Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już też pomału myślę o zimie, te vredki fajne ale cenka...hmm.

Dotychczas były GY Ultragripy ale może coś innego.

Samochód to Toyota Avensis i rozmiar 215/55/17 trasa 80% to wokół komina....może ktoś coś 🤔😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear to b. dobry wybór i bym przy nich został. Vredesteiny rozważ bo warto i lepsze od Nokian a cichsze od CONTI których jedynym minusem jest właśnie hałas i cena oczywiście. Dla mnie te 3 marki to podium po kolei CONTI, Vredesteiny i Goodyear. Michały poza podium że względu na cenę ale jak kogoś Stać to warto.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma aż takiej mega różnicy. Za to Goodyear ma  znacznie lepsze właściwości jezdne a zwłaszcza hamowanie i prowadzenie na mokrej. Na śniegu są podobne.

Tak przy okazji nowy model Nokiana zimowego snowproof jest w warunkach zimowych porównywalny z całorocznym seasonProof. Kiedyś to były zimowe nokiany a teraz... są jak klasa ekonomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem tego jest za to zabezpieczenie felgi przed otwarciem.

15 godzin temu, maciek-drummer napisał:

@Vujek nie zgadzam się z Tobą. Mam jedne i drugie i Nokian jest zdecydowanie pewniejszą oponą, a cichsza na pewno. 

Skupmy się na obecnie produkowanych oponach czyli Nokian SnowProof ,Goodyear ultra grip 9+ i Vredestein Wintrack z których Nokian wypada zdecydowanie najsłabiej.

Nokian przyjął teraz najwyraźniej taką politykę:

Ostre skandynawskie zimy, czyli śnieg, mróz non stop i w miarę sucho - SnowProof jak zima odpuści, kiepskie zachowanie na mokrym

Umiarkowa zimy jak u nas - całoroczne SeasonProof, które się rewelacyjnie nawet jak zima przyciśnie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, alexander.p napisał:

właśnie zacząłem przygodę z Vredkami 

nie podoba mnie się jak się ułożyła ;(  225/50/r17 Astraj J mega balon!

co do włąsciwości, wypowiem sie po wakacjach

 

Nie mają rantu ochronnego? Dlatego wizualnie dają wrażenie balona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek-drummer napisał:

@Vujek chodziło mi o WRD4 vs UltraGrip 9 bez plusa,   o tych nowych Nokianach już słyszałem, że trochę lipa.

Ogólnie Nokian i trochę Goodyear z nowymi modelami zostali troszkę z tyłu za czołówką jak Continental, Vredestein, Michelin czy Bridgestone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek kupiłem teraz letnie Goodyear Efficientgrip 2 i bardzo fajne oponki mam wrażenie, że cichsze od Conti Premium 5 , które wymieniłem po 5 sezonach.

Jak będę szukał zimowiek to pójdę właśnie chyba w Conti TS 870. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś o oponach Firestone? Taka sugestia padła na innym forum, jak zapytałem o zimowe, ale wydaje mi się, że to taka klasa okołobudżetowa... takie mam skojarzenie przynajmniej.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą bez problemu. To najwyższa półka całorocznych i nie odbiegają od typowych zimówek. Zajeździłem jeden komplet. Spokojnie wytrzymają 50 - 60tyś. po których jeszcze na lato posłużą. Osobiście jeżdżę tylko na całorocznych. Na każdym aucie na innych dla testu porównawczego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem filmy tego belfra. Gość nie ma pojęcia o technicznych rzeczach i o jeździe samochodem. Wymyśla głupoty a o odgrzybianiu to już całkiem.

To zwykły nabijacz oglądalności który gadając przeciwne zdania do reszty myślimy  tylko o swoim liczniku oglądalności.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vujek może i tak, ale to co pokazuje na stronie ADAC to raczej nie jest ściema. 

Co ciekawe Marcin prowadzący kanał Moto Lab bardzo chwali te opony, a jego testy i opinie uważam za bardzo konstruktywne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.