenty i tak nie przekonają :kox: fajna guma za relatywnie śmieszne pieniądze :!:

 

[ Dodano: 17 Październik 2014, 22:55 ]

jagmar, a nokian wr a3? :o ja się do nich przymierzam, mają dobrą etykietkę, dobre opinie, nie są drogie :o

 

Spokojnie kupuj będziesz miło zaskoczony :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mocnych opadach śniegu

 

Czy chcesz mi powiedzieć, że przy mocnych opadach śniegu ta guma nie daje sobie rady ? Inne będą lepsze ?

 

ps. w góry nie jeżdżę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!!! Dają radę ale jeżeli normalnie jeździsz to czy kupisz Nokian czy Yokohama różnicy prawie nie czuć.

 

Osobiście wole kupić tańsze Nokian i wymienić je max po 3 latach niż wydać więcej € i jeździć więcej niż 5 lat ale wszystko od zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed pierwszym zakupem opon do Citroena C5. W tej chwili mam założone letnie Micheliny 225/60 R16. Na zimę wstępnie wybrałem sobie Uniroyal MsPlus77, Nokian WRA3 oraz Micheliny. O kazdym w necie sa dobre opinie. O Nokianach kilka postów ktoś pisał, że dobre. A co sądzicie o Uniroyal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.