Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

rolandinho, Nankang sam z siebie to dosyć szeroka guma, nie będzie wąsko. ( jak kupiłem swoje Speedliny to były na nich opony, Pirelli, Nankang i Sonar, mimo, że wszystkie 165/55 to Nankang był najszerszy). Co do obcierania, to nie powinno, kolega który ma u siebie te Nankangi jeździ na -70 i -50 i nie przyciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na Bridgestone T001 - 225/45/17

 

Opony kupione, pierwsze kilometry zrobione - w tym w deszczu i już mogę stwierdzić, że jest znacznie lepiej niż na Pirelli P7 Cinturato. Przede wszystkim przy mocnych startach na mokrej nawierzchni opony nie gubią trakcji, wydaja się też minimalnie bardziej komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Powoli zbliżam się do zakupu opon zimowych i mam dylemat pomiędzy

 

Toyo Snowprox S 943

 

a

 

Nokian WR D3

 

Czy macie jakieś doświadczenia z ww oponami? Potrzebuję porady które lepiej sprawdzą się w naszych zimowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dobra, to tera ja :

 

Opony letnie, 195/45/16, 170 koni,1050kg masy, jazda "raczej" ;) dynamiczna, pewnie ze dwie pojeżdzawki wpadną w przyszłym roku. Obecnie są wsadzone Uniroyal Rainexpert 2 i w sumie nie mam się do czego przyczepić. Rozważam jeszcze Conti Sport Contact 2/3,Micheliny Pilot Sport 3 ew. Pirelli P Zero Nero GT albo Toyo T1R. Jakieś opinie ? Fajnie gdyby sensownie wypadały na mokrym i starczały na więcej niż jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecę od siebie Uniroyal RainExpert 2 -fakt że tylko do citroena c3 i jeździ kobieta spokojnie ale nie lubi jeździć w deszczu. na kałuże , deszcz i zalane koleiny nie ma lepszej w tym przedziale cenowym. a na suchym jest też dobrze. polecam. jedyne jak nie są na felgach to wrażenie że bardzo miękka guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stanąłem przed wyborem opon na zimę, co polecicie do Grand Scenic'a na feldze 16"

 

Oto moja złota 4, a może coś jeszcze innego? :o

Sava Eskimo S3+

Falken HS 449

DUNLOP WINTER SPORT 4D

Nankang Snow SV-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti Sport Contact

 

W golfie po 22kkm już w zasadzie do wymiany... A ani razu na torze nie był :D

 

Zdarzyło mi się w deszczu stracić przyczepność przy hamowaniu. Auto bez ABS.

Zdarzyło mi się na dogrzanym slicku na przyczepnym, suchym asfalcie stracić przyczepność przy hamowaniu :dontknow:

 

T1R całkiem spoko, chociaż też mi bardzo szybko zeszły i na mokrym bez szalu. Do tego mają miękką ściankę, co może wyraźnie pogorszyć wrażenia na kierownicy.

 

A może...

 

10258259_848908295149806_4936038330611015091_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stanąłem przed wyborem opon na zimę, co polecicie do Grand Scenic'a na feldze 16"

 

Oto moja złota 4, a może coś jeszcze innego? :o

Sava Eskimo S3+

Falken HS 449

DUNLOP WINTER SPORT 4D

Nankang Snow SV-2

 

Eskimosy są całkiem spoko, na moim pikaczu siedzą 15' a na mieci żony są 16'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.