Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że sporo osób używa opon Goodyear Ultra Grip 8. Czy zwróciliście uwagę, że na mokrej nawierzchni podczas przyspieszania opony wydają z siebie pisk/świst ? Najlepiej to słychać w trasie przy prędkościach >90 km/h i mocniejszym naciśnięciu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że sporo osób używa opon Goodyear Ultra Grip 8. Czy zwróciliście uwagę, że na mokrej nawierzchni podczas przyspieszania opony wydają z siebie pisk/świst ? Najlepiej to słychać w trasie przy prędkościach >90 km/h i mocniejszym naciśnięciu gazu.

 

Kumpel ma UG8 w rozmiarze 205/60/16 i również wydaja taki szum(świst),także to akurat norma przy oponach typowo kierunkowych takich jak UG8 i A4 :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zimówki zakupiłem tańsze w porównaniu do letnich. Barum Polaris 3. Ktoś może już na nich jeździł. Jakieś opinie ?

 

Fajna opona pod względem bieżnika i mieszanki z której jest wykonana,po śniegu daje całkiem nieźle rade,ma jednak słabe boki i czesto wyłaża guzy przy nawet delikatnym taktowaniu przy podjeźdżaniu na krawężnik i przy przytarciu bokiem o krawęzniki,a tego niestety reklamacja nie uznaje,traktując to jako uszkodzenie mechaniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zimówki zakupiłem tańsze w porównaniu do letnich. Barum Polaris 3. Ktoś może już na nich jeździł. Jakieś opinie ?

 

Fajna opona pod względem bieżnika i mieszanki z której jest wykonana,po śniegu daje całkiem nieźle rade,ma jednak słabe boki i czesto wyłaża guzy przy nawet delikatnym taktowaniu przy podjeźdżaniu na krawężnik i przy przytarciu bokiem o krawęzniki,a tego niestety reklamacja nie uznaje,traktując to jako uszkodzenie mechaniczne

 

Ale strasznie miękka jeśli popatrzysz na obecne temperatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak było to proszę o skasowanie- jakby ktoś jeszcze nie słyszał to można kupić LEGALNIE u naszych sąsiadów opony bez vatu w super pieniądzach :

 

http://www.rajpneu.pl/o-kk-pneu.php

 

Kupujemy u pepików, opony przychodzą za free, płacimy gotówką- u mnie na jednej oponie wyszło mi - 140 złotych w porównaniu z opony.pl na jednej oponie :!: , większość mouch znajomych już coś u nich kupiła :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa ?

 

x2 :D

 

cena brutto ?

 

patrzyłem na UG8 na allegro i tu i tak samo wychodzi ale na oponeo.pl już drożej :P

 

Działa to tak:

- jeśli jesteś podatnikiem VAT, to masz obowiązek rozliczyć vat od nabycia wewnątrzwspólnotowego, czyli doliczyć 23% w Polsce i dlatego Czesi sprzedają w cenie netto. Jeśli te opony mają być wykorzystane w prowadzonej działalności gospodarczej, to można ten podatek odliczyć.

 

- jeśli nie jesteś podatnikiem, albo korzystasz ze zwolnienia ze względu na obrót to wtedy cena jest w kwocie brutto bo jest to wtedy tzw sprzedaż wysyłkowa, dla której sprzedający nalicza podatek.

 

Ja np kupowałem UG8 w sklepie internetowym znalezionym na Ceneo i było taniej o 200 zł na komplecie w stosunku do Oponeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no dobra i ja chyba jednak muszę wymienić swoje..

 

do wyboru (oferty Allegro produkcja 2012 + gwarancja):

- NOKIAN W+ 195/65R15R 91T - cena 865 zł/komplet

- CONTINENTAL TS850 195/65/15 - cena: 979 zł/komplet

- MICHELIN ALPIN A4 195/65R15 - cena: 998 zł/komplet

- DUNLOP SPWS 4D 195/65R15 - cena: 960 zł/komplet

- GOODYEAR ULTRA GRIP 8 195/65R15 - cena: 938 zł/komplet

 

testy pokazują różne opinie:

- http://bjkutnik.pl/test-opon-zimowych-adac-20122013/

- http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

 

 

W obecnej sytuacji nieplanowanego zakupu przed świętami biorę pod uwagę cenę, więc skłaniam się ku Nokian-om, ale może jednak warto dołożyć te parę zł do droższych?

