Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dorzuce swoje 3 grosze.

Jakiś miesiąc temu byłem na przeglądzie. Diagnosta dopatrzył się na przedniej osi pęknięć (po 1) na każdej oponie od wewnętrznej strony.

Na jednej było to nacięcie nie zbyt głębokie na długości 2cm, a na drugiej już trochę większe na dł. ok 4cm.

Pojechałem na wulkanizacje. Po spuszczeniu powietrza z opon miały one odpowiednio 12 i 8 pęknięć z obu stron !!!

Opony to Goodyear Yeagle 225/45/17. Dołożyłem parę zł więcej (chyba najdroższe opony w tym sklepie) aby było coś pewnego na dłużej.

Wytrzymały niecałe 3 lata. Auto zrobiło na nich pewnie z 13-15 tys. km.

Tragedia ... więcej tego g**** nie kupie. Jak się skończyło ? Kupiłem na próbę tym razem najtańsze jakie mieli... Kormoran Gamma B2.

Jeśli dzisiaj wszyscy producenci wydają taki szajs to po co przepłacać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na Dunlopach Sport Maxach RT2 szukam opinii bo w tej chwili mam 1 i nie wiem czy warto zakupić nowy model czy może zmienić na Conti albo coś innego. Opona w rozmiarze 225/45 r17/18 w zależności czy uda mi się znaleźć mój wzór nowej felgi w rozsądnej cenie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzuce swoje 3 grosze.

Jakiś miesiąc temu byłem na przeglądzie. Diagnosta dopatrzył się na przedniej osi pęknięć (po 1) na każdej oponie od wewnętrznej strony.

Na jednej było to nacięcie nie zbyt głębokie na długości 2cm, a na drugiej już trochę większe na dł. ok 4cm.

Pojechałem na wulkanizacje. Po spuszczeniu powietrza z opon miały one odpowiednio 12 i 8 pęknięć z obu stron !!!

Opony to Goodyear Yeagle 225/45/17. Dołożyłem parę zł więcej (chyba najdroższe opony w tym sklepie) aby było coś pewnego na dłużej.

Wytrzymały niecałe 3 lata. Auto zrobiło na nich pewnie z 13-15 tys. km.

Tragedia ... więcej tego g**** nie kupie. Jak się skończyło ? Kupiłem na próbę tym razem najtańsze jakie mieli... Kormoran Gamma B2.

Jeśli dzisiaj wszyscy producenci wydają taki szajs to po co przepłacać ;/

Ja bym reklamował.

 

***

 

Jeszcze ciągnąc temat zimówek: zauważyłem, że na ten sezon są dwie ciekawe nowości - oczywiście ContiWinterContact 860 i Pirelli Cinturato Winter. Continentale raczej odpuszczam - przy rozmiarze 175/65 R14 paliwooszczędność w klasie E i 71dB, więc abstrahując od ich potencjalnych rezultatów trakcyjnych (ocenianych na podstawie poprzedników) wyniki raczej kiepskie. Ale już pirelki wyglądają ciekawie, bo chociaż paliwooszczędność też w klasie E, to 66dB mnie nęci. Auto wyciszone przyzwoicie (jak na klasę B i 2005 rok) - Citroen C3, ale tak czy owak, mesiu S-klasa to nie jest, a głośność zimówek to coś, czego nienawidzę i co mi dotąd strasznie doskwierało w Dębicach Frigo.

 

No i pytanie - czy ktoś z Was się już zetknął z jakimiś testami ww. opon? Chociaż przyznaję, że na placu boju w premiowanych pozycjach są Nokiany WR D4 (dobra cena, świetne etykiety, rewelacyjne opinie, te z 2015 z tego roku są wyprodukowane w Finlandii, więc tegoroczne może też będą) i przede wszystkim Dunlopy SP WinterResponse 2 (porównywalne etykiety i opinie oraz moje przekonanie do zimówek Dunlop - mamy w domu SP WinterSport 3D i SP WinterSport 4D i uważam je za bardzo przyzwoite, jedne z lepszych na jakich jeździłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na Dunlopach Sport Maxach RT2 szukam opinii bo w tej chwili mam 1 i nie wiem czy warto zakupić nowy model czy może zmienić na Conti albo coś innego. Opona w rozmiarze 225/45 r17/18 w zależności czy uda mi się znaleźć mój wzór nowej felgi w rozsądnej cenie :-P

 

 

ja o Dunlopie nie raz i nie dwa na forach czytałem złe opinie, po roku lub dwóch potrafiły sparcieć jakby miały 10 lat ale osobiście na nich nie jezdziłem. Osobiście wolalbym Conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy przy zakupie opon zimowych do VW Lupo. Z fabryki auto wyjechało na oponach o rozmiarze 175/65R13 jednak w rożnych katalogach można znaleźć zamiennik 155/70R13, który wychodzi trochę taniej. Czy po zmianie na 155/70R13 będzie odczuwalna jakaś kolosalna różnica? Auto pokonuje głownie krótkie odcinki po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLSKIHURTOPON nie polecam.

