Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam te gumy zalozone na fiescie mk7. Kupowalem nowe w tamtym roku. Jak na uniroyale przystalo jest to mieszanka miekka. Bardzo dobrze klei sie do drogi. Zuzycie moze dziekie temu ciut wieksze, natomiast mnie to kompletnie nie przeszkadza bo auto robi rocznie ok 6 tys km.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 6k rocznie tak ale jak ktoś robi 30k Km rocznie to może się okazać średnim interesem i mimo iż uważam, ze to bardzo dobra opona to jednak to zużycie warto brać pod uwagę jak ktoś robi dużo kilometrów. Jak ktoś robi w sezonie letnim koło dychy to śmiało można brać bo na te 2-3 sezony powinny spokojnie starczyć, a przyczepność tej opony na mokrym to po prostu rewelacja w tej kasie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos oczekuje lepszej trwalosci proponuje zerknac na rainexperty bo one stoja w moim odczuciu troche lepiej niz rainsporty.

 

EDIT: @Michał126 jestem tego samego zdania.

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz bo jak każdy piszesz o momencie na silniku, a nie na kołach. Jedyna siłą co wprawia w ruch samochód to moment obrotowy na kołach. Żadna inne siła nie napędza auta ale o tym to powinni uczyć w szkołach. Opon nie zakładasz na silnik tylko na koła, a pomiędzy silnikiem, a kołami jest jeszcze coś takiego jak skrzynia biegów stąd wynika fakt, ze dizel z pierdylionem NM na silniku, może być wolniejszy od benzyny, która na silniku tych NM ma mniej. Poprzedni właściciel w sezon RSem z momentem 340NM zajechał komplet Pilot Sportów 3 prawie do ogranicznika mi ten wyczyn się nie udał w Brerze ze 100NM więcej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SylPio, zgadza się, ale RainExperty są w zasadzie tylko w małych rozmiarach. Ogólnie fajne opony. Kupiłem do dwóch aut. Ciche, nie lecą zbyt szybko, no a na mokrym w zasadzie bez pogorszenia właściwości trakcyjnych (chociaż zjechałem póki co do może 6 mm na bardziej zużytej parze).

@Pływak, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ten sam gość kupi Rain Sporty i np. Premium Contacty to raczej na tych drugich zrobi więcej dlatego warto sobie przekalkulować ile kilometrów zrobimy na jakiej oponie i na tej podstawie podjąć decyzje czy brać tańsza, która starczy na mniej czy dołożyć aby za dwa sezony nie musieć kupować kolejnych.

 

P.S. Ludzie zaraz myślą, ze jak ktoś ma kilkaset kunia to upala papcia na każdej krzyżowce, a jest wręcz przeciwnie Ci co mają dużą moc nie muszą niczego udowadniać i często jeżdżą rozsądniej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym roku nowe Rainsporty 3 kierując się opiniami i to był błąd. Przejechałem przed zmianą z 5 tyś km i gołym okiem widać jak z przedniej osi bieżnik zjadło. Na mokrym fajne, na suchym każdy zakręt boli :D bo są okropnie miękkie. W przypadku hamowania podobnie, ale należę do osób które dość szybko klocki kończą. 

Jednak kosztem komfort, drugim razem wybrałbym coś twardszego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z premedytacją kupiłem rainexperty. Kierowałem się ceną/jakością. 90% latam po a4 Wrocław-Drezno i powiem tak: faktycznie wykorzystałem te opony może w pięciu do dziesięciu przypadków ale wiem z doświadczenia że opony poznaje się w krytycznych momentach, bo pozostały czas równie bezpiecznie przejechalbym na jakiś chińczykach, ale w krytycznym momencie mógłbym nie wyhamować czy zakręcić. I widziałem takich którym się nie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.