 

Do tej pory jeździłem na Dunlopach i GoodYear-ach i sobie chwalę... a teraz nie wiem co wybrać... podpowiedzcie coś :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Dunlopy 4D jakiś czas temu w rozmiarze 205/55/16. Przejechałem na nich dopiero ~1 tys. km więc zbyt wiele powiedzieć nie mogę. Szczególnie, że na drogach, po których jeżdżę zimy nie doświadczam póki co. Na pewno głośne nie są i co ciekawe, spadło mi spalanie o jakieś 0,3l w porównaniu z letnimi Continentalami ContiPremiumContact 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Michałki ;)

Z jednej droższe,ale sezon więcej przeżyją jak nic ;)

Z resztą styczności nie miałem,ale mam schemat,zaufanie do dunlop-a jest,tak w skrócie jak zimowe to michelin/dunlop,jak letnie Conti ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten teścik TEST OPON OPONEO jak i na test z pierwszego linku twojego.Brał bym Continentale.Najlepsze noty za żywotność/ścieralność oraz zużycie paliwa też na niskim poziomie.Wiec myślę że różnica ~100zł za komplet zwróci się z nawiązka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra i ja chyba jednak muszę wymienić swoje..

 

do wyboru (oferty Allegro produkcja 2012 + gwarancja):

- NOKIAN W+ 195/65R15R 91T - cena 865 zł/komplet

- CONTINENTAL TS850 195/65/15 - cena: 979 zł/komplet

- MICHELIN ALPIN A4 195/65R15 - cena: 998 zł/komplet

- DUNLOP SPWS 4D 195/65R15 - cena: 960 zł/komplet

- GOODYEAR ULTRA GRIP 8 195/65R15 - cena: 938 zł/komplet

 

testy pokazują różne opinie:

- http://bjkutnik.pl/test-opon-zimowych-adac-20122013/

- http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

 

 

W obecnej sytuacji nieplanowanego zakupu przed świętami biorę pod uwagę cenę, więc skłaniam się ku Nokian-om, ale może jednak warto dołożyć te parę zł do droższych?

 

Do tej pory jeździłem na Dunlopach i GoodYear-ach i sobie chwalę... a teraz nie wiem co wybrać... podpowiedzcie coś :dontknow:

 

Więc tak w skrócie wszytskie opony które wymieniłeś to opony klasy premium z tym że:

 

-Nokian zapewne jest Rosyjski i uwierz że w porównaniu z Finlandzik to przepaść,co do samej opony to bedzie dobrze radziła sobie na śniegu ,mi osobiscie był mega śliski na mokrym

-Continental hmm nigdy jakos nie mialem przekonania do opon zimowych Contiego,lato tak ale zima jakos średnio mi podchodzi

-Michelin A4 w tym roku testuje osobiscie ,narazie jest ok, z minusów to jest głośnawy

-Dunlop 4D bardzo fajna opona i z tego co kojarze to w rozmiarze 195/65/15 powinien być nawet Niemiecki

-UG8 jak wyżej z tym że na 99% bedzie Made in Poland

 

Pozdro

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam już drugi sezon zamontowałem Firestone Winterhawk 2 evo 195/65/15 i w zasadzie nie mam zastrzeżeń :) Płaciłem za komplet nówek niecałe 800zł więc nie bolało :)

W międzyczasie miały okazje powieźć mojego Alfa z Poznania do Kudowy-Zdrój, objeździć Kotlinę Kłodzką i dowieźć mnie do domu ;) Ani razu nie wpadłem w poślizg - ASR też nie włącza się często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.