Po miesiącu od złożenia zamówienia i opłacenia go, dopiero na mój email z zapytaniem o realizację, odpowiedzieli że proponują mi coś innego, bo towaru który zamówiłem nie ma (był podczas gdy zamawiałem). Po tym jak zrezygnowałem zwracali mi pieniądze półtora miesiąca, czyli w sumie dwa i pół miesiąca od momentu złożenia zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jacek_1[/ref], jak brałem swoje Nokiany w http://oponafelga.pl to cenowo wychodziły tak samo jak w polskihurtopon (czyli najtaniej), a realizacja w jeden dzień ;) do Krakowa A4 jesteś w pół godziny :D

dzięki za info spojrze tez tam :-) a do krk teraz mam dalej bo z Waw więc tylko 3,5h :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia teraz Opon Zimowych bo dalej nie wiem co mam kupić :hmm:

 

1. HANKOOK WINTER I*CEPT EVO2 W320 225/40R18 92V M - 1740 zł - Ojciec gadał żeby sobie Koreańce odpuścić to już nie wiem :E

 

2. 225/40R18 92V XL NOKIAN WR D4 RANT - 2035 zł - znajomy to ma wraz z Mamą + 2 innych znajomych i opinie są podzielone ten co jeździ więcej mówi że to średniawa półka i za tą cenę mogły by być lepsze a znów 2 znajomy broni się tabelkami że są super za***iste :thumbup:

 

3. UNIROYAL MS PLUS 77 225/40R18 92V FR;XL - 1855 zł - No i tutaj Uniroyal pare osób widziałem że je chwaliło i się tak zastanawiam jak się to ma do tych 2 innych podanych wyżej co jest lepsze i co kupić ?

 

Chyba że za tą cenę lepiej kupić coś innego ? Nie chciałbym przekraczać budżetu powyżej 2000 zł :(

 

 

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie boisz że Uni będą miękkie, przy czym przy wzmocnionej ścianie bocznej i niskim profilu to nie powinno być zbytniuo odczuwalne, to jest to bardzo dobry wybór. Nowe koreańce są niby spoko, ale Winter i*cept EVO 2 to nie jest nowy model, więc półka raczej średnia. Z Nokianami może być też tak, że niektórzy po etykietach spodziewali się super opon, a tu się okazuje, że w kryteriach niemierzalnych w etykietach wcale takie super nie są. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z 10 lat zimą śmigam na Dayton DW 510, opony używane w górach w śniegu. Przez ten okres użytkowania sprawdziły się rewelacyjnie!!!

Cena i jakość jak naj bardzie na plus;)

Właśnie zamówiłem nowe 2 szt na przód bo są w dobrej cenie 165zł;)

Polecam nie zdecydowanym bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozstrzygnięty :D

 

Moje zapytanie do importera Nokianów via fb:

Dzień dobry. Jestem zainteresowany zakupem opon Nokian WR D4 w rozmiarze 175/65 R14 do Citroena C3. Jestem niemal zdecydowany, bo mają bardzo dobry stosunek recenzji do ceny, jednak mam pewną wątpliwość: czy ten model w tym rozmiarze jest produkowany w Finlandii czy w Rosji? Wg oponeo.pl zeszłoroczne sztuki były fińskie. Pozdrawiam.

I odpowiedź:

Cześć Michał! Dzięki za wiadomość :) Tak, przenieśliśmy nasze fabryki do Rosji, jednak zapewniamy, że to nie ma wpływu na jakość opon. Razem z fabrykami do Rosji trafili nasi najlepsi technolodzy, którzy nadzorują wszystkie procesy produkcji w których używane są te same maszyny co były wykorzystywane w Finlandii. Jeśli możemy zasugerować, polecamy skorzystanie z oferty jednego z naszych autoryzowanych dealerów, to najpewniejsze źródło i zawsze możesz skorzystać z 2-tygodniowej gwarancji satysfakcji, która pozwala na swobodny zwrot lub wymianę opon. Najblizszego dealera znajdziesz tutaj: https://www.nokiantyres.pl/dealerzy/znajd-dealera/ Pozdrawiamy! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nokianami może być też tak, że niektórzy po etykietach spodziewali się super opon, a tu się okazuje, że w kryteriach niemierzalnych w etykietach wcale takie super nie są. :)

Nope. W zeszłym roku podchodziłęm do nich sceptycznie, aczkolwiek z nadzieją i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że zakup super udany. Na mokrym kleją jak głupie, na śniegu jedzie się bardzo dobrze, po jednym sezonie zużycia na nich nie widać, w przypadku WR D4 etykieta potwierdziła tylko ich faktyczną klasę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nokianami może być też tak, że niektórzy po etykietach spodziewali się super opon, a tu się okazuje, że w kryteriach niemierzalnych w etykietach wcale takie super nie są. :)

Nope. W zeszłym roku podchodziłęm do nich sceptycznie, aczkolwiek z nadzieją i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że zakup super udany. Na mokrym kleją jak głupie, na śniegu jedzie się bardzo dobrze, po jednym sezonie zużycia na nich nie widać, w przypadku WR D4 etykieta potwierdziła tylko ich faktyczną klasę. :good:

Ja również potwierdzam tą tezę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

669326 w przypadku WR D4 etykieta potwierdziła tylko ich faktyczną klasę. :good:

 

Potwierdzam jakość tych opon ,przejezdziłem cały zeszły sezon ,byłem w Alpach cały miesiąc i spisały się rewelacyjnie no i dawały frajdę z jazdy na śniegu, dodam jeszcze,że są ciche jak na zimówki :good: także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.