Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

kubik, mamy takie w golfie, trzeba się przyłożyć z dressingiem tzn. nakładaniem bo te rowki mogą wpienić :P

Dokładnie, to jest dla mnie jedyna wada opon Conti, bo trzeba się przyłożyć, żeby w słońcu dobrze wyglądało, bo z tym różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik To to ja wiem, ale przeczytaj posty kolegów wyżej :mrgreen:

Eh,no tak właśnie zastanawiałem się ocb,ale spoko :mrgreen:

 

Dla mnie w porównaniu do conti 1 lub 2 to jest bajka,jeżeli chodzi o nakładanie dressingu,bo tej krateczki jest o wiele mniej,jak na poprzednich ;)

Na razie wrażenie spoko,po wypadzie na niemiecką autostradę,stwierdzam,że nie huczy,a reszta to mocno subiektywne,wiadomo,że po przejściu z zimówki w tych temperaturach,wszystko klei jak durne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może pomożecie w wyborze opon, bo przy dzisiejszych odwiedzinach oponiarzy jestem zmieszany co do wyboru a już prawie miałem swój typ.

Oponki 205/60/R15 klasa ekonomiczna. Szukam 2-ch nówek na przód.

Wybrałem sobie na oponeo Sava Intensa ale mi gość powiedział, że się "ząbkują" - nie wiem dokładnie o co chodzi ale rozumiem, że coś niedobrego. Polecił mi już bardziej Barumy.

Myślałem jeszcze nad Goodride SP06/H550 no i ten Nexen.

Ktoś kiedyś miał coś z tych opon macie jakieś opinie i swoje typy to podpowiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś opinie i swoje typy to podpowiedzcie.

 

ze swojego niedługiego ( 10 lat) doświadczenia mogę Ci polecić ContinentalEcocontact miałem je jako pierwsze nowe opony w aucie i były ciche i w miarę ekonomiczne (małe opory toczenia)

 

teraz od 3 sezonów na lato mam koła a na nich Toyo Proxes T1-R ale z rozmiaru, to potrzebujesz do jakiegoś niemieckiego auta więc lipa będzie z tym rozmiarem

 

Kupiłem auto na fuldach i nie polecam, u teścia też fulda się nie sprawdziła

 

popatrz na opinie w serwisach internetowych na pewno coś dobierzesz, najważniejsze że chcesz nową oponę :) , przyczepności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może pomożecie w wyborze opon, bo przy dzisiejszych odwiedzinach oponiarzy jestem zmieszany co do wyboru a już prawie miałem swój typ.

Oponki 205/60/R15 klasa ekonomiczna. Szukam 2-ch nówek na przód.

Wybrałem sobie na oponeo Sava Intensa ale mi gość powiedział, że się "ząbkują" - nie wiem dokładnie o co chodzi ale rozumiem, że coś niedobrego. Polecił mi już bardziej Barumy.

Myślałem jeszcze nad Goodride SP06/H550 no i ten Nexen.

Ktoś kiedyś miał coś z tych opon macie jakieś opinie i swoje typy to podpowiedzcie.

Może to Ci pomoże w podjęciu decyzji, co prawda nie Twój rozmiar, ale są firmy które Cię interesują. Szwagier właśnie się zdecydował na Goodride SV308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz od 3 sezonów na lato mam koła a na nich Toyo Proxes T1-R

I co możesz powiedzieć na ich temat? Dość mocno się nad nimi zastanawiam.

 

dla moich potrzeb wystarczająca, auto mi służy do robienia kilometrów, nie jeżdżę sportowo ani po torach:) co do tego jak się zachowuje na mokrym suchym to dla mnie nie ma różnicy, ale co do technologii to się nie wypowiem, bo się na tym nie znam. dałem za komplet 730zł i byłem zadowolony:) z zakupu i cały czas jestem zadowolony z użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupusso, Hankooki miałem w Focusie kiedyś w zimę i nie powiem aby były to dobre opony na zimę. W kopnym śniegu słabiutko. A na reszcie to przeciętnie. Klebery/Fuldy spisywały się zdcydowanie lepiej.

 

PS. Ważny jest rozmiar opony bo inaczej opona się będzie spisywać 245/35R19 a inaczej 175/65R14 no i moc auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupusso, Mam u siebie w aucie hankook w442 185/60/15. Osobiście bym się zastanowił nad inną oponą, w byłym aucie taty mieliśmy Goodyear UG7+ w takim samym rozmiarze, porównanie między nimi to jak dzień do nocy. Hankooki szybko potrafią stracić przyczepność, zgadzam się z opinią Yasiek, opony po prostu przeciętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie takie pytanko: Jakis miesiac temu zakupilem nowe opony na przod Nankang AS1 i ciagle mi sie wydaje, ze lewa przednia opona huczy, ale tez nie zawsze. Zauwazylem, ze zalezy to powierzchni, tzn na jednym asfalcie bardziej huczy, a na innym mniej :kox: Dzisiaj zauwazylem nastepujaca rzecz- na bocznej scianie opony jest strzalka, nie wiem czy jest to strzalka kierunkowa, wg ktorej opona teraz obraca sie przeciwnie do jej wskazan, foto ponizej:

 

 

1448i0p.jpg

 

 

Przypomne, ze na fotce jest lewa przednia opona (od kierowcy).

 

 

Natomiast prawa przednia opona wg tej strzalki jest dobrze zalozona, obraca sie wgodniej z jej kierunkiem. Na obu oponach na zewnetrznej sciance jest napis outside, wiec tutaj jest ok. Czy mozliwe, ze ta strzalka nie okresla kierunku obrotu do przodu? Albo czy mozliwe, ze cos jest nie tak z opona, ze obraca sie ona w przeciwna strone niz powinna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outside sie montuje opone do zew. felgi.Ta strzalka jest dziwna jakas powinno byc napisane rotation przy strzalce. Skoro niema to sie nie liczy.Czesto w dunlopach jest taka jakby strzałka w logo i tez czesto ludzi to zmyla. Opona jest z chin a tam czesto daja za duzo oznaczen nawet na letnich oponach gladkich daja M+S ze na błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupowałeś wszystkie 4 opony nowe? Bieżnik na oponie jest ok? Chodzi mi o to czy rowki na tej oponie idą na każdym kole w tym samym kierunku? Jeśli idą odwrotnie to ta opona powinna być wg. mnie założona z tyłu od strony pasażera, bo wtedy tez bedzie outside, a strzałka będzie pokazywać do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.