Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Bede kupowal 2x 225/40R18 oraz 2x 255/35R18 i nie wiem za bardzo na co sie zdecydowac. Dotychczas jezdzilem na Bridgestone Potenza RE 050, Michelin Pilot Sport PS2, Nankang NS2 i Vredestein ULTRAC SESSANTA.

Moze sprobowac cos innego teraz? Jakies Toyo PROXES R888, Hankook Ventus S1 evo2, Federal SS-595? Sam nie wiem, dla mnie w oponach letnich najwazniejsze jest hamowanie na mokrym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę zakupić oponki zimowe do mojego Passata , w gre wchodzą tylko i wyłącznie nowe opony , przeglądając i czytając opinie na temat opon zimowych różnych firm moją uwagę przykuły opony firmy Nankang Snow SV-2. Bardzo dużo pozytywnych opini brak praktycznie negatywów. Czy faktycznie warto zakupić te opony ? Miał ktoś z was styczność z nimi i może faktycznie je polecić ? szerokość profil i rozmiar jaki mnie interesuje to 195/65/15 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtasTDI,

 

nie wiem jak cenowo stoją Nankangi, czy są tańsze czy droższe od Dębic, ale naprawdę polecam Dębice Frigo, wbrew obiegowej opinii są to bardzo dobre opony na zimę. U mojego taty w firmie flota skodzianek na takich lata, kiedyś latały na Nexenach Winguardach i jest to niebo, a ziemia na plus Frigo, czasem sobie wezmę jaką Octę jak mi bezdasznika w zimę zasypie i naprawdę jestem pod wrażeniem tych Dębic.

 

cheers,

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mial ktoś styczność z oponami DUNLOP WINTER SPORT 4D????????? moje kolo to 215/65/16

 

 

Zakupiłem 2 sezony temu 205/45 R17 i złego słowa nie mogę powiedzieć (super się spisuje na zbity lub luźny śnieg ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4D mieliśmy na Accordzie i spisywały się super na śniegu i błocie pośniegowym :good:

 

Aha no to spoczko, chcialem sie upewnic ze dobre gumy kupilem:-P. Bo wczoraj mi przyszly z polowy 2011 4opony dwie stan bardzo dobry na na dwoch bieznika jest troche mniej okolo 4mm calosc zakupilem z przesylka za 300zla nowki kolo 2000zl wiec mysle ze sie opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4mm opony zimowej to jest dobra opona? Na lato jeszcze ujdzie, ale na zimę to już nie za bardzo widzę. Może i cena dobra, ale ktoś to sprzedał żeby się tego pozbyć.

Według mniej 5.5-6mm bieżnika na zimę to minimum co może się jakoś sprawować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4mm opony zimowej to jest dobra opona? Na lato jeszcze ujdzie, ale na zimę to już nie za bardzo widzę. Może i cena dobra, ale ktoś to sprzedał żeby się tego pozbyć.

Według mniej 5.5-6mm bieżnika na zimę to minimum co może się jakoś sprawować :)

 

:good:

 

U mnie zimówki miały też coś koło 4mm może nie pełne i do kosza poleciały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtasTDI,

 

nie wiem jak cenowo stoją Nankangi, czy są tańsze czy droższe od Dębic, ale naprawdę polecam Dębice Frigo, wbrew obiegowej opinii są to bardzo dobre opony na zimę. U mojego taty w firmie flota skodzianek na takich lata, kiedyś latały na Nexenach Winguardach i jest to niebo, a ziemia na plus Frigo, czasem sobie wezmę jaką Octę jak mi bezdasznika w zimę zasypie i naprawdę jestem pod wrażeniem tych Dębic.

 

cheers,

Art

 

Frigo bardzo dobrze radzą sobie w śniegu, mają agresywny bieżnik- chyba jedne z najlepszych opon jakie produkuje goodyear na świeży opad- potwierdzone info od handlowca goodyeara :) Minus- strasznie głośne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nankangów to mogę mieć je za 190zł szt. (myślę że cena dobra)

 

190 zł za oponę tej marki to jakiś rozbój finansowy. Po wejści na opony.com i opony.pl Bridgestone Blizzak jest za 205 zł, Yokohama za 190, Goodyear i Dunlop po 220 szt. więc nie jest to żadna okazja jak za kilka złotcy więcej można mieć dobrą oponę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem nagle jakoś tak jesiennie, więc kurier już wiezie do mnie marne 16-calowe koła na zimę i czas pomyśleć o oponach do e46.

 

Celuję w 205/55 r16 no i wersja budżetowa niestety. Opon używanych już nie chcę, bo za 6mm używki zapłacę po 20zl mniej na sztuce. Więc głupota. Dębica? Może jakieś Nexeny? Zeetexy?

 

Sezon przejeździłem kiedyś na nowych nalewkach i to na prawdę świetne opony ALE tylko do jeżdżenia po wsi lub zaśnieżonym mieście. Żadna trasa nie wchodzi w grę, a teraz dojeżdżam codziennie ekspresówką więc co bym oszczędził na gumach to stracę na czasie jadąc 80kph :thumbdown:

 

Jakieś inne tanie opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie ogólnie polece Continentala TS 850 albo TS830P, te drugie lepsze ale nie w każdym rozmiarze występuje. chyba lepiej dać 50 zł więcej na sztuce i kupić coś bezpiecznego zważywszy że średnio jeździ się ze trzy sezony jeśli kupi się nowe. Ale są ludzie co się porwali na "fure" a opony kupują chińskie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.