Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie chcę się nabijać.... Ale muszę :D

 

Lubię takie stwierdzenia, że opona jest cicha, albo głośna... :D

A nie przyszło Wam na myśl, że jedno auto może być lepiej wyciszone, a drugie słabiej?

A nie przyszło Wam także na myśl, że bardzo dużo zależy od nawierzchni po której się jedzie?

Jak opona jest za głośna to proponuję jeździć tylko po świeżym śniegu - jest miękki, powinien tłumić :)

 

Pójdźmy krok dalej: może wzorem niektórych for o tematyce Car Audio zaczniemy wrzucać na YouTube filmiki które mają przedstawiać stopień głośności opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie stwierdzenia, że opona jest cicha, albo głośna... :D

 

kolego przecież głośność opon się różni i podają to nawet naklejki na oponie, a to czy auto jest mniej lub bardziej wygłuszone to też racja, ale szum opon nawet w dobrze wyciszonym aucie będzie przeszkadzał, co do zimówek ja polecam nokian W+ oponki zimowe są głośniejsze bo te lamelki w oponach to robią ale za to w śniegu itd. są w swoim żywiole.

coobach 2 identyczne audi A6 C6 w jednym zimowe Nokian W+ a w drugim michelinki oba komplety nowe. jeżdząc oba autami na tych samych drogach itd stwierdzam iż nokiany są głośniejsze niż micheliny - auta śmigają na suchych drogach bo śniegu umnie jakoś niema :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diablo228, i masz rację! Oczywiście!

 

Ale jak na forum internetowym, pomiędzy dwoma forumowiczami z różnych regionów Polski można debatować, że u jednego ta opona jest cicha a u drugiego jest głośna? Rozumiesz co mam na myśli?

 

Co innego bezpośrednie porównanie o którym piszesz....

Dlatego też ironizowałem odnośnie filmów wrzucanych na YT, które miały być "wyrocznią" w tym porównaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Sprawdzałem na letnich i było o wiele ciszej, jutro dokładnie zawieche poprzegladam.

 

Sprawdź, bo ja ostatniej wiosny po zmianie na letnie też miałem spory huk. Pierwsze podejrzane to opony, bo na zimówkach była cisza. Skończyło się na komplecie 4 nowych opon....i huk nie ustał, bo winne okazały się łozyska. Widocznie inny rozkład masy wirującej i inne siły działające na różnych kołach sprawia że na jednych kołach zuzyte łożysko będzie huczało mocniej, a na innych słabiej albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie masz te gumy za komplet w takim rozmiarze? Nie lepiej kupić już np Federalów? Albo czegoś budżetowego, ale lepszego :) ? Albo tak jak już było napisane, jakieś świeże, ale trochę używane opony? Można nieraz trafić coś naprawdę fajnego w dobrej monecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.